Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert faj a hasam ha kicsit...

Miert faj a hasam ha kicsit megfeszul?

Figyelt kérdés
40 hete vagyok, delelottol erzek rovid es kisse erosebb fajasokat egesz hasamban. Es mikor ulesbol szeretnek felallni, megfeszul es faj is a hasam. Ilyet csak matol erzek. Nagyon lent van a hasam, par nap alatt eddig 3 szor volt erosebb joslom, es ma. Eleg surun es szinte faj egy kicsit, amikor a baba kinyomja magat.

2016. szept. 7. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen vagyok, ma töltöttem a 40. hetet és pár napja, ha mozog a kisbaba, alul fáj és feszül a hasam. Nekem klasszikus jósló fájásom eddig még nem volt, de ezt a hasfeszülést én is érzem. Gondolom, már az utolsókat "rúgjuk" (illetve nem mi, hanem a babák :-))), úh már minden fáj. Sok sikert!
2016. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi hogy valaszoltal, eppen ma vagyok 40 hetes en is. Nekem meg mindig vannak ezek a fajasok, mit az egesz hasamban erzek. Nagyon varom mar hogy jojjenek a fajasok, es indulhassunk a korhazba. Neked faj meg a hasadon kivul mashol is?
2016. szept. 7. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak a hasam alja fáj, ha mozog a baba, meg ha felállok, feszül és fáj, de utána elmúlik. Pont most megyek a nőgyógyászhoz, majd ott kiderül, hogy mennyire vagyok nyitva.

Ha neked viszont az egész hasad fáj, az már méhösszehúzódás is lehet. Méred az időközöket? Ha 10 perc vagy annál kevesebb időközönként jelentkeznek a fájások és eltartanak minimum 30 mp-ig, legalább 1 órán át ismétlődve, akkor hívni kellene az orvosodat!

2016. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy h. irsz, koszike. Igen nekem az egesz hasam faj, es ezeket delelott 10 ora 10 perctol erzem mar. Nem neztem eddig az idokozoket, mert nekem majdnem olyan ez a fajas, mintha egyben lenne az egesz megallas nelkul. Faj is az egesz has es a baba is igen erosen kinyomja magat neha. Most elkezdem nezni, irni, mikor is erzek igen eros fajast, mozgast. En holnap megyek orvoshoz.
2016. szept. 7. 17:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Neztem egy idopontot es akkor volt 1 ora 55 perc eppen, azota erzem mintha egybefuggo lenne ez a fajas.
2016. szept. 7. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egybefüggő a fájdalom, akkor nem valószínű, hogy méhösszehúzódás, mert az szakaszos, inkább a megterheléstől lehet. Én nemrég jöttem az orvostól, még mindig teljesen zárt a méhszáj, kicsit van csak felpuhulva, szerinte még 3-5 nap, de persze bármi lehet. Remélem, azóta jobban vagy, hamarosan megszületik, kitartás!
2016. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szio, akkor tegnap meg nalad is minden rendben volt, mondtak par nap es barmi lehet. En is nemreg ertem haza, uh ot neztek meg nst t. Mineden rendben van, 1 het mulva kell visszamennem. Ha addig nem jon magatol a baba, akkor szerdan meginditjak. En nagyon varom mar minden pillanatban hogy elkezdodjon magatol minden. A mugy a tegnapi fajasok egeszen estig tartottak, ejjel jol aludtam. Ma meg nem voltak fajasok, csak sokat mozog a picur. Es amit eddig meg nem ereztem, a fenekem es mindket combom ugy faj amikor allok. Ez nemtudom mitol van. Te is vigyazzal magadra, pihenjel ha lehetseges es legyszike irj par sort ha idod lesz. Ti tudjatok a baba nemet? Elso baba lesz?
2016. szept. 8. 14:46
 8/9 A kérdező kommentje:

Olvasgatok, nezelodok kicsit a neten, es most ezt talaltam, erre kell figyelnunk.

Az utolsó hetekben a méh kisebb - nagyobb rendszerességgel összehúzódik, mintegy előkészül a szülésre. Amikor ezek az összehúzódások sűrűsödnek, és egyre fájdalmasabbá válnak, megkezdődik a vajúdás. Más jelei is lehetnek a szülés megindulásának. Kevés váladék vagy vér kerül a hüvelybe, később megreped a magzatburok, elfolyik a magzatvíz.

2016. szept. 8. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, első baba, kisfiú. Nekem ma volt hasmenésem, ez is egy jel lehet, hogy tisztul a szervezet a szülés előtt. Én úgy érzem, hétvégén legkésőbb meglesz, de ha mégsem akkor nekem jövő pénteken indítják.

Sok sikert neked is!

2016. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!