Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémák adódhatnak?...

Milyen problémák adódhatnak? Van okom nagyon félni, mert az első trimeszterben használtam Flucinar kenőcsöt pikkelysömörre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár napja tudom, hogy kisbabám lesz. Kb 6 hetes lehetek.

Viszont beárnyékolja az ostobaságom az egészet:-(

Sajnos régóta küzdök az pikkelysömörrel, időnként kb hetente-2hetente az arcomon az orromnál folyton előjön:-(

Az elmúlt 6 hétben míg nem tudtam, hogy terhes vagyok kentem Flucinar kenőccsel, ami szteroidos. Én idióta bele sem gondoltam, hogy árthatok a babának... pedig terveztük. De már annyira az életem része ez a nyavaja hogy rutinnal kentem be magam gondolkodás nélkül.

Tegnap újra előjött, bekentem magam aztán villant be, hogy lehet ezt nem is kellene.

Elolvastam a betegtájékoztatót és nagyon nagyon elkeseredtem :-(Szigorúan tilos az első trimeszterben a Flucinar használata.

Kérem, aki volt már hasonló helyzetben vagy aki ért hozzá, magyarázza el, hogy van e okom végig izgulni a 8 hónapot?

Heti max 1x használtam.

Jan 4-én megyek az orvosomhoz.


2017. jan. 1. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves... nem vagy 6 hete terhes! Kb 2 hete, és semmi baja nem lesz.

Nekem nagyon durva ekcémám van, ha nem kenem, csak durvul. Végig használhattam a szteroidos kenőcsöm, de vékonyan és a lehető legritkábban.

Makk egészséges a kislányom

2017. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván senki nem lát bele magába és vannak olyan gyógyszerek, kenőcsök, amiket eleve szednek, használnak az emberek. A terhesség korai szakaszában már kiderül, ha valaki terhes, nyilván itt az a lényeg, hogy ha tisztában vagy vele, hogy terhes vagy, akkor orvossal kell konzultálni, hogy ezután mit használhatsz, vagy szedhetsz.

Lényegében tulajdonképpen bár valóban a terhességi heteket nézve 6 hetes vagy, de maga fogantatás, a beágyazódás még csak nem olyan rég történt, illetve azért, mert egyszer-kétszer használtad, nem követtél egy óriási hibát.

Csak ezután bármit szedsz vagy használsz, az orvossal meg kell beszélned.

2017. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a 6 hét az csak az utolsó mensi alapján számolva annyi... de ettől függetlenül még idegeskedem.De az is lehet, hogy ez többet árt. Az előző terhességemnél nem volt híre sem a pikkelysömörnek... akkor tünetmentes voltam végig.

Úgy néz ki most nem lesz szerencsém.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 1. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Huhh, úgy érzem, már túlparázod. Jól van kitalálva a szervezet, amíg nem tudsz róla, nagyon ártani sem tudsz neki. Amúgy az első trim-be mindent vagy semmit van, ha nem történt baj, akkor már nem is lesz ettől.
2017. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ekcémám és pikkelysömöröm is van.Ritkán használok Dermovate,Diprosalic kenőcsöt és oldatot.2 gyermekem van semmi bajuk,a 3.at áprilisra várjuk.Ritkán mostanában is muszáj a szteroidos kenőcs
2017. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ezek a szteroidos krémek csak ideig óráig használnak így volt ezzel a rokonom is .
2017. jan. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!