Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrénes kismamák, mivel...

Migrénes kismamák, mivel enyhítettétek a fájdalmatokat?

Figyelt kérdés
Már iszonyatos hányingerem is van, mozgásra romlik, szagundorom, nem megy le semmi a torkomon és hasogat jobb oldalon a fejem. Algopyrin nem használt, többet meg nem merek bevenni. Vizes ruha, kínai olaj, séta, alvás, de nem múlik a fejfájás és ezzel együtt az összes negatív tünet. Köszönöm a segítséget. 9 hetes kismama
2017. jan. 2. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Paramax rapid sulyos esetben. Jobbulast
2017. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Algopyrin az 1. trimeszterben tilos, utána is csak orvosi utasításra...

Esetleg méresd meg a vérnyomásodat.

De egyelőre mást nem nagyon tehetsz, nem lehet olyan gyógyszert bevenni, ami erre jó lenne, próbáld kivárni (akár sötétben fekve), míg elmúlik.

Nekem mázlim van, mióta terhes vagyok, nem volt migrénem.

2017. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom az elozo miert irta amit... nekem a paramax enyhit a migrenen ha nem.is szunteti meg teljesen... es az alkalmazhato.
2017. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én alapból iszonyú migrénes vagyok, de a terhesség alatt fokozottan előjött. Rengeteg kivizsgáláson voltam már 14 éves korom óta (most 28 vagyok, szóval pár migrénrohamon már túl vagyok), MR, amit akarunk, semmi, csak van és kész. A terhességem előtt kb egy évvel a Saridon volt, ami használt, de arra egy idő után nem reagált, így átálltam az Algoflex Rapidra. Ezt csak az utolsó trimeszterben nem lehet szedni, de addig igen. Nekem azt mondta a dokim, h inkább vegyem be, ha nem használ a szokásos sötétben, zuhanyozás utáni csöndben pihenés, mert az iszonyú fájdalom miatti szenvedés jobban árthat a babának, mintha néha beveszek egy bogyót. Próbáltam csak akkor bevenni, ha már annyira fájt, h legszívesebben lefejeltem volna a falat (amikor már konkrétan ki akart folyni a szemem és nem tudtam mozogni a fájdalomtól), h legalább akkor hasson, mikor nagyon kell. Végül oda jutottam, h már az sem használt és nekiláttam neurológust keresni, h az mondja meg, mit vehetek be, de mire találtam volna, teljesen elmúlt. Azóta egyszer sem fájt, ez valamikor a 6. hónap felé volt (most a 40. hétben vagyok). Ez azóta a leghosszabb periódus életemben, h nem fájt, amit nagyon élvezek.


Szóval, Algoflex Rapid a 6. hónapig, óvatosan, de komolyan, inkább vedd be, ha semmi házi praktika nem válik be. Nekem a saját orvosom mondta, megyeszékhelyen főorvos, látott már pár terhes nőt szerintem. De ha van dokid, mindenképp kérdezd meg, ő mit ajánl.

2017. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kinevetsz.de a fagyasztott pl zöldborso a fejedre nagyon sokat segithet. A lenyeg a csend ès a sötet szoba. Nàlunk bevàlt. De itt nem a vorso a lenyeg mielött vki belekötne. Csak fahyasztott vmi legyen ami illeszkedik a fejedre.
2017. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várom még a tippeket!

Már van egy lányom, vele félidőig voltak nagyon elhúzódó és durva rohamaim. Nekem akkor azt mondta az orvosom, védőnőm és a terhesgondozáson más orvos is, hogy az Algopirynt nyugodtan szedhető (persze nem túlzásban) és inkább vegyem be, mert többet ártok a szenvedéssel. De most az sem használ. Már örültem, mert eddig nem jött elő most a migrén... Most ez már a második nap. A lányom mellett nem sok lehetőségem van pihenni sem. Szóval nem könnyű... :(

2017. jan. 2. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az előző és a mostani terhesség alatt is az advil ultra forte volt jó. Az utolsó trimeszterig lehet szedni
2017. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem derek masszirozas segitett par napja. Fajt a fejem, szedultem es rosszul voltam. Masszirozas utan mintha elvagtak volna. Alvas, fekves, ingerszegeny szoba tokeletes erre. :)
2017. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem az orvos azt mondta hogy kizárólag csak panadolt lehet bevenni
2017. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam az orvosomnál és rákérdeztem. Algopyrin, és paracetamol tartalmú gyógyszert vehetek be (pl. Paramax, panadol...stb), amit kerülni kell az ibuprofin tartalmú gyógyszerek, mert annak magzatkárosító hatása lehet (magzati szívműködésre hat) 7-es válaszoló, az Advil Ultra Forte pont ibufrofen tartalmú és a tájékoztatóban is le van írva, hogy tilos az első és utolsó három hónapban. Persze, nem törvényszerű, hogy gondot okoz (és remélem nálad nem is okozott). de okozhat és azt nem kockáztatnám. Köszönöm a válaszokat! Migrénmentes szép napokat nektek! :)
2017. jan. 5. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!