Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteri vérvétel,...

Első trimeszteri vérvétel, labor volt nektek?

Figyelt kérdés

Itt és a kis könyvemben is olvasom, hogy az első trimeszter alatt kéne lennie egy labornak, vérvételnek.

Erről sem az orvosom (magán), sem a védőnőm, sem a háziorvosom egy mukkot nem mondott.

Most vagyok 11 hetes.

Dec. 9-én megyek a 12. heti genetikai UH-ra és a kombinált vérvételere, de gondolom akkor labort nem csinálnak.

Terhesség elején véreztem több hétig, szedetik az Utrogestant.

Csak amiatt agonizálok, mert cirka 6 éve nem volt laborom, fogalmam sincs, hogy milyen lehet a vérképem pl.



2016. nov. 30. 13:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen volt, a 12. héten mentem el. Akkor adta ki rá a doki a beutalókat mikor kiadta a terhességi leletet a kiskönyvhöz. Hívd fel a védődőd vagy dokid, mert kéne menni. Nem csak sima labor lesz, hanem megnézik a vércsoportot, ellenanyag szűrést, azt hiszem a hepatitisre is akkor szűrnek.
2016. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Dec. 6-án jön a védőnő "látogatóba", akkor rákérdezek nála.

Tegnap voltam a háziorvosnál, nem mondott egy szót sem erről, pedig nézte a kis könyvet is. Úgy tudom ő adhat beutalót rá.

Most kezdtem el agyalni rajta, hogy lehet, hogy kéne, csak éppen egyiknek sem jut eszébe....

2016. nov. 30. 13:28
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
A kiskönyvben van a beutaló.
2016. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nincs kitöltve semmi azon az oldalon, ahol a beutaló van.

Másrészt halvány lila gőzöm nincs, hogy hova-mikor-hogyan kéne mennem.

Háromszor voltam a háziorvosnál. A vérzés miatt sztk-s nőgyógyásznál 4x voltam, a magánnál 1x (két hete), védőnőnél múlt héten.

A 12. hetire a magándokimhoz megyek, csak nem a magánrendelésére, arról mindent elmondott, kombinált teszt, stb. ő adott időpontot is.


Amúgy a vércsoportom A Rh+, szerencsére nem Rh-.

2016. nov. 30. 13:46
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Ne aggódj, nálam is kimaradádt :-)

Azért olyan rossz állapotban nem lehetsz, ha összejött a baba.

Nekem 10 éve nem volt vérvételem.

Én is kérdeztem védőnőt, de annyit mondott, mivel már nincs 12.heti afp mérés így nem kell sietni.

Esetleg a házi orvostól kérheted vérvételre beutalót.

2016. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Istenem, borzalmas olvasni is ennyi butaságot. Ha egy egyszerű vérvétel nehezetekre esik, akkor mi lesz később??

Kérdező: tudod, az internet korában már nincs ezekre indok, hogy mi miért nem megy, ha már az olvasás és értelmezés nem megy. Bemész a háziorvoshoz, odaadod a kiskönyvet, hogy pecsételje le azt a nyomorult oldalt és azzal mész sürgősen vérvételre. Muszáj és kell. Nem csak a te érdeked, de a babáé is. Ja és sima háziorvosi beutalóval nem csinálják meg ezeket a spec vizsgálatokat.


Utolsó: legalább ne bíztass másokat hülyeségre. Az afp pedig a 18.héten volt, nem a 12.en, és a védőnő ilyet nem mondhat, hogy nem baj, ha nincs meg a kötelező vérvétel.

2016. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha jártál háziorvosnál akkor hogy hogy nincs a kiskönyvi beutaló kitöltve? Bele se néztél a kiskönyvbe, hogy eddig nem tudtál a laborról?
2016. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Köszönöm, hogy megtiszteltél ezzel a rendkívül kedves segítő válasszal..., bár ne tetted volna.

Képzeld tudok olvasni, csak nem gondolom, hogy a 2 orvos és védőnő között nekem kéne kitalálnom, hogy milyen vizsgálatra van szükség, és nekem könyörögni érte.

Nem, nem esik nehezemre laborba menni, ahogy orvoshoz is mindig lelkiismeretesen elmegyek/elmentem, de díjaznám, ha az orvos(ok) a védőnővel karöltve felvilágosítanának egy első babás kismamát, ugyanis ez a dolguk.

Érdekes módon a védőnő a fogorvosról meg a genetikai, kombinált szűrésről tudott beszélni, előbbi még baromira ráér, erről miért nem szólt egy szót sem?

Tele a hócipőm az ilyen emberekkel.

2016. nov. 30. 14:24
 9/23 A kérdező kommentje:

7

De belenéztem a kis könyvbe. Épp ezért tettem fel a kérdést, mert furcsálltam, hogy erről senki nem szólt egy szót sem.

2016. nov. 30. 14:28
 10/23 anonim ***** válasza:
nekem 10 héten volt teljes labor, éhgyomri cukor, teljes vizelet, tsh, ellenanyagos szűrés, vércsoport meghatározás, wasserman-teszt, toxoplazma szűrés, én nem kértem simán adták ezekre a beutalót, most megyek a második trimeszteres vérvételre ami a 24 héten van.
2016. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!