Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az ultrahang indokolja a...

Ha az ultrahang indokolja a genetikai vizsgalatot, akkor ingyenes vagy akkor is fizetos?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Milyen genetikai vizsgálatra gondolsz? A Prena, Nifty és hasonlók nem lesznek ingyenesek. Az amniocentézis ingyenes, ha állami kórházban végzik.
2017. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen genetikai vizsgálatot végeznek. Pl. magzatviz és köldökzsinór vér minta vétel ingyenes. Vannak vértesztek is amik ingyenesek, de van amelyik fizetős...
2017. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De úgyis elmondják a genetikai tanácsadáson.

2-es voltam.

2017. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg en sem tudom pontosan a heten kell visszamennem kontrollra, ahol kiderul kell e tovabbi vizsgalat. Az orvos csak annyit mobdott, ha kell tovabb kuldenek genetikai vizsgalatra, ha az sem ad teljesen biztos eredmenyt, akkor magzatvizmintavetel :/
2017. jan. 16. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor a kombinált vizsgálatra gondolhattak, nem? Vagy integráltra? Hányadik héten vagy? A kombinált a 11-13. héten van, a genetika uh-gal együtt, az integrált asszem kicsit később.

Ha államira mész, a genetikai uh ingyenes, akkor lesz belőle kombinált, ha kérsz hozzá fizetős (kb. 12 ezer Ft) vérvételt. Mindenhol fizetni kell érte. Szerintem az integrált is ilyesmi lehet, de azon nem voltam, de mivel az se kötelező vizsgálat, gondolom, fizetős.

Ha ezek rossz eredményet adnak, akkor 2 lehetőség van: az egyik a magzatvizes, a másik a Prena vagy Nifty teszt, a magzatvíz ingyenes, a másik kettő iszonyú drága, viszont kockázatmentes.

2017. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!