Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, akinek...

Terhesség alatt, akinek nagyon égett a gyomra, milyen ételekkel enyhítettétek a panaszokat? Gyógyszert nem szívesen szedek.

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rennie-t szedhetsz nyugodtan, háztartási keksz, kenyér is jó, ne igyál üdítőket, teát, szénsavasat, ne egyél savas gyümiket inkább csak vizet igyál.
2011. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen az első válaszoló jól írta. Rennie-t nyugodtan szedhetsz. De keksz, babapiskóta is jó lehet, bár van, hogy mindezekkel együtt sem tudod megszüntetni. :(
2011. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is Rennie-t szedtem.
2011. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Paradicsomlé elég erősen lugosít. Csak vigyázz vagy házit, vagy pedig jó minőségú (nem agyonsózott) boltit vegyél.

Nálam hatott.

2011. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem enyhítette még a Rennie sem,most is szenvedek miatta még van 1,5 hetem szülésik,keveset eszek mert ha nem visszaáramlik a savam,csak babavizet iszok,néha a hideg tej segít de csak ideig óráig,vagy a jéghideg Coca-Cola egy pohárral,még a Salvus víz is jó bár én kihánytam az íze miatt.De kénytelen vagyok Gaviscont szedni nagyon jó és természetes.

üdv 38hkm.

2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szia. Én is ezzel szenvedek, én tegnap vettem Salvus vizet, ugy tünik ez bejött. keksz, már a könyökömön jön ki. És sok vizet iszom most én is. Kitartást! Megéri!D
2011. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! 32hetes vagyok, és nekem a tej mindig segít. Így naponta meg is iszok fél litert, és csak akkor ég a gyomrom és jön fel a gyomorsav, amikor véletlen nem ittam tejet.
2011. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pirítós kenyér, tej
2011. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3.terhességem egyébként, az elsőnél csak az utolsó két hétben égett kicsit a gyomrom, másodikkal nagyon égett már 30héttől, most meg 25hetes kortól nagyon ég...

Nekem is általában a tej segít. :) Meg a tejtermékek, rizs, krumplipüré. :)

Még valami- már több mint 6éve nem ittam colát, nem is szeretem- de most nagyon kívánom pár napja, nem tudom miért. :) De nem merek inni, félek, hogy a szénsavastól még rosszabb lesz ez a gyomorégés- de valaki írta, hogy jó volt neki. Lehet mégis kipróbálom.


Kiváncsi voltam másnak mi vált be.


Köszi a válaszokat.

2011. nov. 9. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Én abszolút nem javaslom a Rennie-t, mert az csak ideig-óráig használ. Egy munkatársam is szinte csak azon él terhesen, ahelyett, hogy rendszeresen enne. Sajnos, 6 éve refluxom van, így tudom, milyen érzés a gyomorégés. A titok nyitja a rengeteg folyadék. Isten ments! Nem Cola, mert az csak emeli a gyomorsavat. Ha lehet inkább víz. A fekete teát és a kávét is el kell kerülni. A másik, ami fontos, a rendszeres, napi 5-szöri étkezés. Minden alkalommal csak keveset szabad enni. Most a 10. héten vagyok én is, de már intenzívebbé vált a fájdalom. A sok főtt zöldség, krumpli, rizs segít a panaszokon. Ha nagyon rosszra fordulna, nyugodtan kérdezz rá belgyógyásznál vagy gasztroenterológusnál. Remélem, segíthettem és kitartás!
2011. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!