Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mégis mit tegyek?...

Szerintetek mégis mit tegyek? Becsúszott baba para.

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden.

Párommal pár hónapja vagyunk csak együtt, még nincs egy éve. Előző kapcsolatomban nagyon hittem, vége lett, nagyon nehezen hevertem ki, ezt lazábbra vettem, nem bíztam benne, hogy lesz belőle bármi komolyabb. Csakhogy, múlt héten produkáltam egy pozitív tesztet - nem értem, hogyan, évek óta szedek fogamzásgátlót, eddig soha semmilyen probléma nem merült föl. A jövő hétre kaptam időpontot dokihoz.


Egyenlőre egyetemen vagyok, cseppet sem volt betervezve néhány éves munkaviszony előtt a baba, én lényegében egyértelműnk vettem, hogy ezt most nem szabad bevállalni. Csakhogy párom beleszeretett a gondolatba, hogy apa lesz, régóta szeretne gyereket, de neki sem úgy alakult az előző, ahogy szerette volna. Meg akarja tartani, most hirtelen esküvőről beszél, babaszobáról, meg hasonlókról. Ez előtt néhány évvel simán beleugrottam volna és nagyon megbántam volna. Most félek, hogy ha ezt bevállaljuk, annak milyen kimenetele lehet - legfőképpen a babára nézve.

Mit kezdjek szerintetek?

22N, 30F és durván 4-5 hetes baba


2015. júl. 12. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint nem az apaságba, az apaság gondolatába kell beleszeretni, hanem egymásba. Ha ez nincs meg, a gyerek issza meg a levét. Maholnap elváltok és maradtok ott, ahol a part szakad. A kérdés nem az, hogy akarsz-e gyereket, hanem hogy akarsz-e gyereket ETTŐL az embertől? Szereted őt? El tudod képzelni, hogy leéled vele az egész életed? És ő melletted akarna maradni akkor is, ha nem esel teherbe? Vagy csak a gyerek kell neki, mert most jól hangzik és végülis "miért ne"? Mert a motiváció nem mindegy. Nem a gyereket veszi feleségül, nem a gyerek mellett fog élni, amikor ő már felnő és elmegy otthonról és nem mellette öregszik meg. Fogalomzavart sejtek itt.
2015. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy 30 éves férfi máshogy gondolkodik és érez, mint egy 20 éves nő.
2015. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen körülmények között nem tudnám elvetetni. Meredek helyzet, meg korai, de az abortusz következményei sokkal rosszabbak lehetnek, a párok többsége utána nem tud együttmaradni, nem beszélve arról, hogy lelkileg ennek milyen hatásai lehetnek mindkettőtökre nézve. Mire az elvetetésig eljutnátok, már ver a szíve, kifejlődtek a legfontosabb szervei, mozogni tud, és rengeteg mindent érzékel.


Két barátnőm is van, akiknek 1 hónap kapcsolat után csúszott be a baba, na az a kemény, ti legalább már valamennyire ismeritek egymást. Ők is gondolkoztak, hogy megtartsák-e, végül úgy döntöttek, hogy megtartják, esküvő, összeköltözés. Egyikük sem volt rá felkészülve, az egyik esteben kiszakadt gumi, és esemény utáni tabletta ellenére jött össze a gyerek. Én úgy látom, hogy jól döntöttek, a babára nézve meg aztán végképp.


Ha bízol a párodban, és később amúgyis szeretnél gyereket, tudod majd etetni, ruházni, akkor szerintem tartsd meg. Persze ezt neked kell eldönteni. A sulit amúgy mellette is befejezheted, ha megvan 2 féléved az egyetemen, akkor jár a diplomás gyed is. Egy másik barátnőm a doktorija 1. évében lett várandós, és csúsztatás nélkül végigcsinálta a gyerek mellett a képzést. Egy másik barátnőm nagymamája pedig azt mondta, hogy a legjobb dolog volt az egyetem mellett gyereket vállalni. Kérhetsz majd amúgy egyéni tanrendet, és akkor be sem kell annyit járnod.

2015. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az egyetemmel van a legkisebb gond, nagyon bababarát helyre járok. A fejlődéstant pedig vágom, pontosan tudom, mije van meg most, hogy nézhet ki.


Köszi szépen a válaszokat!

2015. júl. 13. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor min gondolkozol tulajdonképpen? Vagy már eldöntötted, hogy mit szeretnél, csak még a sokkhatás alatt vagy, hogy előbb leszel anyuka? Vagy attól félsz, hogy a párod milyen lesz később? Vagy fiatalnak érzed magad rá? Mik a döntési lehetőségek, amik között vacillálsz?
2015. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi sztorink szine ugyan ez. 1 éves kapcsolatba jött a baba, aztán házasság, aztán még 2 gyerek. Ennek már 9 éve.
2015. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!