Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit egyek, hogy ne hízzak?

Mit egyek, hogy ne hízzak?

Figyelt kérdés
156 cm vagyok és 57 kg. 24 hetes kismama. 1657 kcal a testtömeg-indexem. Nem fogyni szeretnék, azt majd csak szülés után hanem szinten tartani a súlyonat és egészségesen étkezni.
2017. jan. 16. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
1657 kcal a testtömeg-indexem. WTF?? :)))
2017. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges étkezésről számos weboldalon olvashatsz, valószínűleg könyvet is találsz, mely kifejezetten a gyermeket váró nőknek íródott. Jobban jársz, ha azokat használod, mint az itteni egy-két mondatos tanácsokkal.
2017. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz utána a terhességi cukrosok diétájának. Én cukros lettem ezt tartom. Sok sovány húst,halat,zöldséget és teljes kiörlésű kenyeret,tojást,sovány tejterméket eszem. Teljesen kiiktattam az édességet,a fehér lisztet. Gyümölcsöt is csak keveset eszem,mert nekem a cukorszintemet eléggé megdobja,de ha neked nincs ilyen gondod eheted. Fogyókúrázni semmiképp nem szabad terhesség alatt!!! 28hkm
2017. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akartam fogyni. Csak egészségesebben étkezni. Gyümölcsöt fogyasztok már utána néztem a fluktóz/glükóz táblázatnak mindig csak annyit eszek amennyi a napi g bevitel de ellentmondásos rengeteg cikk a neten.
2017. jan. 16. 12:17
 5/14 A kérdező kommentje:
*fruktóz
2017. jan. 16. 12:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi bonyolult, nem kell zabálni.

Az első félidőben elég, ha azt eszed, amit eddig, és ugyanabban a mennyiségben. A sok zöldség, gyümölcs nem fog ártani, és hízni se fogsz tőle.

Heti rendszerességgel állj mérlegre, és látod, hogy normális ütemben gyarapodik-e a súlyod. Időben megálljt tudsz parancsolni a hízásnak. Aki felszed a terhesség alatt 20-30 kiló pluszt, az nem egy hét alatt.


A második felében pedig nem kell sokkal többet enni naponta, egy plusz túrórudi, meg egy kis banán már bőven fedezi a plusz kalóriát, amire a babának szüksége lehet.

Egy kis könnyű torna, rendszeres séta, meg általában ha tevékeny és aktív vagy az utolsó hetekig, sokat segít.


Nekem most a zöldséglevesek a legjobb barátaim. Mást nem is nagyon kívánok, az emésztésnek is jót tesz, és nem ég tőle (annyira) a gyomrom sem. Jóllakok, és nem hizlal. Van, hogy egész nap nem is kívánok mást.

2017. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10-12 kilót mindenképpen "kell" hízni, de ennek nagy része lemegy szüléskor. 3(-4) kiló a gyerek, + lepény, + magzatvíz, + vér. Ez NEM hízás.

Ha te egy dekát se akarsz hízni, akkor az kb. 12 kg fogyást jelentene, ami elég drasztikusnak tűnik a súlyodhoz és a hátralévő időhöz képest...


Amit írtál, az gondolom a BMR, az alapanyagcsere, ami egyébként kevesebb, mint a napi kalóriaszükséglet. Ráadásul terhesen picit nő is a kalóriaszükséglet, asszem 200 kalóriával. A testtömeg-index a BMI.


NAGYON FONTOS: a kalóriakalkulátorok a terhességet NEM veszik figyelembe, legalábbis én még nem láttam olyat, amiben be lehet ikszelni, hogy terhes vagy. Így terhesség alatt NEM használhatók!!!!

2017. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Jó, akkor elismétlem azt a 2-3 modatot, amit minden nap leírunk itt. Állj le az unalomból evéssel (nassolással). Kerüld a csipszeket, ropit, cukorkát, sütikét, csokit, kólát, egyéb cukros üdítőt. A húst lehetőleg natúr módon edd (sült hús, pörkölt). A köretek közül mérsékeld a rizst, a nokedlit, a tésztát, és részesítsd előnyben a zöldségeket. Mindezt nagyon óvatosan, mert bár a baba elveszi, ami kell neki, te viszont könnyen rosszul lehetsz, ha nagobb vágást végzel az étrendeden.
2017. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen probalok ugy taplalkozni, hogy ne legyen hirtelen nagy változas a testemben. Csak olyan sokfelet hallottam mar. Van aki arra eskuszik, hogy amit a szervezet megkivan, azt eszi. Van aki kiszamolja napi szinten, hogy mit kell ennie. Lehet, hogy felreirtam, az 1657 kcal-t kaloriaszamlaloval szamoltam ki meg kellett adni milyen nemu vagyok, hany cm es kg. De lehet a legjobb lenne elmenni egy dietetikushoz csak nem biztos, hogy penztarcabarat tanacsokat ad. Leirom pl mit ettem tegnap: reggelire egy piknik szalamis szendvicset, ebedre egy tanyer kaszas levest utana vacsorara egy tanyer spagettit. Vizet ittam es etkezesek kozott almat ettem.
2017. jan. 16. 12:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindent ehetsz csak mértékkel. Igaz én súlyfelesleggel kezdtem a terhességet és 38+5 napra szültem ez idő alatt összesen 4 kilót híztam és ebből 2 kiló 70 dekával született a kislányom.
2017. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!