Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert nem no a hasam?

Miert nem no a hasam?

Figyelt kérdés
15 hetes multam, de jo ideje nem vettem eszre,h.nott volna a hasam, pedig mar masodik baba, es meg nem is erzem. 12 hetes vizsgalaton minden rendben volt, es mar majdnem ket kilot hiztam, a kolleganom multkor megis azt mondta,h.szerinte ilyenkor az elso babaval nagyobb volt a hasam...pedig forditva szokott lenni...A kulonbseg talan annyi,h.most kb 5 kiloval kevesebb vagyok,mint akkor ebben az idoben. Talan van vmi baj?

2016. dec. 13. 08:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja es hason aludni is siman tudok, nem zavar.
2016. dec. 13. 08:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan egy terhességem volt csak, de kb a 18.hétig szinte semmi nem látszott. Megdöbbentem a 17. heti 3D UH-on, mennyire emberi a kicsi lány már akkor, és elképzelni sem tudtam, hol fér el bennem... Pedig ott volt :) igazából a 25. hétig le tudtam volna tagadni. Aztán egyszer csak rohamosan elkezdett kerekedni, és onnantól nem volt megállás. Egyébként gondolom attól is függ, hogy milyen alkat vagy. Én sose voltam több 50 kilónál, és 58 lehettem, amikor igazán nőni kezdett a pocakom. Szóval 8 kiló nem is tudom hova ment, szétszóródott :) szerintem nem kell aggódnod, egyik reggel majd arra kelsz, hogy kiütöd a közfalat. Na jó, nem szószerint, de majdnem ;)
2016. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez bármi bajt jelentene, nem a hasadnak kell nőnie, hanem a méhednek és benne a babának. :)

Az több dologtól függ, hogy mikor kezd látszani. Pl. ha először hegyes volt a hasad, most pedig szélesebb, akkor is később lesz belőle "dudor". Vagy ha most feszesebb a hasfalad, mint először, mert rendszeresen tornázol.

És igen, az is lehet, hogy azért, mert most kisebb a súlyod, eleve kisebb a pocakod, és később lesz kerek.


Szerintem egyszerűen csak picit türelmetlen vagy, és most alig várod, hogy kigömbölyödj. :)

Nyugi, még pár hét, és kihívás lesz a cipőfűzőt bekötni. :) És az is lehet, hogy félidőre már jóval nagyobb leszel, mint legutóbb.

2016. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, a második terhességnél hamarabb szokott elkezdeni növekedni a pocak, de ez nem feltétlen jelent problémát, hogy most még nem nagyon látszik! Ha gond lenne a fejlődésével, akkor azt mást módon is éreznéd, sőt a 12. heti uh-n is látszott volna, hogy nem fejlődik a babó. Minden rendben van, csak ő máshogy fekszik, mint az első gyermeked. Van, hogy egészen elbújnak a medencében és alig látszik a terhesség. Az egyik barátnőmnek például a 6. hónapig szinte semmi nem látszott, ha egy kicsit lengébb pólót vett fel.
2016. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ehogy van baj! Nekem 20, het utan kezdett nőni. Mozogni is 18 hetesen éreztem.
2016. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2. babánál nekem is később kezdett nőni a pocakom. A 18. hetes uh-ra, amikor mentem még simán belefértem a farmeromba. Vékony vagyok (170 cm/50 kg).
2016. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a nyugtato valaszokat. En mar arra is gondoltam,h.habar most kisebb sullyal kezdtem a terhesseget, mint az elsot, ugy tunik, nekem legalabbis,h.szules utan szelesebb maradt a csipom. Talan emiatt most tobb a hely is, bar lehet,h.butasag.
2016. dec. 13. 09:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem butaság, ez így működik, hogy a szüléstől kiszélesedik a csípő. Van, akinek teljesen visszarendeződik, főleg, ha sportol az illető és tudatosan dolgozik azon, hogy visszanyerje a szülés előtti alakját, de aki ezt nem teheti meg, illetve nincs annyi energiája, hogy órákat edzzen és még genetikailag sem az a "fél disznót is megehetek, mégsem hízok egy dekát sem" fajta nő, annak átalakul a teste és a második baba valóban jobban elfér, mint az első.
2016. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnál 1.gyereknél nagy hasa volt, félidőtől látszott. Öcsémet kisebb súllyal kezdte,3 héttel a kiírt előtt szült. A szomszédok megkérdezték h "csak nem hogy terhes voltál" volt aki nem hitte el hogy az övé 😃 igaz, én csak 1 terhességről tudok beszámolni, 25héten kezdett előre nőni a hasam, addig csak a csípőm szélesedett
2016. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szules utan megvaltozott az alakom.Sportolni nem volt idom, viszont igy is vekonyabb lettem, mint teherbeeseskor, amit nem bantam persze, es a kicsit szelesebb csipommel is noiesebbnek lattam magam,szoval en szules utan nehany honappal ereztem,h.“fenykoromat” elem, ilyen is van :D
2016. dec. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!