Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, vagy mit,...

Mit csináljak, vagy mit, mennyit egyek, hogy ne hízzak ilyen rohamosan?

Figyelt kérdés
25 hetes kismamma vagyok és mostanra 7 kg-ot híztam. Hogy pontos legyek 61 kg 172cm-el indultam, most vagyok 68 kg. Az a leg ilyesztőbb, hogy az utolsó 3 kg-ot úgy szedtem fel, hogy minden héten plusz 1. Sokszor eszek keveset, meg mozgok is (sétálok, házimunka, néha torna is), de ez elképesztő, hogy ennyit hízok, főleg azért, mert még 15 hetem van hátra szülésig és ha így folytatom, akkor az még plusz 15 kg. Kérlek adjatok étkezési tanácsokat, lehet mozgás is, mert nagyon el vagyok keseredve...
2011. szept. 23. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajna semmit nem tudsz tenni szinte én most a másodikkal annyit teszek, hogy megpróbálok nem annyit hízni mint egy kismalac félidőig. én 169cm és 53kg voltam az elsőnél és a 34.héten 72kg-al zártam mi lett volna a végéig? :D

Most is 53ról indultam és ha odafigyelek akkor 54 vagyok 11+3 naposan de volt egy hete 54,8 is akkor leálltam a zabálással és megpróbálok nem zsírosan diétásan főzni nem eszek kenyeret semmihez, és egy órától csak almát vagy gyümit eszek már. Most ezt a gyereket remélem végig kihordom és nem akarok 80kg-al menni szülni...Drukkolok neked...

2011. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cukorterhelésed milyen lett? Nem vizesedsz nagyon?
2011. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nap második felében próbáld kerülni a szénhidrátokat, délelőtt is inkább olyanokat egyél, amik teljes kiőrlésű lisztből készülnek. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, sok rostot. Ja, és igyál sokat.

Mást ezen kívül nem nagyon tudok tanácsolni, sajnos - szerintem - ebben a genetika is benne van. Ismertem egy csajt, aki álló nap csak evett és evett terhesen, szülés után egy héttel (nyáron) már haspólóban járkált, és el sem hittem volna, hogy most szült, olyan lapos volt a hasa. Én meg figyeltem rá, hogy mit is mennyit eszem, mégis hmm, hát a strandra sem szívesen veszek fel bikinit, mert nem olyan az alakom, amit mutogatni érdemes :S

2011. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kiőrlésű termékek, gyümölcs, zöldség, sajtok, natúr tejtermékek, főzelékek, sovány húsok. Nasinak pl. tök jó a vékonyra vágott sárgarépa.

Sokan mondják a szénhidrátmentes diétát, de az hülyeség. Egyrészt a húsok kivételével mindenben van szénhidrát, némelyik gyümölcsben meglepően sok, másrészt min 180g szénhidrátot minden nap el kell pusztítani, ez muszáj.

2011. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Nem vagyok magyarországi, ezért más rendszer van itt nálunk. Ki vagyok írva vérvizsgálatra, abban mindent néznek, de majd csak a 27. héten. Egyáltalán nem vizesedek, a bokám meg a kezeim olyan vékonyak, mint régen. Ez a 7kg a fenekemre, combomra , hasamra ment.
2011. szept. 23. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 179cm/74 kiló voltam mikor terhes lettem a lányommal (Már a cigi letétele miatt a terhességre híztam 7 kilót! :( ) ÉS a versenysúlyom 65-67 körül van, mert versenyúszó voltam!

95 kilóval mentem szülni :( pedig nem volt cukrom semmi....

14 hós votl mikor azt mondtam hogy elég és örülök, hogy eddig szopizott, de le kell fogynom!Így csak a kajára kezdtem odafigyelni!Júliusra (februártól) már 74 kiló voltam megint 15 kilót fogytam!


Én arra figyeltem, hogy reggelire ehetek akár péksütit is, persze módjával, de én is figyelek a teljes kiőrlésű dolgokra!és délelőtt eszem gyümit is csak!Abban is sok a cukor!

Ebédre valami husi (ami a családnak készül) csak én nyers zöldséggel eszem!Uzsira egy jó savanyú alma (imádom) és vacsira bármi ami csak fehérje!(virsli (sülve főve) tojás bárhogy, felvágott zöldséggel, sajtok ...)


ÉS most újra babaát várok, még csak 7 hetes vagyok, de még az addigi súlyomból is fogytam 4 kilót!Nem éhezem, csak odafogyelek a mikorra és a mennyiségekre!

Mondjuk emelett igyekszem tartani amíg bírom a mindennapos (hétköznap) mozgást, amit a lányommiatt csak itthon tudok végezni, de még így is meg van a hatása!Most 70 kiló vagyok, és remélem 80-nál nem is leszek több!


Ja lányommal még a szopi is megmaradt a mai napig hiába a "fogyókúra" amit én csak egészségesebb életnek hívok!

2011. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne keseredj el annyira,mert azért nem olyan sok az a 7 kg.Második gyermekemmel én is pont ugyanennyit híztam ekkorára,de utána odafigyeltem,mit hogyan és a végéig már csak +3kg jött föl.Én egész nap ettem úgy 4-ig bármit,viszont estére már csak gyümit/almát,szőlőt, körtét/;valamint hetente 2*/pl.hétfőn és pénteken/beiktattam gyümölcsnapot,amikor szigorúan csak gyümölcsöket ettem és ásványvizet ittam,ezzel elértem,hogy ami időközben feljött rám plusz kiló,az le is ment és így lelassítottam a hirtelen hízást.Remélem tudtam segíteni,nekem ez a rendszer bevált,sőt még az orvosom is azt mondta ez így jó ötlet.
2011. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem a 7 kg nem sok.

én amikor terhes lettem,58kg voltam és 170cm. 79kg voltam a 40.héten..... de,nagyon gyorsan leadtam a felesleget,és fél évvel a szülés után visszanyertem a sújom,és most,2évvel késöbb,53kg vagyok.úgyhogy ne keseredj el! :)

2011. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!