Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az ovulációm kb. a 24-26....

Ha az ovulációm kb. a 24-26. ciklusnap körül volt, akkor jelenleg hány hetes terhes lehetek?

Figyelt kérdés

Október 7-én volt az utolsó menstruációm első napja.

De mivel kitolódott az ovulációm a 24-26. nap környékére, így a menstruációt kb. a 38-39. napra nem vártam.

És nem is jött meg, most tartok a ciklus 46. napján

Tesztet csináltam 2-őt is, mindkettő pozitív lett, egyik halvány, másik erősebb.

De így, hogy nem volt szabályos a ciklusom, nem tudom, hogy melyik héten érdemes elmennem nőgyógyászhoz?

Mert úgy hallottam, hogy a 7-8. hét környékén a legideálisabb, mert akkor már van szívhang a kicsinek.


2016. nov. 21. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhesseget az utolsó menzesz első napjátòl szamoljak. Nem ovutol. Ultrahangon a gep kesobb "kiszámolja", hogy a baba hany hetes
2016. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem neked erdemes lenne elobb, aztan majd vissza utal, ha szukseges. :)
2016. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes kornak felelhet meg UH-n amit most látna az orvos. A helyedben december elején mennék orvoshoz.
2016. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Remélem "értelmes orvoshoz" mész, sajnos a kései peteérésnél gyakori, hogy kötik az ebet a karóhoz és az utolsó vérzés első napjától számítják, ha törik ha szakad.

Ami azért nem jó, mert így egyrészt szivathatnak egész terhesség alatt, hogy "kicsi a baba" stb, másrészt beindíthatják idejekorán feleslegesen a szülést.


Ha megbízható saját orvosod van, akkor vele remélhetőleg jutsz egyről a kettőre, ha SZTK-ba mész, én lehet hogy behazudnék egy későbbi dátumot az utolsó vérzés első napjára. Ha pontosan tudod az ovu idejét, akkor abból számíts vissza két hetet, és azt a napot mondd be.

Pár nap differencia nem lesz gond, viszont Nálad több van.


Tapasztalatból beszélek, befektettek szülés előtt, indítani akartak, nem engedtem végül, mert minden rendben volt. Papírforma szerint 41+6-ra szültem, pedig a valóságban max pár nappal mentünk túl...


Egy csomó procedúrától megkíméled magad.

2016. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2.babámmal a ciklus 24 napján volt ovum.Orvoshoz a mensi első napjához számított 6 héten mentem.De uh előtt mondtam az orvosomnak h kisebb a terhesség,de így vagyok nyugodt ha lát 😁 12 hétig több uh volt (probléma miatt is) és a 12 héten módosította a terminust és 2 hét múlva visszahívott 12 hetes uhra
2016. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10-12 nappal kosebb a terhesseged, mintha az atlagnak szamito 14. napin ovulaltal volna.

November 1 korul volt ovud, azaz kb 3 hete, igaz?

Akkor kb 5 hetes a terhesseg.

Ha nincs panaszod, akkor en 2 hetet varnek a helyedben az elso uh-val, akkor leszel 7 hetes, mar lesz szivmukodes is.

2016. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg annyi, hogy normalis orvos a 12. het kornyeki uh alapjan modositja ilyenkor a terhessegi kort es a szules varhato datumat a meret alapjan. De sajnos nem mindegyik.

A baratnomnek is hasonloan volt mint neked, csak meg nagyobb, tobb mint ket hetes csuszassal, mert nagyon hosszu ciklusai vannak. Elso baba volt, o sem tudta, hogy ez szamit, a pozitiv teszt utan elment egybol orvoshoz, persze semmi sem latszodott, ami normalis volt, mert valojaban negy hetes terhes volt, de mensi szerint mar 6-7. Ra egy hettel ismet mennie kellett, meg mindig nem volt szivmukodes, a doki mar a missed ab-bot is emlitette. Ra egy hettel mar volt szivhang, de nagy volt a meretbeli elteres a mensi szerinti korhoz kepest. Az egesz terhessege ezzel telt, kicsinek talalta az orvos a magzatot.

En mar akkor mondtam neki, hogy valtson orvost, mert ez a doki lemaradt par tovabbkepzesrol...

De a baratnom ragaszkodott az orvoshoz, mert hozza jart mar vagy tiz eve.

A vege az lett, hogy a mensi szerinti kiiras napjan be kellett fekudnie a korhazba. El is kezdtek inditgatni a szulest, 3 napon at mindennel probalkoztak, de annyit ertek el, hogy a 3. napon gyengen beindult ugyan a vajudas, viszont nem nyilt a mehszaj, vegul csaszaroztak.

Mindezt ugy, hogy mint irtam tobb, mint ket hettel volt kesobb az ovulacioja, szoval vegulis meg be sem toltotte a 38 hetet, amikr inditani kezdtek a szulest.

Lehet hogy ket hettel kesobb sem lett volna maskepp, soha sem derul ki persze, de azert nagyon nem lett volna mindegy, hogy spontan indul magatol amikor eljon az ideje, vagy igy.

Masodik terhessegnel mar masik orvoshoz ment, az eleve figyelembe vette a ciklushosszt.

2016. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!