Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apuka "para"? Pár hét múlva...

Apuka "para"? Pár hét múlva megszületik a kislányunk. Első baba lesz. Amikor kiderült a párom nagyon örült neki (talán eleinte még jobban is mint én).

Figyelt kérdés
Viszont így hogy közeledünk a vége felé kicsit olyan mintha kezdene megijedni. Persze ugyanúgy elkiser ultrahangra, simogatja a pocakom. Csak most hogy neki álltam az utolsó simitasoknak (ágynemű, kiságy, pelenkázó berendezése) úgy látom rajta mintha nem örülne. Tudom hogy egy teljesen más élet vár ránk a babával és engem is elfog az aggodalom elég sokszor. De sajnos nem tudom hogy tudnék segíteni ezen. Nem akarom túl sokszor sem felhozni a témát, de szeretném valahogy biztatni hogy nem kell aggódnia. Bár ő ezt magától sose vallaná be. Esetleg tippek?
2016. nov. 11. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell erre ragorcsolni. Esetleg lehet rola beszelni, de ha nem akar akkor ne eroltesd.


Amugy egy ferfi nem fog lelkendezni amikor megveszitek a pelenkazot, mert ez azert annyira nem nagy dolog :)

2016. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Sehogy, ez normalis, es majd kialakul, de altalaban joval kesobb.

A ferfiaknak semmi kotodesul nincs meg, mi hordjuk ki oket, ha belegondolsz, hogy teged sem erdekelne ha mas hasaban van egy gyerek, nem szepen fogalmazva.

Sot ha megszuletik sem lesz meg meg a kotodes, jo par honapnak el kell telnie, sot akar evek ek is! Mikor mar tud beszelni, meg tud jatszani vele.

Hagyd, es majd kialakul idovel.

2016. nov. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy aggódik, szorong. Gondolj bele, érted is aggódik, a babáért is, és ugye ott az egész nagy változás. Plusz a pasik kevésbé ösztönösek egy babával kapcsolatban, a nők egy részénél azért ez zsigerből működik. Őnekik ezt jobban kell tanulni. Amiatt is félhet, jó apa lesz-e.


Szóval szerintem ezekben próbáld őt nem erőltetetten, de megnyugtatni. Mondd meg neki, mennyire örülsz, hogy ővele vállaltál babát, és hogy milyen jó apuka lesz szerinted. Próbálj a pozitív oldalról beszélgetni vele, vagy esetleg épp hogy oszd meg a saját aggályaid, és akkor tudtok erről beszélni.


És jó babavárást meg babázást nektek!

2016. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy ő neki kell kiválsztani a dolgokat, csak ugye mivel velünk fog aludni a baba így kicsit át kell rendezni a szobát, és ezt nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni, olyankor mindig azt mondja hogy bőven rá ér még ő nem szeretné még a holmiját máshova rakni. Tudom hogy ez számára nem olyan bensőséges mint mondjuk nekem, csak azt nem tudtam hogy ilyenkor milyen módja van annak hogy batoritsam anélkül hogy sértené a férfiasságát mivel még nem voltam ilyen helyzetben. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. nov. 11. 23:50
 5/8 anonim ***** válasza:

A kötelezettség és felelősség súlya ez. Képzeld, hogy ez kihívás és nem teher. Nekem ez sokat segített.


Mond el aggodalomadat párodnak és kérd, hogy segítsen túllendülni. Lehet neki is vannak félelmei. Neki is valószínűleg első babája.

Ha vannak olyan félelmek, amik csak egyikőtöknek van meg, a másik segíteni fog. Ha mindketten féltek, akkor mindketten fogtok igyekezni és segítséget kell kérni ősöktől, védőnőtől. A védőnő nagyon sokat segíthet!


Lehet rosszul olvastam, de ezt a szöveget az apukának szántam.

2016. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocs( nem akarlak bàntani, sajàt tapasztalat sajnos amit leìrok).


