Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik milyen sajtokat...

Kismamik milyen sajtokat esztek? Több kálciumra lenne szükségem a védőnő sok sajtot, joghurtot tejterméket javasolt. De nem kérdeztem rá, milyen sajtra gondol= (

Figyelt kérdés

Kocka sajtok jók erre?Vagy trappista?

Bocsi, de tényleg nem tudom, viszont a fogaim kezdik beadni magukat:((((


2010. máj. 5. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármelyiket eheted, csak ne legyen penészes.


[link]


Itt találsz sajtokat, de érdemes elmenni egy nagyobb boltba és jól bevásárolni különbözőkből :)

2010. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden tejtermékben van kalcium. Edd azt amelyiket szereted. Ez azért nem olyan nagy probléma!
2010. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kocka sajtok nagyon egészségtelenek és zsírosak, szerintem azt ne edd.

Inkább akkor a trappista, bár abban is van zsír bőven, de ha nem híztál sokat, akkor simán eheted.

Én nagyon szeretem a házi gyümölcsyoghurtokat. Vagy én teszek gyümit natúr yoghurtba vagy a piacon veszem termelőtől a cukrozatlan gyümölcsözött házi yoghurtot.

2010. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A sajtok közül ne edd: penészes és lágy sajtok.Ezek veszélyesek. Én amit szoktam: trappista,Anikó sajt,füstölt sajt,ritkán ementáli.Mást a terhességem előtt sem ettem, és nem is fogok kísérletezni pont most.Amit még imádok: joghurtok ( főleg a natúr, a gyümölcsös bolti olyan mű ízű), kefír ( sima és Kaukázusi), tej, kakaó, tejföl. Ezeket imádom!De ha naygon kell a kálcium, úgy 2-3 naponta megihatsz egy kálciumos pezsgőtablettát.Azokon a heteken, amikor azt írta a " nagykönyv", hogy fejlődik a csontozata, én rendszeresen ittam Calcium Sandozt, mert úgy éreztem, kell neki.
2010. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
akármeilyiket eheted.a lágyat is.semmi bajod nem lesz tőle.én is eszem rendszeresn.és semmi bajunk.nem kell a sok,mindentől parázó kismamára hallgatni,hogy ezt nem szabad meg azt nem szebed.azt edd ami jól esik.hidd el egészségesebb leszel te meg a babád mint ők meg a babáik.
2010. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a többiek is írták, a penészes sajtok most nem nagyon ajánlottak. De azért van bőven választék, olyat egyél amilyet szeretsz :)

Nálam az edami és a köménymagos sajt a nyerő, de ez ízlés kérdése.


És esetleg ajánlatos calcium tabletta is, de erről inkább kérdezd meg az orvosodat, az a biztos.


34 hetes kismama

2010. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Több orvosi szakkönyvben olvastam, hogy nem lehet lágy sajtot enni.Mellesleg Eü-i főiskolai diplomám van, hülye nem vagyok.Szerintem nem lehet, de a kérdező nem köteles megfogadni a tanácsomat.Kérdezte, én meg válaszoltam. Nem paráztatunk senkit, de jobb ha egy- két dologgal tisztában van.Szerintem.És azt hagyjuk már, hogy kinek lesz egészségesebb a babája!!!Én nem versenyzek senkivel.Ennyi!
2010. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi sajtot nem tudsz megenni, amennyi kálciumra szükséged van. Vegyél Ca-tablettát, napi 1000 mg kell, emellé jöhet attól még tejtermék. De kevés Ca majd lábgörcsöt, fogromlást, időskori csontritkulást, stb-t okoz...

36 hetes km

2010. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dietetikus mondta, hogy ne egyek ömlesztett, illetve kockasajtot. Terhességtől függetlenül sem.
2010. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

Akkor beszerzek pezsgőtabit is.

Igazából a kedvencem a camping paradicsomos kockasajt:)A másik a trappista:)

Köszi,hogy segítettetek.

2010. máj. 6. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!