Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CTG, NST, POSE. Mit jelentenek...

CTG, NST, POSE. Mit jelentenek az előbbiek, milyen vizsgálatról van szó?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
google-ba: ctf vizsgálat, nst vizsgálat, stb. :\
2017. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Google-t ismerem, köszi.

Tudtommal ez az oldal arra való, hogy kérdezzünk, ha nem akarsz válaszolni nem kell.

Én gyakorlati jelentésére vagyok kíváncsi, hogy mikor-mit csinálnak és ki csinálja (szülésnő, orvos, stb.), tapasztalt kismamáktól/anyukáktól.

2017. jan. 12. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
#1 vagyok. Azt kérdezted, hogy mit jelentenek ezek, válaszoltam, szerintem hasznosan. Ha beírod, az első pár linken MINDENT megtalálsz.
2017. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ctg - NST gyakorlatilag ugyan az. A baba szívhangjának és a mozgásának ellenőrzésére használják és ellenőrzik a méhed vérellátását, állapotát, stb. A szívhangot a terhesség alatt minden ultrahang vizsgálaton ellenőrzi a nőgyógyász. Védőnő is megnézheti a szívműködést, ők ilyen kis egyszerű dopplert használnak, amit akár te is beszerezhetsz magadnak otthonra. Nekem angelsounds van a brendonból és a második trimeszter vége felé már hallottam vele a baba szívhangját. Kicsit el kell bíbelődni vele, hogy megtaláld és legjobb, ha valami zselét veszel hozzá. Nekem pl visszérre való gesztenye zselém van, amivel tökéletesen működik :) A magzatmozgást is hallhatod vele. Nyilván nem ér fel egy orvosi vizsgálattal, leginkább csak az anyuka megnyugtatására szolgál, ha esetleg nem túl mozgékony a baba és szeretnéd hallani, hogy jól van, rendben van a szívverése.

A POSE egy olyan vizsgálat, amikor mesterséges méhösszehúzódást idéznek elő és azt vizsgálják, hogy hogyan reagál erre a baba. Ezt csak valamikor a terhesség vége felé csinálják. Úgy tudom, ezt akkor is bevetik, ha túlhordod a babát, mert ezzel próbálják beindítani a szülést. De ez utóbbiban nem vagyok biztos.

2017. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A POSE-ról nagyon kevés info van neten sajnos. :( A 38. héttől hetente van nálunk.

NST pedig 37. héttől hetente ill. szükség szerint.

1 hetes túlhordásnál kórházi felvétel.

2017. jan. 12. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
38. héttől hetente van pose? Hol szülsz?
2017. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pécsett.

Kaptam egy papírt még az elején azon ez szerepel. Még nem tartok ott.

2017. jan. 12. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! En is pecsen szultem, POSE ( oxit kapsz kis mennyisegben, ekozben nezik a baba "reakciojat". Igaz en 2015.dec. szultem de a betoltott 40.-heten/tol csinaltak.. Nekem 1-2 kemenyedes lett tole de kb ennyi.. Par ora mulva a vizelettel urul!
2017. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!