Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet a naptarmodszer...

Mikor lehet a naptarmodszer szerint szeretkezni vedekezes nelkul? Marmint mikor nincs esely a teherbeesesre? Gonsolom azert vannak olyan napok is.

Figyelt kérdés
2016. dec. 6. 21:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*Gondolom

Ugy ertettem,hogy biztos vannak olyan napok is amikor a legkevesbe vagyunk termekenyek...

2016. dec. 6. 21:59
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha a párod elkötteti magát
2016. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha gyereket akartok, bármikor.
2016. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Elméletileg vannak. Gyakorlatilag nem vagyunk gépek akik a naptárhoz igazodnak. Bármikor lehetsz terhes ha nem védekezel. Mi a naptármódszert akkor használtuk mikor eldöntöttük jöhet a baba. 28 napos ciklusnál,ami teljesen szabályos,tehát elméletileg rá lehet húzni a naptármódszert nem akkor fogant a baba "amikor kelett volna neki" Szóval ha nem akarsz gyereket védekezz!!! 22hkm
2016. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
A naptármódszer olyan nőknek való, akik ismerik a testüket. Sok rokonom ezt alkalmazza óvszer és főleg a káros fogamzásgátló tabletta mellett. Nincs semmi problémájuk vele. 17 év alatt 1 baba csúszott be egyiküknek.
2016. dec. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbízható mert bármikor teherbe lehet esni...
2016. dec. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem a mensi után közvetlenül fogant. A második meg 4-5 nappal mensi előtt.

Mindezt teljesen szabályos, 28 napos cikkusokkal.

Én biztosan nem merném a naptár módszert használni, ha nem akarok gyereket.

Akkor már legalább kombináld pharmatex kúppal! Nekem bevált, és hormonmentes. Több évig használtam "baleset" nélkül. (De annak a tudatában, hogy nem 100%-osan véd.)

2016. dec. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van esely.
2016. dec. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első gyerekem a 7., második az 5. napon fogant. Utána a 25-28 napos ciklusom meg az előzmények alapján naptármódszerrel védekeztünk (fél évvel későbbre terveztünk harmadik babát), a második hónapban teherbe estem, a 15. ciklusnapon. Kisebb az esély a teherbeesésre, ha pontos naplót vezetsz a méhszájról meg hőről meg folyásról, abból nagyobb eséllyel látszik, mikor van ovu, mint a számolgatásból, de ez sem biztos módszer.
2016. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

28 napos ciklusnál kb. a 12-18 nap között a legnagyobb az esély a terhességre, de orgazmus esetén bármikor lehet spontán peteérés. Legkisebb az esély a menstruáció előtti 1-2 napban és alatta, de ilyenkor sem zárható ki, van, akinek menzesz alatt sikerült. És nyilván NAGYON pontos ciklus kell hozzá, különben nem tudod, mikor hol tartasz.

Azt is figyelembe kell venni, hogy a spermiumok akár 2 napig is élhetnek.

Ezzel a módszerrel akkor szabad csak védekezeni, ha nem lenne tragédia egy baba, mert nagyon megbízhatatlan.

2016. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!