Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat, hogy valaki már...

Előfordulhat, hogy valaki már a 11. -12. héten egyértelműen, és mindennap érzi a baba mozgását?

Figyelt kérdés
Nem erőteljesen, de egyértelműen. Többedik terhességről van szó. Én nem tudom elhinni...
2016. dec. 11. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek. Egészséges terhesség esetén még van hely bőven.


Ismerősöm két gyerekes anya. Ő is rohant már azzal nőgyógyászhoz, hogy terhes és már érzi mozogni a babát. Aztán mégse volt az.


Ilyenkor sok a felgyülemlett gáz, természetes, hogy erőteljes bélmozgásokat okoz, amit lehet keverni a magzat mozgással. Az is tény, hogy ultrahangon már a 10 hetes magzatot is lehet látni, ahogy mocorog.


Nagymama bába volt, akkor nem volt uh. Az első mozgástól számolták a félidőt, onnantól 20-22 hét a szülés. Gondolj bele, tényleg a 20. hét körül aktuális.


Az utóbbi évtizedben lett ez téma, hogy első babát 16 hetesen, többediket még korábban illik először érezni.

Pedig évezredek óta vannak terhes nők. Száz éve bizony sokan ráfaragtak volna, ha már a 32. vagy a 36. héten isszák a bábakoktélt, mert itt az idő. :(


Szóval nyugi, egészen biztos, hogy a 12. héten is sokat mozog, de nem biztos, hogy te tényleg azt érzed.

2016. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehetséges, bár sokan meg vannak róla győződve. Tévednek. A szülés óta (lassan egy éve lesz) én heti több alkalommal érzek egy az egyben magzatmozgásnak megfelelő érzetet, holott nem vagyok terhes. Ha az lennék, tuti elhinném, hogy azt éreztem. Anatómiailag lehetetlen, pár gramm az embiró.
2016. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom.


Nekem is volt olyan mintha magzatmozgást éreznék, pedig nem voltam terhes és kb 1,5 éves volt már a gyerekem, úgyhogy elvileg már minden vissza is volt rendeződve

2016. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem gondolnám, hogy ilyen korán rendszeresen lehet érezni.AZ ismerősöm meg van róla győződve.
2016. dec. 11. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Mit nevezel magzatmozgásnak? Azt, ha tudod, h épp hol van és időnként látszik is a dudor? Azt 11 hetesen már lehet érezni, látni.
2016. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a dudorodásra gondolok, hanem arra, hogy érzi, hogy mozog a baba. Bökdös meg ilyesmi.
2016. dec. 11. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, h miért lettem lepontozva, orvostól kérdeztem meg, ez már mozgásnak számít. Az apróbb mozgásokat csak jóval később lehet érezni és elég egyéni. Én 16 hetesen már első terhességnél is éreztem.
2016. dec. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most várom a harmadik gyerekemet, a 14. héttől érzem a mozgását. Engem is meglepett hogy ilyen korán. Eleinte csak kicsit éreztem, de a 18. héttől egyre jobban.
2016. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!