Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg tilos a (otthon,...

Tényleg tilos a (otthon, tiszta) fürdőkádban fürdés terhesen? Csak zuhanyozni szabad?

Figyelt kérdés
Ha teljesen zárt a méhszáj.

2016. dec. 6. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez megint valami újkori marhaság. Nyugodtan fürödhetsz kádban, nekünk is az van és két gyereket szültem. Szüleimnek, nagyszüleimnek is kád volt, sőt legtöbbnél csak egy nagy lavór.
2016. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem tilos!
2016. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ mit jelent a fürdés. Nálam minimum 40 fokos vizet vagy fél óráig, ebben a formában tilos így nem fürdök. Ha 37 fokban is jó, akkor viszont szabad. Ez testhőmérséklet. Ettől magasabb viszont módosítja a vérkeringést, illetve a magzatvíz hőmérsékletének sem jó.
2016. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Forróvizes fürdőt nem ajánlott venni.
2016. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én fürödtem. Nekem a dokim is engedte. Nyilván nem túl meleg vízben, de azért bele-bele ültem egy kád vízbe. Semmi bajunk nem lett.
2016. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

A testhődtől ne legyen melegebb a víz!

Én wellnessben is voltam terhesen.

Sokat mem pancsoltam, mert azt szeretem ha jó meleg a víz abba meg nem mehettem be.

2016. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem a furdes tilos, hanem a forro (mikor mar pirosodik a borod a meleg viztol, az forronak szamit) furdot, mivel felhevul tole a magzatviz, emellett mehosszehuzodashoz is vezethet, hogyha a forro viztol begorcsol a mehed.


ezenkivul meg akkor lehet baj, hogyha nyitva van a mehszajad, mert az fertozesveszelyes allapotba vesz teged, es ilyenkor nem ajalnlott furdozni, csak zuhanyozni.


de egyebkent en furdotem vegig terhessegemnel, volt, hogy kicsit melegebb vizben, mint az eloirt, es nekunk hala istennek semmi bajunk. viszont a mehszajam vegig zarva volt, ha nyitva lett volna a terhesseg vegefele, akkor nem furdok, csak zuhany.

2016. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Terhesen hogy és mibe fürödtel?
2023. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!