Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült valaki a Róbert Károly...

Szült valaki a Róbert Károly magánkórházba? Oda is járt várandósgondozásra? Ha igen, milyen volt és mennyibe került kb összesen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
6 éve jártam oda. Mindennel tökéletesen elégedett voltam. Az árakat a webokdalukon megtalálod.
2017. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lassan egy éve szültem ott. A honlapon lévő árak megfelelnek a valóságnak.
2017. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2015 áprilisában született a kisfiam a Róbertben – oda jártam terhesgondozásra is, az Optimum csomagot választottuk. Én végig nagyon elégedett voltam – mindenki kedves volt, pontos, nem kellett várnom, az orvos szakszerű volt és mindent elmagyarázott. A szüléshez én nem választottam orvost és szülésznőt sem, és így is teljesen jó élmény volt. Utána családi szobában voltunk 3 éjszakát, ahol a férjem is bent tudott aludni. Mindennel együtt nem volt olcsó (tényleg fent van minden ár a honlapon), viszont hatalmas előny, hogy úgy jöttünk ki a kórházból, hogy megtanítottak helyesen szoptatni, elmagyaráztak és megmutattak mindent, ami a baba gondozásával kapcsolatos, még a fürdetést is megnézhettük. Tényleg MINDENKI végig mosolygós és kedves volt, még a konyhát is cask dícsérni tudom. Szerintem ha belefér a költségvetésbe, nagyon megéri ott szülni, ha lesz tesó, én szeretnék visszamenni!
2017. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ott akarok szülni;) mi csak a szüleshez fogjuk a 360ezres csomagot valasztani mert nekem a cegem par terhesgondozast kifizet es igy olcsobban jovunk ki. Probaltam kiszamolni a vizsgalatokat ha 4 hetente megyunk es kb 25ezer atlagban minden szerintem lehet akkor is olcsobb ha nem a csomagot valasztod mert ha tudsz fogaszatra meg vervetelekre tb alapon is el tudsz menni ha van ismerosod. Nekem a labort mindig megcsinalja egy ismerosom es igy az tb alapon van nem kell horror osszegeket kifizetni.mutetem volt mar a korhazban akkor meg voltam elegedve mindennel. Hogyan lehet csaladi szobat kerni hogy a ferjem is bent tudjon aludni majd? Vagy ezt ugyis elmondjak?
2017. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meddőségi kivizsgálásra jártam oda, így amikor meglepetésszerűen pozi lett a teszt, akkor hirtelen azt sem tudtam, hova szaladjak orvoshoz és oda mentem vissza :) Teljesen elégedett voltam, nagyon kedvesek voltak, így be is akartunk fizetni az optimum csomagra, de végül mondtam a férjemnek, hogy próbáljuk ki azért az SZTK-s terhesgondozást, mert ha az is jó, akkor nem feltétlen kellene 300-at kifizetni a Róbertben. 2x voltam SZTK-van vizsgálaton és a második alkalom után vonyítva, fülemet, farkamat behúzva vonultam vissza a Róbertben folytatni a terhesgondozást és elfogadtam, hogy sajnos én körzetileg nem egy olyan SZTK-ba tartozom, ahol az ember biztonságban érezheti magát (na de ez egy másik történet...). Nem bánom, hogy volt egy kis kitérő, mert így már legalább tudom, hogy mire fizetek, miért éri meg ez nekem/nekünk. Sok ismerősöm cseszegetett, hogy miért szórom a pénzt magánkórházra, mikor SZTK-ba járhatnék ingyen és amíg nem próbáltam meg, addig nem tudtam ezekre a szemrehányásokra mit reagálni. Most már tudok! :)

Elégedett vagyok velük, mert:

- a recepciós lányok mindig kedvesen, mosolygósan fogadnak, míg az SZTK-ban egy nagy darab, szakállas, mogorva néni fogad, akin jól látszik, hogy személyes sértésnek veszi, hogy az emberek oda mennek hozzá sorszámot kérni és köszönni sem hajlandó.

- ahogy kijön az orvostól az egyik kismama, még be sem zárja maga mögött az ajtót, már hívják is a másikat, tehát pörögnek, dolgoznak rendesen. Ezzel szemben az SZTK-ban órákat üldögélek, mire sorra kerülök, mert amikor kijön egy nő az orvostól, utána az orvos, meg az asszisztens elröhögcsél még bent egy negyed órát, mire hajlandóak behívni a következőt. (pár perces késés persze itt is előfordul, de nem jelentős csúszásokról beszélünk)

- Mindenki baromi segítőkész! Genetikai ultrahang után el kellett mennem egy másik emeletre a vérvétel miatt, de már késő délután volt, az utolsó előtti kismama voltam és a genetikán kívül már minden zárva volt. A sötét folyosók és zárt ajtók miatt nem tudtam, hogy most akkor merre menjek és jött egy doktornő, aki egyébként láthatóan sietett volna. Megkérdeztem, hogy tud-e segíteni és annak ellenére, hogy ment volna a dolgára, minden további nélkül elkísért oda, ahova mennem kellett. SZTK-ban nem tettem volna zsebre, amit kapok ilyen esetben, ha valakit megszólítok és segítséget kérek...

