Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad koncertezni pár hetes...

Szabad koncertezni pár hetes terhesen?

Figyelt kérdés
A napokban végeztem pozitív terhességi tesztet és január közepén fellépek egy koncerten, ahol dobolni fogok, de csak egy szám erejéig. (5perc) Elfogott az aggodalom, hogy a magas decibel tényleg maradandó károsodásokat okozhat majd a magzatban. Addigra kb 6-7 hetes lesz, tudom, hogy addig még nem fejlődik ki úgy, de nem szeretném, ha emiatt bármi probléma lenne.Ha valaki tud, ezzel kapcsolatban megnyugtató választ azt szívesen fogadnám.

2016. dec. 28. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Pásztor Anna nem aggódott. 60 koncertet nyomott le terhesen.

2016. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, de Pászor Anna énekes, nem dobos. Énekelni lehet a 7. hónapig, mert a hangszórók nem felé vannak fordítva, hanem a nézők felé.

Nem a hangerővel van baj, hanem a rázkódással, amit a nagy hangerő okoz. Ez különösen az első időkben veszélyes, vetélést okozhat.

Egyrészt szerintem mindenképpen kérdezd meg az orvosodat, másrészt figyel rá, hogy nem vagy-e veszélyeztetett terhes, mert akkor különösen veszélyes, egyéként meg semmiképp ne legyen hangszóró feléd fordítva. Hogy a dobból milyen hangerő jön, azt meg gyakorlásnál úgyis ki tudod próbálni. Ha rezeg az egész tested, akkor nem lehet (gyakorolni sem). Ha nem érzel semmit, akkor valószínű nem fog megártani a fellépés sem.

Viszont utána ne maradj hallgatni a koncert további részeit.


Szinén zenész. :)

2016. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne menj el, ez a legmegnyugtatóbb.
2016. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es válaszadó, akkusztikus dob van átalakítva elektromos dobbá, gyakorlásnál nem volt gond, mivel csak fülhallgatóval próbáltam, de a koncerten nem szoktak finomkodni a technikusok...Januárban kezdődnének a próbák, 16-án pedig már beállás. A dokit a 2 ünnep közötti szabi miatt természetesen nem tudtam még elérni, úgyhogy januárban tudok csak elmenni hozzá, remélem minél előbb kapok időpontot. Köszönöm a választ még 1x, hasznos volt!
2016. dec. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!