Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett kismamik! Ti...

Veszélyeztetett kismamik! Ti mikortól kezd (t) etek el vásárolgatni a babának?

Figyelt kérdés
Első két gyermekünk lesz. Nincs még semmink. Mivel ikerterhesség és egyéb gondjaim is vannak, ezért félek, korán be fognak fektetni, és nem lesz időm mindenre...
2017. jan. 4. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Feleslegesen ne aggódj, amit nagyon muszáj, azt a férjed is meg tudja venni egy délután alatt, a többit meg együtt apránként.

Mi a 20. hét után kezdtünk el vásárolni apróságokat, de még most sincs meg minden teljesen, pedig már 30. hetes vagyok.

2017. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A terhességem elején véreztem, így a 12. hétig nagyon aggódtam. Akkor úgy voltam vele, hogy ha 12. heti uh-n minden rendben lesz, akkor minden oké.

Utána már elkezdtem vásárolgatni, de nagyon sokmindent neten vettem meg, használtan, így tulajdonképpen nem kellett menni sehova. Kb a 30. hétre minden megvolt.

Ha úgy érzed, hogy jól vagytok, akkor nyugodtan vegyétek meg a fontosabb dolgokat, mert nem lehet úgy végigcsinálni a terhességet, hogy mi van ha baj lesz. Baj az bármikor lehet, de muszáj pozitívan hozzáállni.

Én most már lassan szülök, és nagyon szeretnék túl lenni rajta :)

2017. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen esetben sem kell hamar bevasarolni, ha egyebkent nem szeretnel.

En nem emiatt, hanem munka miatt nem tudtam sok idot szanni a vasarlasra (sokaig akartam dolgozni, ami ossze is jott, plusz 32 hetes terhesen volt az eskuvonk, arra is keszulnom kellett). Nem mellesleg en nem szeretek vasarolni, uzletrol uzletre jarni...


Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy a terhessegnek meg viszonylag az elejen bealdoztunk egy napot, korbejartunk nehany uzletet. Megneztuk, hogy milyen a kinalat babakocsibol, kisagybol, matracbol, milyen butorra, autosulesre, nagyobb dologra lesz szukseg es kb mennyibe fog kerulni a babakelengye.

A babakocsi volt az, amit ekkor kivalasztottunk, nem vettuk meg, de kilrobalgattuk az uzletben, megneztuk a kompatibilis hordozokat es eldontottuk, hogy melyik tipust akarjuk.

Ezutan honapokig x osszeget elkulonitettem a szamlamon az egyeb megtakaritasoktol, tobb jott ossze, mint amit az elejen kiszamoltunk.

34 hetes voltam, amikor az egyik szabadnapomon leultem a gep ele es minden nagyobb dolgot megrendeltem. A kisagytol a babakocsin at a forgojatekig. A piperecuccokat, elso koros pelenkat, popsitorlot a szokasos nagybevasarlas alkalmaval vettem meg szinten egy alkalomra.

Babaruhakrol listat irtam, hogy mibol mennyi kell, volt, amit megvettem nagybevasarlasnal, a maradekot pedig szinten megrendeltem.

A ferjem egy nap alatt osszeszerelt es berendezett mindent, amikor 36 hetes terhes voltam, en pedig szinten egyik szabadnapomon mostam, teregettem, masnap vasaltam es elpakoltam mindent.

Ha osszeraknam, akkor kb 4 napot toltottunk az egesz bevasarlassal es kelengyerendezessel, de ebbol egyet otthonrol az online vasarlassal, kettot azinten otthon a szerelessel/mosassal/pakolassal.

Egy maszkalos nap volt, amit az elejen emlitettem.


Ez igy szerintem nalad is mukodhetne.

Ha most kinezed, hogy kb mit szeretnel (nekem egyedul babakocsibol volt fontos kiprobalni szemelyesen es konkret tipust valasztani), akkor kesobb akar agybol fekve, interneten keresztul barmikor megvasarolhatod.

2017. jan. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!