Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség aranyérrel?

Terhesség aranyérrel?

Figyelt kérdés

Előző terhességem során közel 5 kilós volt a babám és a súlya miatt aranyerem lett. Ezt akkor kezeltem (5 éve) bár nem volt vele problémám, nem fájt, nem vérzett, nem viszketett, de ha eszembe jutott Reparonnal kenegettem, hátha történik valami. Persze nem történt semmi.Megszületett a kisfiam, aztán mivel nem fájt nem is foglalkoztam vele. Azóta ott van 2 kis csomó, de soha semmilyen panaszt nem okoztak az elmúlt 5 év során.Nem nőnek, nem húzódnak sosem semerre, csak úgy vannak. (Aktív életet élek,sportolok,étkezésemre odafigyelek, székrekedésem sosincs)Úgy voltam vele, majd megcsináltatom, de mivel sosem zavart, semmilyen panaszt nem okozott ezért ez elmaradt.

Most viszon úgy tünik úton van a második baba,nem tudom mit lenne jó vele kezdeni. Hagyjam őket, aztán majd ha vége a terhességnek akkor megműttetem, vagy jobb lenne még most az elején eltüntetnem?


2016. nov. 15. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele mint te, két éve van ott egy kicsi csomó, nem okoz panaszt, de zavar, lassan le akarom vetetni, mert szeretnénk másodikat. Terhesen nem tudom ajánlott- e ilyen beavatkozás, bár többféle módszer is van.Esetleg kérdezz meg egy dokit. Terhesség alatt biztos hamarabb feltelik vérrel, jobban fog zavarni, főleg ha székrekedéssel is társul, mert ilyenkor ugye az is gyakrabban előfordul. ( nekem legalábbis így volt)
2016. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már terhes vagy, szerintem aranyér miatt műteni nem fognak, de lehet nem is kell. Nekem ugyanez volt, terhesség alatt jött ki 2 kis csomó, panaszt nem okoztak, de azért megnézettem. A proktológus azt mondta rá hogy külső aranyér, a szülés után várjak még nyugodtan 1-2 hónapot, aztán menjek vissza és leégeti.
2016. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnézetem dokival mindenesetre, engem is inkább esztétikailag zavar, meg hogy vagy 25 évig nélküle éltem :)
2016. nov. 15. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindhárom terhességemnél volt (az első előtt sosem) és végig szenvedtem vele mind a hármat. Szülés után brutális volt. Hozzátartozik, hogy nagyon visszeres voltam és valószínűleg összefügg(ött) ezzel. Sajnos a harmadik szülés emiatt császár lett és annyira bedurrant az aranyerem, hogy túlzás nélkül több problémát okozott mint a császársebem :(

Szumma szummárum, nagyon nem tudsz mit tenni terhesség alatt. Sokat pihenj, sokat tedd fel a lábad, de ha hajlamos vagy rá, akkor bizony nem tudod elkerülni :(

2016. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!