Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HCG szint nem emelkedik, baj van?

HCG szint nem emelkedik, baj van?

Figyelt kérdés
Városom egyik legjobb nőgyógyászához járok magánrendelésre.6 hetes terhes vagyok.1 hete a hcg 2484 volt. Egy hét alatt nem nőtt az érték csak 140-et. A tegnapi vizsgálaton volt szívhangja a babának. Háromszor kérdeztem rá az orvostól, nem baj hogy nem nőtt a hcg? Azt válaszolta, hogy itt a baba dobog a szíve nyugodjon meg. Mindenhol azt olvasom, hogy kétnaponta duplázódnia kell különben vetélés lehet a vége. Félek esetleg hormonpótlásra (progeszteron) szorulnék.40 éves vagyok. Nagyon várjuk a babát. Fogalmam sincs, hogy valóban én vagyok túl parás vagy keressek másik orvost mert a baba élete foroghat kockán?

2016. nov. 17. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A hatodik héten 1.080-56.500 közötti HCG szint a normális. Budapestiek vagytok? A biztonság kedvéért én felkeresném az Istenhegyi klinikát.
2016. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem maga az érték ami miatt izgulok, hanem hogy szinte semmit sem emelkedett egy hét alatt. Doki legyintett,hogy majd beindul. Vidéki vagyok, itt egyetlen kórház van.Az orvosom a szülészet-nőgyógyászati osztály osztályvezető helyettes főorvosa.Szeretnék hinni, bízni, de ez a fránya Google csak ezt hozta fel-emelkedni kell. Lehet, hogy holnap újra megnézetem, nem szeretném elveszíteni a babát. Esetleg van valaki, akinek tényleg megindult felfelé?
2016. nov. 17. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, drasztikusan nőnie kell a hcg szintnek. Az alap érték is alacsonyabb, mint kellene. Nem lennék nyugodt a helyedben. Ne csak hcg-t, progeszteront is nézess a laborban.

Zárójelben: nem biztos, hogy mindig a főorvos a legjobb orvos. Sok betegük van, kevés az idejük, ráadásul gyakran tévedhetetlennek hiszik magukat.

2016. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Úgy lesz!Holnap mindkettőt meg fogom nézetni. Remélem nem késtem el..
2016. nov. 17. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Orvosokkal dolgozom 20 eve, es bizony attol, hogy valaki foorvos, nem biztos, hogy jo.

Halad az evekkel, publikal, tanulmanyt ir - igy kapjak a kinevezest. Total semmi koze ahhoz, hogy milyen az orvosi munkaja.

Kis varosban osztalyvezeto ? Ez szerinted nagy szam? Lehet senki mas nem jelentkezett.

2016. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azóta telefonon felhívtam egy másik orvost akit ajánlottak. Ugyanezt a választ kaptam. Korai terhességben, ha bizonyítottan élő embrió van,már nem nézik a hcg-t. Nekem tök mindegy főorvos vagy más. Nem ezért járok hozzá már több mint 10 éve. Csak most ezt nem értem. Lehet ki kellene köttetnem a netet a 9 hónapra :-)Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 17. 15:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Teljesen igazat adok Neked, tapasztaltam én is, hogy a magasabb pozíció nem egyenlő a magasabb szaktudással. Genetikusi múltja miatt bíztam erre az orvosra a terhesgondozásomat a korom miatt , ettől függetlenül több mint 10 éve az orvosom. Nehéz a váltás, de ha szükséges lesz minden zokszó nélkül váltani fogok. A kisvárosom kb. 120 ezer lelket tart számon és fogalmam sincs kit miért hogyan neveznek ki, nem is foglalkoztam ezzel sose. Köszönöm Neked is a választ! Vérvételre menni fogok mindenképpen ettől függetlenül, hogy mit mondtak.
2016. nov. 17. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:

A tankonyvek szerint igen, sokkal nagyobb mertekben kellett volna emelkednie. De egyeb korulmeny is kozrejatszhatott az esetedben, amivel ugye a tankonyvek nem szamolnak.

Pl hibas laboreredmeny. Ilyen is van, nekem pont terhesseg alatt fordult elo a crp-vel, meg jo, hogy a dokim esze a helyen volt. Semmi nem utalt arra, hogy a crp-m olyan szinten megemelkedjen, a verkep, vizelet tokeletes volt.

Ahogy nalad is a ketyego embrio sem eppen a veteles jele, ezert is jo, ha megismetled a vervetelt. Drukkolok!

2016. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett Veled azota?
2016. dec. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm kérdésed, sajnos missed ab lett a vége. Orvost váltottam. Most vérvizsgálatok folynak (torch, trombózis hajlam). Én meg vagyok győződve róla, hogy progeszteron hiányom volt. Ez az orvos azt mondta pozitív teszt után azonnal kell hüvelyi úton és orálisan is szedni a hormont. Hát igen. És bizony az a hcg nem volt rendben. Közben az is kiderült, hogy a sztárdoki a sztárgépével 3 uh alatt se vett észre nálam egy miómát. De szerencsére ez nem befolyásolja a következő terhességet. Tudnék mit írni, gyalázkodni, hogy hogy történt az egész, de nem segít úgyse. Remélem végre jó kezekben leszek és sikeres lesz a következő terhességem!
2016. dec. 19. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!