Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok....

26 hetes kismama vagyok. Mozgásra nagyon feszít, keményedik a hasam, nyilal a hüvelyembe, fenekembe. Először csak kellemetlen, de 10-15 perc után átmegy fájdalomba, mintha ki akarna szakadni belőlem a baba. :- ( Más is érez/érzett ilyeneket?

Figyelt kérdés
Elnézést, hogy panaszkodom, csak első terhesség és nagyon féltem a babám, nehogy koraszülés előjele legyen, illetve a minden napjaimat megnehezíti. Nem tudom mit csinálnék ha nem lennék itthon.. (A végéig terveztem dolgozni, de már táppénzen vagyok, mert sajnos 18. hetesen vakbélműtéten is átestem, de abbòl szerencsére felépültem.) Fenti panaszaimmal orvosnál múlt héten voltam, zárt a méhszáj, Magnosolv-ot kell szednem, pihenni.. de nem vagyok nyugodt, miért birok ilyen keveset.. a többi várandós ennyi idősen tök aktív.. én meg már a boltba is félek ez miatt elsétálni.. :-( vannak olyanok, mint én?? Akik hasonlót tapasztaltak? Ha igen, nyugtassatok meg, hogy rendben megszületett a babátok! Köszönöm. (Egyébként nem tudom számít-e elég kicsi vagyok, 152 cm.)
2017. jan. 13. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

26 hetes vagyok, egész nap feküdnöm kell, kétszer voltam kórházban, vérzés haematóma miatt. Wc-re kelek fel szinte csak és enni.

Lehet, hogy mások szerencsések, én is ismerek olyanokat, akik még nyolc hónapos terhesen napi 20 km-eket lebringáztak, de inkább fekszem, mint hogy baj legyen.

Van, aki az elejétől feküdni kényszerül, de én a kórházi tartózkodás után még mindig azt mondom, jobb itthon feküdni, mint ott bent.

Már csak 12 hét, ha minden jól megy.

Kitartást, olvass, fejts rejtvényt, nézz filmeket.

2017. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nekem olyan érzésem volt,mintha a fenekemen akarna kinyomódni a baba.Én is voltam dokinál,zárt volt a méhszáj,minden rendben volt, azt a tanácsot kaptam hogy hordjak ilyen szorítós bugyit,mert gyengék a szalagjaim.Később lett egy csomó más bajom is,pl alacsony vérnyomás,szédülés, savas voltam,nehézlégzés,és iszonyatos csípő,és forgófájdalom, kb alig bírtam járni.

4 kilós kisfiút szültem, decemberben:)

Jah és nekem is mindenki azzal jött,hogy jaj ő még utolsó nap is dolgozott,hát az ilyesmikkel nem kell foglalkozni,én a bugyimat sem tudtam felvenni akkora hasam volt.

2017. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh szegénykém, a haematóma komoly dolog, együttérzek veled. Kívánom, hogy ne legyen semmi baj, szerintem ha fekszel végig minden jó lesz, gondolom az orvos is gyakran lát. Kitartást!!
2017. jan. 13. 16:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Babyboom567# Gratulálok a kisbabához, jó erőt, egészséget, sok boldogságot kívánok Nektek! 😊 Olyan fura volt, hogy csak aktív, "semmi tünetem sincs" kismamákat ismertem/ismerek közvetlen környezetemben, ezért bizonytalanodtam el, hogy valami nagy baj van velem.. meg lehet azért is érzek ilyesmiket mozgásra, mert műtét után több hétig feküdnöm kellett, azóta a baba is nőt, elszoktam a terheléstől. Bár az én esetemben javasolt a napi séta a bélösszenövés elkerülése miatt, de ha ennyire keményedek stb. tőle inkább fekszem, nehogy baj legyen vagy csak egyszerre 5-10 perceket sétálok..
2017. jan. 13. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

Hát, nem egyszerű, de ki kell tartanunk. :)

Minden rendben lesz, ne félj.

Úgyis érzed, mit bírsz, ha nem esik jól a mozgás és fáj utána, pihenj inkább.

2017. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!