Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22-23 hetes kismamák, hogy...

22-23 hetes kismamák, hogy vagytok? Vannak fájdalmaitok? Mennyit híztatok már?

Figyelt kérdés
Igazából szeretném, ha egy kicsit megnyugtatnátok. Szoktam érezni hüvelyi nyilalásokat,illetve kisebb alhasi fájdalmakat. Azt mondják, hogy ez természetes, de mégis jó lenne tudni, hogy másnak is van ilyen? Illetve még csak 2 kg-ot híztam. Elegendő ez, ha 162 cm és most 62 kg vagyok? Hétfön leszek 22 hetes terhes. Vetélős és koraszüléssel kapcsolatos sztoriktól kíméljetek, mert ígyis aggódós vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 7. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilalas es fajdalom nekem is volt, en 156cm 38kg al kezdtem, de a 22. Hetre mar 10kg feljott. Engem is azzal nyugtatott a doki, hogy a kisebb nyilalasokkal nincs gond, verzes ne legyen. Most vagyok a 38. Hetben es 57kg
2017. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz én még csak 20 hetes vagyok, de ha megnyugtat nekem is van nyilalás, és alhasi "fájdalom". Nyugodj meg, ez teljesen normális. 5 kg-ot híztam eddig.

Nekem ez már a harmadik terhességem. Neked első baba? Fiú, lány? Tudjátok már?

2017. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én még most lépek a 20.hétbe,de szinten vannak nyilalasok(hüvely végbél) es néha enyhe alhasi fájdalmak. Mondjuk próbálok sokat feküdni és már az egy oldalon fekvés is okoz zsibbadast. Egyebkent én nem tudom a baba nemet..nem hajlando mutatni magat😊 szép és nyugodt babavárást😊
2017. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,+3 kilonal jarok!
2017. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Én kislányt várok. Első baba, így alapból nem tudom, hogy mit kéne éreznem. Ráadásul a méhlepény éri a méhszájat, emiatt volt egy párszor kisebb vérzésem. Így még jobban parázok és minden alkalommal lesem a wc papírt. Szerencsére a baba szépen növöget, a méhszáj zárt. Ja és nagyon sokat mozog. Imádom ahogy rugdos a kis Drága! Nektek sokat mozog a baba, és milyen nemű? Megnyugtató mások tapasztalatait olvasni.
2017. jan. 7. 14:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem fajdalmaim nincsenek, hala Istennek. Neha erzek egy egy surkalast mintha levego szorult volna...olyabkor nyom valamit...

Neha kemenyedest erzek 1-2-3 masodpercig.

A huvelyi nyilallasokra mit mond a dokid? Meg koran van a nyilallasokhoz foleg ha eroteljesek.

En hetfon leszek 26 hetes.

2017. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyan jelenleg 14 hetes vagyok csak de van már egy gyermekem, 17-18 hetes koromtól nagyon gyakran szúrkált meg nyillalt a hüvelyembe, a görcsök pedig gyakran túl gyakoriak voltak. Egyik sem okozott semmi gondot, többféle magnéziumot próbáltam hátha enyhíti valami (végül a Magnosolv mellett volt a legjobb) 30 hetes koromtól meg a jóslófájások jöttek napi szinten, de 2 nap híján a kiírt napig húztuk szóval semmilyen gondot nem jelentett egyik sem, normálisak voltak, ahogy mondták.

Na vannak görcsölgetések meg nyillalások most is ezzel a babámmal is, de már tudom, hogy nem kell aggódni.

Súly.. az elején 4 kiló ment le abból 2 jött vissza 23 hetes koromra, meg utána a többi is 25 hetes koromra. Nem kell 10-20 kilókat hízni, ilyenkor a baba párszáz gramm még.

2017. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem okoz erős fájdalmat a nyilalás, de azért érzem. Szerdán megyek a dokimhoz,akkor rákérdezek a biztonság kedvéért. De ezért nem akartam felhívni, mert mindenkitől azt hallom, hogy ez természetes. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 7. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Megértelek, én is aggódós vagyok. Az alhasam a terhesség eleje óta fájdogál. Hüvelyi nyilalásokat én is érzek kb. a 20. héttől. Egy hete pedig mozgásra, állásra hüvelybe, szeméremcsontra sugárzó nyomás érzést, ami nem fáj, csak nagyon kellemetlen, pihenésre jobb. Természtesen voltam vele orvosnál, zárt a méhszáj szerencs
2017. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentelő vagyok, csak véletlen befejezetlenül küldtem el. Szóval szerencsére a méhszáj zárt. 18. héttől keményedtem is rendesen, de a Magne B6-ot Magnosolv-ra cseréltem, azóta jobb. Babuci ficánkol szépen, főleg este aktìv.😊 Fejjel lefelé van, az orvosom szerint ez is okozhatja ezt a hüvelybe sugárzó kellemetlen nyomás érzést és nyilalgatást, mert nyom a kis buksi.. nem tudom, szerintem ahhoz még picike, hogy ennyire nyomjon.. Remélem minden rendben lesz.


A súlyod miatt ne aggódj! 5 kg-ot fogytam az első trimeszterben az állandó hányinger miatt, babának nem lett baja tőle, jól ki van ez találva. 😊 Azóta persze 1 kg-al több vagyok mint az eredeti súlyom.


Boldog babavárást, egészséget kívánok mindenkinek!


25 hetes kismama

2017. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!