Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fog a tej megindulni?...

Mikor fog a tej megindulni? 32 hetes vagyok és keményes valami jön a cicimböl, de ha megnyomom akkor meg semmi. A növérem 1hónappal fiatalabb babás töllem és ö ha megnyomja szinte csepeg.

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy egyáltalán nem lesz! Ezen ne aggódj. Nekem a 3 terhességem alatt soha 1 csepp sem volt, mégis a szülés után volt tejem. Az ikreimet is 9 hónapig tudtam szoptatni, s mellette 20 litert lefagyasztottam.

Mindenkinél más és más. Én a mostani terhességem alatt is napi 20-szor hánytam 18. hétig. A húgom is babát vár, ő egyszer sem hányt! Tehát nem vagyunk egyformák.

Boldog babavárást!

2008. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne nyomogasd, és lehet, hogy csak a szülés után fog megindulni.

Van akinek korán van előteje, van akinek nincs, és mégis tud majd szoptatni. Nyugi.

2008. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sok helyen azt olvastam, hogy az előtej jelenléte vagy hiánya nem igazán jelent semmit. Lehet, hogy nincs előtejed, mégis belövell a melled szülés után és simán elkezdhetsz szoptatni és lehet, hogy a nővéred hetekig szenvedni fog, hogy elég teje legyen.

Egyébként tényleg nem szabad nyomkodni, sem masszírozgatni a mellet, legfeljebb csak közvetlenül szülés előtt egy-két héttel lehet kicsi simogatással puhítani. A mellmasszírozás oxitocint szabadíthat fel a szervezetben, amitől begörcsölhetsz, akár még a szülés is idő előtt megindulhat (mármint rendszeres masszírozástól, nyomogatástól).

És végül: attól, hogy te azt hiszed, nincs előtejed, lehet, hogy több van, mint gondolnád. Leírom neked az én (nem követendő példámat): úgy gondoltam, hogy csak nagyon kevés előtejem van (most vagyok a 33. hétben és kb 20. héttől vettem észre), soha nem folyt, csöpögött, maximum csak azt vettem észre, hogy picit rászáradt a mellbimbómra. A múlt héten vettem egy elektromos mellszívót használtan, életemben nem láttam olyat, de meg kellett bizonyosodnom a működéséről, mert neten rendeltem és egy-két hónap múlva hiába reklamálnék, ha nem lenne jó. Bekapcsoltam, zúgott, de kézzel nem éreztem, hogy szívna, így ráraktam a mellemre és úgy kapcsoltam be. Szerencsére elég gyors volt a reakcióidőm, kb két másodperc múlva sikerült is kikapcsolnom, de nagyon durván ledöbbentem. Egyrészt azon, hogy milyen furcsa (vagy inkább kellemetlen érzés volt), majdnem beszívta az egész mellem a gép, másrészt azon, hogy kb evőkanálnyi előtejet fejt ki a gép ezalatt a két másodperc alatt, pedig én azt hittem, hogy nincs olyanom...

Szóval ennyit erről. Még egyszer: ne nyomogasd, ne fejd és legfőképp ne aggódj!

2008. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2008. okt. 8. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!