Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » P3-as eredmény, atypusos...

P3-as eredmény, atypusos laphámsejtek, HPV gyanú 9 hetesen. Szülés után esetleg méhszájplasztika. Addig mi lesz velem? Ha rosszabbodik?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint a terhesség alatt csak azt tehetem,h erősítem az immunrendszerem.Isopro...-int(?) akart felírni,de a terhesség miatt nem tette.Nem értem,se ecsetelés,semmi.Mennyire nagy a baj?Nem sikerült megnyugtatnia.Írnátok nekem,hogyan alakult a sorsotok hasonló tünetekkel babásan?Köszönöm,nagyon várom:(
2010. máj. 4. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Hát segíteni én sem tudok sajnos, csak látom, hogy nem tudott válaszolni Neked senki...

Ez nem hangzik vmi jól :-(

A nőgyógyász mit mond? Nem tudom merre laksz, de esetleg érdemes lenne elmenni vmi jobb dokihoz, aki ért ehhez, nem a sima nőgyógyihoz...vagy talán genetikára???


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Érdemben én sem tudok neked írni, csak azt tudom tanácsolni, hogy menj el még egy (vagy akár több) orvoshoz! Valaki biztos tud neked szakszerű javaslatot mondani. Ja még vmi: egyszer olvastam itt, hogy valakinek p3 lett a citológiája, utána kellett megint mennie, és akkor már p2-es lett.

Kívánom, hogy minden rendben legyen!

2010. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia! erősitsd az immunrendszered,szedj terhes vitamint, c vitamint,és 1-2 hónap mulva kérd ujra a vizsgálatot! gondolom megvizsgált rendesen és nem talált semmi rendelenest!

nyugi nem lesz semmi baj,lehet csak legyengült az immunrendszered és amiatt van!

2010. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Olvasd el a belinkelt oldal kérdéseit-válaszait, sokban találsz olyat, ami talán egy kicsit megnyugtató számodra.

[link]

Igaz, nem találtam olyan esetet, ahol a hozzád hasonló leletek terhesség alatt derültek volna ki, de azt írja a válaszoló doki, hogy a tünetek még csak a tényleges rák "előszobája", és akár 10 évig is tarthat az invazív rák kialakulása. Úgyhogy nyugodj meg, élvezd ki a terhességed, és akár a következő(ket) is, a rendszeres kontroll pedig megakadályozza, hogy kialakulhasson a rák. És még az is lehet, hogy csak gyulladás okozza a tüneteidet, nem konkrétan a HPV. Hallgass a dokidra, szedd az immunerősítőt! Minden jót kívánok :)

2010. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt p3 a citológia,nekem lefagyasztotta a méhszájsebet,de ezt terhesség alatt nem lehet!Viszont szerintem folyamatos megfigyelés melett elég lesz megcsinálni a Fagyasztást,vagy esetleg a plasztikát szülés után,az is lehet rögtön!

De szerintem is keress fel másik orvost is csak konzultálni!

Nekem ez 2007 októberben volt és mikor egy év múlva mondtam a dokimnak szeretnék babát,mondta ne essek kétségbe ha nem sikerül rögtön!Végül tavaly februárban döntöttünk a próbálkozás melett,márciusban terhes lettemés 5 hós a kislányunk!Minden leletem rendben!

Fel a fejjel!Sűrű rákszűrés( a terhességet a vizsgálat nem befolyásolja)és próbálj megnyugodni és boldogan várni és figyelni a kis életet a pocidban!

Minden jót Nektek!

2010. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia,nekem P4-es eredményem volt,szintén atypusos laphámsejtek és még HPV-m is volt. 14 hetes pocakos voltam amikor megműtöttek,azóta 1 éves az én manóm és én is jól vagyok. Szerintem nézesd meg magad másik orvossal is. Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan hátha tudok válaszolni.
2010. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a terhesség alatt P3-som.

14 hetesen volt egy műtét az István kórházban,kimetszették a méhszájsebet.

Dr. Pálfalvi László csinálta a műtétet,csak ajánlani tudom.

Minden rendben ment,nagyon profi orvos és nővércsoport vett körül,akkor már nem féltem.

Mára majdnem 2 éves a fiam,makk egészséges,ha van kérdésed,írj privit!

2010. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
2010. máj. 6. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első vagyok, nagyon örülök, hogy ennyien írtak, és ilyen jó híreket, remélem meg tudtál kicsit nyugodni...


Minden jó, és sok boldogságot!

2010. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!