Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha terhesség alatt...

Normális, ha terhesség alatt így érzek?

Figyelt kérdés

Most ezt nem teljesen tudom elmagyarázni, de kicsit frusztrált vagyok és sokszor elkezd idegesíteni, hogy pl barátom folyton kedves, mindig mindenben segíteni akar, meg úgy általában a semmitől is kicsit frusztrált vagyok és akkor úgy szólok a barátomhoz is. Ő nem veszi sértésnek amúgy, csak engem is zavar, hogy ez így történik. Most vagyok a nyolcadik hónapban, szóval nem is az, hogy ez az eleje, de egyébként már akkor is (mármint a kezdeteknél) elentkeztek, akkor is azt éreztem, hogy a legszívesebben felrobbanék és az okát sem tudom biztosra megmondani.

Még a terhességem elején is volt, hogy lefeküdtünk párszor, de azokat sem éreztem ugyanolyannak, mint előtte.


Lehet, hogy ezt ha úgy vesszük normális, de barátom is a tudtomra adta, hogy bár nem sértődik meg, de zavarja ez a fajta viselkedés.


2016. dec. 8. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy normális-e, de egyszerűen kérd meg a barátodat, hogy ne akarjon mindenben segíteni, mert terhes vagy, nem tehetetlen. Mondd meg, hogy szólni fogsz, ha segítségre van szükséged.

Talán idegesít, hogy korlátoznak vagy ilyesmi. Ez valameddig normális szerintem, de ha túlzott az érzés, az nem jó, mert a 9. hónapba és a szülés után tudni kell elfogadni a segítséget anélkül, hogy kiszolgáltatottnak éreznéd magad.

2016. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális, termelődik benned rengeteg hormon, ami eddig nem, majd a szülés után azonnal visszaesnek a hormonszintek a normálisra, emiatt a terhesség és a szülés megterhelő állapotok testileg és lelkileg is. A párodnak ezt meg kell értenie, hogy idegesebb vagy, de azért neked is kell ellene tenni, én is igyekszem visszafogni magam, nem ordithatom le mindenkinek a fejét, csak mert terhes vagyok, de azért jobb tisztában lenni vele, hogy miért vagyok ennyire frusztrált, ez normális dolog.
2016. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hormonok, nagy változás alatt van a tested, a közelgő szülés is tuti a fejedben jár már és az életetek is változás előtt van. Hogy ne lenne normális? De azért próbálj elszámolni magadban 10-ig ilyenkor, az is normális, hogy a párodnak is rosszul esik. És az is normális, ha nem vágysz az együttlétre.
2016. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szedjel magneziumot nagyobb dozisban a 36-37- ig hetig plusz b vitamint.

Es igyal tobbet. Egyel gyakrabban kevesebbet.


Mind a vitaminhiany, mind a kiszaradas/ ehseg lehet ilyen hatassal rad. Ugy, hogy eszre sem veszed csak jonnek a tunetek.

2016. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális,én is így éreztem az utolsó hónapokban. Mindent kivettek a kezemből, hogy "majd én viszem, ne terheld magad". Utáltam, hogy szinte betegségnek kezelték, de valahol viszont jólesett,hogy vigyázni akartak ránk. Én speciel közöltem, hogy terhes vagyok, nem haldoklom, és nem hagytam,hogy mindent helyettem csináljanak. Persze, ha tényleg szükségem volt a segítségre, az megint más
2016. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egész terhességem alatt ideges voltam düh rohamot kaptam azért is ha kiforditva vettem fel a zoknimat és idegeskedtem hogy a sok idegeskedés miatt ne legyen baja a babámnak :) a hormonok csinalják szülés után fokozatosan rendbe jössz. Próbálj meg sokat pihenni magatokra koncentrálni. Nekem még a takarítás ami segített, utolsó 4-5 hétben bepörögtem és csak pakoltam takarítottam de nekem bevált és elterelte a figyelmem. Könnyű szülést és jó babázást! (Egy 8hós kislány mamája)
2016. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj erről tudnék mesélni. 22 hetes vagyok és épp a múlthéten mikor a párom elkezdte puszilgatni a fülemnél elküldtem melegebb éghajlatra,amiért nem is szólt,de egyszerűen olyan idegroham tört rám ettől,hogy sírva fakadtam. Kérdezte mi a baj,mondtam,hogy feszült ideges vagyok,de higy miért azt nem tudom. Ezen bőgtem vagyb10 percig,aztán röhögtünk rajtam 😂😂😂
2016. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a 8. Hónapban vagyok.. És szintén feszült és ideges vagyok... Szerintem a végére természetes
2016. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!