Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6+4 hetesen a barátnőmnél 5,5...

6+4 hetesen a barátnőmnél 5,5 mm crl és 20 mm petezsákot láttak Szívcsőpulzálás sejthető. Kétségbe van esve, mert csak 6+0 nak írta a gép, pedig tudja hogy félidőben fogant. Nagyon fél, hogy elveszíti a babát. Vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 18:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy leheletnyit máshol mérnek, és már több nap eltérést mutat a méret. Nincs oka aggódni.
2017. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
jaj, csak becsülni tudnak, még 33 hetesen is, nem hogy 6 hetesen...ez semmit nem jelent, főleg pár nap...még ha 35 hetesen 30 hetesnek mérnék, azt mondanám hogy ott baj lehet...de pár nap semmit nem jelent.
2017. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Azon aggódik, hogy a doki szerint mindegyik embrio ilyenkor egy ütemben fejlődik. Es hogy eszerint nem fejlődik rendesen. A doki is mondta, hogy nem tudja biztatni sok joval🙁Lehet hogy behozza a lemaradását?
2017. jan. 23. 19:02
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nincs is lemaradva! De az is lehet, hogy a barátnőd téved. Egyébként már azzal baromi szerencsések vagytok, hogy van 6 hetesen szívhang, mert sokaknak a 7-8. hétig izgulni kell, hogy lesz-e végre észlelhető szívhang. Engem 6+3-nál elküldtek azzal, hogy nincs szívhang, 1 hét múlva kontroll.

Nagyon nagy az esélye annak, hogy rosszul mért az orvos. Érdemes lenne egy másikkal is megnézetni.

2017. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Ha ez komoly, váltsatok orvost!


Most hogy 6+0 vagy 6+4, kvára mindegy. Miliméterekről van szó.

Egyébként 6+4-en 2,7 mm volt a lányom (pulzálás volt).

2017. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
akkor valts orvost..hogy mondhat ilyet? az enyem 8 hetesen kozolte hogy nem fejlodott az elozo uhhoz kepest ezert valszeg elhalt a magzat. ugy vagtam ki mint macskat sz...ni. at mentem egy masik dokihoz o meg megallapitotta h teljesen normalisan fejlodik szive rendben stb. azota 2.5 eves a lanyom...csak becsulni tud, ha meg ennyire pesszimista keress mast
2017. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 5mm volt 6+4 hetesen a crl. Kicsit pánikolós voltam, kérdeztem a dokitól, mennyire pontos ez a mérés és azt mondta, ha ott helyben újra mérné, lehet, 4mm-t mérne, ha megismételné, lehet 5,5 vagy 6-ot. Milliméterekről van szó, 1-2 mm mérési hiba belefér. Ilyenkor általában napi 1 mm-t nől az embrió, az a lényeg, hogy a következő uh-ig ehhez a crl-hez képest megfelelően fejlődjön. Nem értem, ilyen apró eltérés miatt miért hozza rátok a frászt az orvos. Nem több hetes lemaradásról van szó. Minden jót nektek, ne stresszeljetek!
2017. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos gyakran eltudják mérni és pánikol az ember. De nézd meg a hozzászólásokat mindenkinél más :D


Nekem 6+0-án 4 mm volt:) Ekkor mensi szerint 4 nappal volt lemaradva, egy hét múlva utolérte magát, megint egy hét múlva lemaradt ismét... csak részben fejlődnek egy ütemben, és hiába gondolod, hogy félidőben fogant, a spermium elég sokáig életképes tud maradni lehet a beágyazódás lassabban ment és később fejeződött be. Mensihez képest a terhesség végén akár két hét eltérés is lehet. Ilyenkor a terhesség elején az egy hét eltérés még simán belefér amíg fejlődik a picur nem kell megijedni :) Van akinek 6 hetesen még embrió sincs. Szóval nyugalom és tessék pozitívan hozzáállni és bízni a pici életben :)


Veszítettem már el babát 6 hetesen, tudom milyen rettegni tőle, de még teljesen rendben vannak a méretek, tessék megnyugodni és, ha nagyon féltek akkor hetente egy uh-t lehet kérni...én voltam 6-7-8. héten utána 10-12-13.

Inkább nézzenek rá, mert a stressz nem tesz jót a picurnak. Szóval csak pozitívan és keressetek nyugodtan másik dokit.


Nektek már most nagyobb 6+0-án a picur mint nekem volt :)


Jó egészséget!


13hkm

2017. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Az én uh eredményemen nem is az volt, hogy 6+4, hanem hogy 6+4 plusz/mínusz 6 nap. Ha jobban megnézitek, szerintem ott lesz.

Egyébként 6+4-nél már szokott lenni szívhang normálisan, nem csak "sejthető pulzálás". Ez is arra utal, hogy inkább a 6+0-hoz van közelebb. Ez a "tudom, mikor fogant" csak akkor megbízható, ha abban a hónapban csak egyszer voltak együtt.

2017. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

"Ez a "tudom, mikor fogant" csak akkor megbízható, ha abban a hónapban csak egyszer voltak együtt."


Még akkor sem, mert 1-7 nap eltérés lehet az aktus napjától számítva, hisz a hímivarsejtek elég jól elvannak odabent az ovura várva. Ha az ovut is monitorozta a kérdező barátnője, akkor lehet biztosabbat tudni.

2017. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!