Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szed vagy szedett progeszt...

Aki szed vagy szedett progeszteron pótlást: a terhesség hányadik hetéig kell (ett) alkalmaznotok?

Figyelt kérdés
Barnázás miatt írta fel nekem az orvos az utrogestant, de a felírt adag 8+2 hetesen fogy el nekem. Legközelebb pedig a 11.hétre vagyok visszarendelve. Aggódom, mert az orvos azt mondta, hogy ennyi progeszteron elegendő lesz, csakhogy a 12. hétig szükség lenne rá. Ezek szerint a babámnak 4 hetet progeszteron nélkül kellene kibírnia? Ez elég veszélyesnek tűnik számomra.
2016. dec. 8. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
mind a 3 terhességemnél kellett. A 12-13 hétig fokozatosan lett a mennyiség lecsökkentve és hagytam abba
2016. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt fokozatosan kell abbahagyni? hát nekem erről se volt szó...
2016. dec. 8. 09:39
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nekem is a 12. hétig kellett szedni "teljes" adagban, aztán fokozatosan leépíteni. Kb a 14. hétre hagytam el végleg. Én visszamennek a helyében, hogy nem vagy nyugodt, és írjon még fel.
2016. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
16. héten hagytam abba. Fokozatosan kell leépíteni.
2016. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

12 hetesen én is. Addig szükség van rá, irass fel még!

Nekem se mondták, hogy fokozatosan kellene de volt elég így fokozatosan hagytam abba.

2016. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Én 7 hetesen voltam dokinál, előtte már szedtem, de akkor 3 dobozzal felírt, szóval szerintem menj vissza receptért, vagy hívd fel, hogy ilyenkor mi a helyzet. Nekem is azt mondta a doki, hogy fokozatosan kell abbahagyni.
2016. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
12.héttől kellett fokozatosan csökkentenem a 14.hétre hagytam el teljesen. 22hkm
2016. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Nekem a 12. hetet mondta, de végül nem kellett szednem.

Viszont: semmiképpen ne hagyd most abba, ne is csökkentsd az adagot!!! Ez vetélést okoz a 8. héten!!! Ha valaki elkezdte használni, akkor végig kell csinálni.


Ha nem használnád, akkor is a 8-11. hét a legkritikusabb progi szempontjából.


Kell kérned időpontot és receptet, de nagyon sürgősen. Esetleg hívd fel a háziorvosodat, hogy felírhatja-e neked, de ne hagyd utolsó pillanatra, mert lehet, hogy nem.

2016. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És mit mondjak a dokinak? Az a baj, hogy legutóbb, amikor voltam uh-n, akkor azt mondta, hogy már nem kell a gyógyszer, mert már nem barnáztam. Most mit mondjak, hogy miért írja fel? HA azt mondom, hogy "mert neten kivétel nélkül mindenhol azt írják, hogy a 12. hétig kell", akkor elhajt, hogy ő az okosabb, ne mondjam meg, hogy mit kell csinálni. Hazudjak valamit? Pl, hogy barnázok, vagy véreztem??
2016. dec. 8. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Ne hazudj neki! Kérdezz rá inkább megint, vagy menj el egy másik dokihoz. Vagy mond neki, hogy te nagyobb biztonságban éreznéd magad, ha tovább szednéd.
2016. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!