Az ex férjem volt ìgy. Volt egy vetélésem( véletlen baba lett volna, védekezés mellett) nagyon vàrtuk volna a babàt, utàna depressziò stb. Aztàn leültünk megbeszélni, hogy szeretnénk e gyereket mert vagy újra gyógyszert szedek,na persze màsmilyet vagy nem védekezünk. Úgy döntöttünk jöhet a baba! Volt nagy öröm boldogsàg amikor pozitìv lett a teszt:-) Konkrétan mindent ő csinàlt,nehogy megint baj legyen( mintha ezen múlna). Àgyba kaptam a reggelit, főzött mosott takarìtott, hogy nekem csak pihenni kelljen. Ez ìgy ment kb 6-7.hónapig. Aztàn onnantól nem volt jó semmi. Nem akarta àtrendezni a szobàt, ugyanìgy a vackait nem akarta elpakolni, nem beszélt màr arról, hogy mit fogunk csinálni a gyerekkel,ide vinni oda vinni,mert jajj majd megcsinàljuk, majd megbeszéljük...majd, majd,majd nagyjàból mindenre, és engem is "elhanyagolt", mert az is túlzàs volt amit előtte csinàlt, de ez meg 180° os fordulat ahhoz képest. Persze kénytelen kelletlen megvettünk mindent, àtrendeztük a szobàt stb. De vmi nem volt oké. Bàr engem is mindenki nyugtatott, hogy a férfiak màshogy reagàljàk le a baba születésének közeledtét,minden rendben lesz. Hàt nem, 3 héttel szülés utàn kiderült, hogy kb 5 hónapja van vkije.


Most a jelenlegi pàromon is làtom azt hogy vàltozott azóta hogy megszületett a babànk,az utolsó 2-3 hétben pedig nagyon szét volt esve, de bàrmi gyerekkel kapcsolatos dolog felmerült( pl itt legyen a kisàgy ott a szekrény stb - még csak tervezgettem- ő àtpakolta amìg nem voltam otthon, és még ezt vagy 3x pedig mondtam, hogy majd csak a végleges verzióra kell berendezni,de örömmel és azonnal csinàlta. Mindemellett pedig folyton stresszelt hogy nem lesz elég amit keres,hogy tart el minket, mindent meg akar nekünk venni stb.. Kicsit őrjìtő volt.

Jön a kistesó, félidős vagyok és màr làtom rajta az izgalmat,aggódàst :-)


De a kettőt összehasonlìtva teljesen màs volt.

Nem aggasztani akarlak, de ez jutott eszembe a leìràsodból(" úgy làtom mintha nem örülne").

Nekem olyan érzésem volt, mintha nem örülne és nyomasztanà vmi.


De tiszta szìvből kìvànom, hogy minden rendben legyen veletek. Könnyű szülést jó babàzàst.

2016. nov. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet, hogy a kötődés hónapok meg évek múlva fog kialakulni. Normális esetben nem! Az én férjem az első perctől kötődik a kislányunkhoz, igaz ki is vette a részét rendesen, mivel nincs segítségünk, szerencsére anyós messze lakik. Amúgy sok esetben a túl sok nagymama miatt nem tud a férj felnőni a feladathoz és kötődni a picihez, mert a nőktől esélye sincs érvényesülni. Nem egy ilyen családot láttam már. Ott a férfi enged a nőuralomnak és meg sem próbál a gyerek gondozásába nagyon belefolyni. Az meg hogy szülés előtt ki mit érez. Én anyaként is beleestem a szülés előtti depresszióba 1 teljes hétre. Még azon is agyaltam, hogy inkább mégse vetetünk le köldökzsinórvért, tudnám én azt fontosabb dolgokra is költeni, meg úgy nagyjából visszacsináltam volna az egészet. Teljesen meg voltam ijedve. Utólag jól felképelném magam, de ez van. Amikor kezembe vehettem Őt, akkor változott meg örökre minden. Ha belegondolok, hogy mennyire nem kötődtem Hozzá, pedig ott volt a hasamban:( És ha tudtam volna, mennyire imádnivaló...Amúgy meg lehet hogy jobb is, hogy nem tudtam, mert betegre aggódtam volna magam a terhességem alatt. Így meg volt egy nyugis és gyönyörű terhességem, és mióta meg van, csupa aggódás az életem, annyira, de annyira imádom!!!
2016. nov. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: a volt férjem ugyanez volt. 6-7. hónaptól megkattant, nem érdekelte igazán. Ezt akkor nem voltam képes meglátni. 10 hónapos volt a fiunk, mikor elköltözött élete szerelméhez. (Azóta a sokadik élete szerelménél tart...)
2016. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!