Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek régimódi lennék?...

Szerintetek régimódi lennék? Textil vagy eldobható?

Figyelt kérdés
Majd ha megszületik a pici,gondoltam nem eldobható pelenkát használnék,hanem sima textilt.
2010. máj. 4. 10:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
én mindenképpen eldobhatósat használok majd.már be is vásároltam belőle.praktikusabb és szerintem higénikusabb is.
2010. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A gyógyszertári eldobhatós milyen?
2010. máj. 4. 10:48
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Sima textilpelenkákkal magadat szivatod meg. Mosni, fertőtleníteni, vasalni, kakifoltokat sikálni.... A babád meg csak locsog majd a pisiben-kakiban, gumibugyiban??

Léteznek mosható pelenkák, amik olyasmik mint az eldobható papírpelenkák, de mégse olyanok mint a textilpelusok. NÉzz utána, van a neten egy csomó, és itt is van anyuka, aki ilyet használ.

2010. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
2.vagyok. Azt az időt, amit pelusmosással és pelenkázással töltenél, inkább töltsd majd a babáddal :) Neked is könnyebb és jobb lesz, és a babádnak is, hidd el.
2010. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Én is már bevásároltam az eldobhatós pelusokból.

Szerintem higénikusabb is meg egy csomó időt spórolsz meg vele.Nem kell mosni,fertőtleníteni stb...

2010. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Újra kezd divatba jönni a mosható pelenka. Én az első babámnál még ilyet használtam,mert még nem nagyon voltak eldobhatók. Sokkal többször kell cserélni a textilt, mert nem olyan jó nedvszívó, mint az eldobhatók. Így aztán a mosás is gyakoribb. Legalább 2 naponta kell mosni a pelusokat, addig egy vödörben kell tárolni (hipós vagy ecetes vízben).

Lehet kapni most már mosható bugyipelenkákat is, bár egy összegben kifizetni elég drága ... persze, ha az eldobhatót összeszámoljuk, az is hatalmas összeg, csak nem kell egyszerre kifizetni. [link]

2010. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Nah most a környezet védők ölnének....

Mi eldobhatósat használunk (fél másodperc egy pelus csere) lányom nagyon sokat bukott 2 naponta mostam a pelenkákat olyan volt a lakás mint egy nagy szárító + még a kis ruhák is jöttek mellé. Ugye ha rendes pelusozásra használod akkor még több macera van úgy ahogy írták előttem fertőtlenítés stb stb stb. Az első 2 hónapba örültem,hogy élek és mikor lányom aludt tudtam kicsit pihenni meg egy két apróságot megcsinálni...belebolondultam volna ha még a mosható pelussal + vacakolok.

2010. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Miért szeretnél textilt? anyagi okok miatt? vagy környezetbarát vagy? mondjuk szerintem a rengeteg mosással elhasznált víz talán mégnagyobb pazarlás, szóval szerintem azért nem olyan egyértelmű, hogy melyik károsítja jobban a környezetet.

Bennem fel sem merült a textil gondolata, szerintem a legnagyobb találmány az eldobható pelus, én elképzelni sem tudom, hogy anyáink hogy csinálták végig az első hónapokat enélkül... én így is halálosan kimerült voltam, tuti nem lett volna energiám még pelenkákat kimosni/főzni/vasalni....áááááhhhhh

2010. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gondoltam olcsóbban kijönnénk,de nem sokkal.

Bár még csak 1 hirtelen ötlet volt,mert nagyon az elején vagyok. :) (14.hét)

2010. máj. 4. 11:08
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Én a nővérem tapasztalatai alapján ilyet is, olyat is fogok használni (37 hetes vagyok):

Nappalra bambuszrostból szőtt pelus, van hozzá külső "gumibugyi", belülre meg textil betét, meg ilyen szeparáló izé, ami felfogja a kaka nagyját. Így maga a pelus jó esetben nem lesz tiszta rittyó, de az anyaga miatt nagyon könnyen ki is jön belőle a cucc. Nővérem lánya 2 éves múlt, az ő pelusai majdnem olyan állapotban vannak, mint az újak, puhák és a színük sem fakult ki. Szóval jó minőség nagyon. Nem olcsó, meg ugye egyszerre kell kiadni rá több pénzt, de kb 30 ezer Ft-ból megvan az egész garnitúra, és akkor le van tudva a dolog.

Éjszakára vagy ha messze utazunk, eldobhatót kap majd, akkor nincs macera a gyűjtögetéssel, mosással.

2010. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!