Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, hogyan változott a...

Anyukák, hogyan változott a súlyotok? Hogyan álltok/álltatok a szülés utáni alakotokhoz?

Figyelt kérdés

Mennyik voltatok a terhesség előtt? Mennyit híztatok a terhesség alatt? Kívánósak voltatok? Mennyire figyeltetek a terhesség alatt a sportra, diétára? Érdekelt titeket akkor? És utána?

Azóta mi újság? Fogytatok, híztatok? Megvagytok elégedve magatokkal? Van időtök és kedvetek a sporthoz vagy diétához?


Onnan jött ez a kérdés, hogy én 174 cm vagyok 57 kg. Sokan irigykedve néznek rám, hogy ez hogyan lehet. (4 éves a nagyobb, 1 éves a pici)

Azok is akik tudják, hogy heti 5x járok tornázni/edzeni és tudják, hogy az étkezésemre is mindig hangsúlyt fektettem.

(Magammal alapvetően meg vagyok megelégedve, de például soha nem volt olyan széles, nőies csípőm, mint mondjuk Jennifer Lopez-nek, ami szerintem nagyon nőies)

Nekem annyi volt a szerencsém, hogy az edzőm nem hagyta a terhességeim alatt sem, hogy "elengedjem magam". De sok anya annyira tragikusnak éli meg a környezetemben a terhesség alatti hízást, pedig szerintem ha nem lettem volna kontroll alatt, én is simán híztam volna.


Titeket zavar az, hogy híztatok? Vagy ti is gyorsan az eredeti súlyra kerültetek? A környezetemben őszintén szólva azok az anyák, akiket említettem, semmit sem tesznek (belátom, hogy nem mindenkinek van segítsége), de várják a csodát.



2016. nov. 21. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
173/52 terhesség előtt, 70 kg szülés előtt, 52 kg 3 hónappal szülés után. Nem voltam kívánós, de alapból szeretek enni, meg vizesedtem is. Jó génjeim vannak, a házimunkán meg 3 gyerek nevelésén ill. kertészkedésen kívül nem mozgok semmi extrát.
2016. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdesed cèlját ès lènyegèt?!...
2016. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mit? Azt, hogy egy nőknek hogyan változik a súlya egy terhesség alatt és hogy a későbbiekben? Hogy ez úgy alakult, hogy követett valami diétát vagy mozgott?

A többi kérdést is leírhatom újra. Bár volt aki megértette :D

2016. nov. 21. 18:51
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Elsőnél 86 kezdés,87szülés,80 haza. Nyolc hónapra rá az apjával való szörnyű kapcsolat miatt önmagammal elédegetlenség,három hónap alatt 52kg. Ocsmány ronda voltam.

Új kapcsolat,boldogság,fel 86,terhesség,szülés 95,haza 88,most 85kb. Nemrég szültem,még a bőröm nem a régi,így a zsír is lóg,nem feszes,mint régen.

Nem sportolok,régen se tettem,nem diéta,nem kívánós,semmi ilyesmi. És nem is érdekel ki mit gondol. Nem nézek ki ennyi kilónak,tiszta és ápolt vagyok,mások szerint szép. Páromnak tetszem,boldog család vagyunk két gyermekkel,majd lesz harmadik is nemsoká,szóval minden happy.

2016. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
A kérdése célja és lényege, hogy mindenki, aki nem jár hetente 5szor edzeni és nem 57kilo, az szegyelje magát és irigyelje a kérdezőt.
2016. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát ez elég undorító. Nem gondolom, hogy így lenne, ahogyan írták. Szerintem ha egy anya hízik a terhessége alatt, az a legtermészetesebb folyamat.

Nekem igaz, hogy nincs nagy súlyom, de mellem sem volt soha. Most így jó? Nyilván nekem is van, ami nem tetszik magamon.

De ha neked ez jött le, akkor sajnálom. Valamiért esetleg megsértettelek?

Egyébként én igen 5x járok, de ez korábban is így volt, ez nem a terhességem után alakult így. 18 éves korom óta sportolok rendszeresen. Nekem ez normális, nem gondoltam, hogy sértő.

Mindenkinek köszönöm, aki a kérdésemre VÁLASZOLT!

2016. nov. 21. 18:56
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

De hogy válaszoljak is:



Mennyik voltatok a terhesség előtt? 58kg

Mennyit híztatok a terhesség alatt? 20 kg

Kívánósak voltatok? Nem

Mennyire figyeltetek a terhesség alatt a sportra, diétára? Semennyire

Érdekelt titeket akkor? Nem

És utána? Nem

Azóta mi újság? Jól vagyok, Köszi.

Fogytatok, híztatok? 54 kilóval mentem haza a kórházból és ezt a súlyt 10 évig tartottam.

Megvagytok elégedve magatokkal? Meg.

Van időtök és kedvetek a sporthoz vagy diétához? Időm van, kedvem nincs

2016. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Tokeletesen ertettem kedves kerdezo.. Te nem ertettem , h miert is irtam. Szerencsère nem csak nekem nem esett le. Es nem en nem irigyellek. Csontvàz lehetsz. Ha nem akkor bocsi.. nem szokasom senkit bantanI. Enis visszanyertem a regi formam de nem verem nagy dobra sőt... es edzettemis de terheshez meltoan sokat pihentem..

Alacsony vagyok nehez tartani a sulyom. 149cm es 45kg vagyok. De te mar sovany vagy!

2016. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mégis mi célom lenne azzal, hogy itt "nagy dobra verem"?

Akkor igencsak önbizalom hiányos lennék valószínűleg :D

Kár volt odaírni a saját adataimat, mivel erre hivatkozol, hogy ezért írtam ki. Pedig egyáltalán nem. Itt senki nem ismer, azzal aztán igazán sokat nyerek, hogy páran elolvassátok, hogy valaki ennyi cm és kg. Sajnálom, nem ezért írtam ki. Persze van egy olyan érzésem, hogy te ezt így elkönyvelted és nem lehet ezen a véleményen változtatni, ezért meg sem próbálom :)

2016. nov. 21. 19:15
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
178 centi vagyok, első gyerek előtt 60 kiló, 72 kilóval mentem szülni, terhesség után sokáig 65 kiló voltam, kb 1,5 éves volt egyeske mikor szépen visszament a súlyom, akkor 58 kiló lettem és rögtön össze is jött ketteske, vele kb. 70 kilósan mentem szülni, szülés után 1 hónappal 60 kiló lettem és azóta ezt tartom, most 7 hónapos a pici. Semmit nem sportoltam sem terhesség alatt, sem azóta, kívánósság ezerrel megvolt. A fáradtságtól is folyton éhes vagyok, de igyekszek azért figyelni. Nagyon strapás az életem, kevés a segítség, igazából én azt nem értem hogy lehet hízni két pici mellett. Reggel 5-től este 8-ig meg sem állok, a nagy nem alszik nap közben, a pici rengeteget cipelteti magát hordozóban vagy anélkül, háztartást 95%-ban én csinálom, szerintem ez is beillik sportnak :-)
2016. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!