- az orvos mindent részletesen elmagyaráz, a vizsgálatok alatt te magad is látod, amit az orvos lát az ultrahangon, mert egy nagy képernyős tv úgy van kitéve, hogy azon a kismama nézhesse. SzTK-ban külön kérni kell, hogy ugyan legalább egy pillanatra fordítsa már oda a monitort az orvos és ha szerencséd van, akkor megteszi, nem csak leszól, hogy maradj csendben, ne zavard.

És még sok apróságot említhetnék, ami miatt nekem jó élmény oda járni, de ezek voltak a sarkalatos pontok, amik miatt azt gondolom, hogy jó döntés a Róbert Károly. Én végül nem fizettem be a terhesgondozós csomagra, mert úgy döntöttem, hogy amiket lehet különösebb probléma nélkül SZTK-ban csináltatni (labor, ekg és hasonlók), azokat megcsináltatom ott. Így is várhatóan 300 körül lesz a vége a terhesgondozásnak, de legalább nem egyben fizetjük be, hanem részletekben. A szülésen még gondolkodom. A Honvéd kórházról jókat olvastam és hallottam. Sokan dícsérik, hogy a körülmények és az ellátás is jó, a szülészek is jók. Így lehetséges, hogy majd oda megyek szülni. A Róbert mellett szól viszont, hogy ott van családi szoba és apa is velünk lehetne. Hát nem tudom, ezt még ráérek eldönteni :) Ennek az ára több dologtól függ. Ha ügyeletesnél szülsz, akkor úgy emlékszem, 280 ezer. Ha van választott orvosod, akkor 300 valamennyi és ha van válaszott szülésznő, akkor már 400 fölött van valamivel. A honlapjukon ezt részletesen megtalálod egy táblázatban.

Még annyi észrevétel, hogy ha nem lenne a Róbert, vagy valamiért nem tudnék oda járni, akkor a Medicoverbe járnék terhesgondozásra. Arról is rengeteg jót hallok és én például munkaalkalmassági vizsgálatra minden évben oda járok. Ők is nagyon profik, nagyon színvonalas az ellátás és nem eget verőek az áraik.

2017. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak most látom, mennyit írtam :D
2017. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És úgyis tudnék ott szülni, ha nem oda járok terhesgondozásra? Úgy mikor kell "bejelentkezni" vagy hogy mukodik?
2017. jan. 24. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, amit nem tudok sajnos, mert még nem kérdeztem meg, de szerintem erre be kell fizetni előre és ugyan úgy szerződést írni, mint a terhesgondozásra.

Itt találsz tájékoztatót a szülőszoba látogatásról (gyanítom, ekkor kell befizetni is a szülést): [link]


És itt vannak a szülés árai: [link]


Közben megtaláltam a várandósgondozási csomag árat: [link] Ez az optimum csomag, vagyis az alacsony kockázatú terhesgondozási csomag. Ha nem vagy idősebb a kelleténél és nem vagy veszélyeztetett, akkor ezt érdemes befizetni: 324 500 Ft


Egyébként én úgy tudom, hogy ők (és más magánkórházak se) nem vállalnak komplikált eseteket, vagyis abban az esetben, ha komplikáció merül fel, akkor átadnak a SOTE-nak, mert ott van a legnagyobb szakértelem az országban szülészet terén. erre érdemes rákérdezni, hogy igaz-e, mert nyilván az ember nem arra akar befizetni, hogy aztán a nyóckerben' szüljön nem tudom, hány ágyas szobában az eredetileg családi szobás, rendezett körülmények helyett. Nem tudom, hogy ez igaz-e, ezt egy anyakönyvvezető ismerősöm mondta, hogy a SOTE-n a legtöbb a szülés, mert oda passzolják le a magánkórházakból a komplikált eseteket. Ennek én is jobban utána fogok járni, ha végül a Róbert mellett döntenék, mert akkor már inkább eleve megyek a Honvédba, mint hogy végül a Baross utcában kössek ki az I.sz szülészeti klinikán a kb. 400 ezremért.

2017. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2017. jan. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!