Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a pontos menete egy genetik...

Mi a pontos menete egy genetikai vizsgálatnak? és mennyi idő után van meg az eredmény?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Először elmész a dokihoz, aki anamnézist vesz fel (családban előforduló betegségek, stb), aztán átnézi az addigi leleteidet, uh-eredményeket (előtte frisset csinálnak). Ezek alapján dönti el, hogy ajánlja-e a vizsgálatot. Én CVS-en (a magzatbolyhokból vettek mintát) voltam. Reggel 8-ra kllett bemenni a kórházba. ott felvettek az osztályra, átöltözés, majd a vizsgálatot végző doki megvizsgált (normál nőgyógy. i vizsgálat, közben megint kitöltött egy kérdőívet. Aztán mikor mindnkivel végzett, következett maga a mintavétel.Lefekszel az ágyra, fertőtlenítik a hasad, majd uh-ellenőrzés mellett bevezetnek a hasfalon keresztül a méhbe egy vékony, hosszú tűt. Ezen keresztül adnak érzéstelenítőt (legalábbis én kaptam, majd ugyanezen keresztül nyomják be a mintavevő tűt is (így csak 1x szúrnak meg). Kicsi nyomást, bökdösést lehet érezni, de nem fáj, csak kicsit kellemetlen :)) Közben a babát végig monitorozzák! Mikor megvan a szükséges minta, kihúzzák a tűt és felkelhetsz, kimehetsz,ahonnan minket feltoltak az osztályra, ahol 2 órán keresztül nem lehetett felkelni az esetleges bevérzés, görcsök elkrülése végett (így csökkenthető a vetélés kockázata). Utána aki haza akart menni, mehetett, a többiek bent töltötték az éjszakát. A mintaétel után 2 hétig kímélni javasolt magad (de szépen fogalmaztam), de azért csinálhatod a dolgaidat, csak megerőltetni nem szabad magadat. Nálunk 4 hét múlva volt eredmény. akkorra visszahívtak mindenkit és egyenként behívott a genetikus és elmondta, hogy mi lett a vizsgálat vége (ha előre kéred, a baba nemét is megmondják).
2010. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én az AFP utániról tudok mesélni... Alacsony AFP miatt Budapestre küldtek genetikai tanácsadásra, és ott először UH-n ellenőrizték az adatokat. HA ,imdent rendben találnak, akkor ennyi. Ha nem, kevés vagy sok magzatvíz vagy egyéb, akkor felajánlják a magzatvíz-vételt, aminek a menete hasonló, mint az előzőnek...
2010. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!