Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MMR otlás utáni kiütések...

MMR otlás utáni kiütések fertőzhetnek?

Figyelt kérdés
30. hétben lévő kismama vagyok, és a kislányom egy hete kapta meg az MMR oltást, ma este vettem észre fürdetésnél, hogy kiütéses. Megmondom őszintén, eléggé megijedtem most. Lehet, hogy buta kérdés, de én ugye nem kaphatom el a rózsahimlőt? Mivel oltás mellékhatása, nem fertőzhet, ugye? :(
2017. jan. 28. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Igen , eleg buta kerdes. Nem kapod el.
2017. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az az igazság, hogy az ember, mikor babát vár, sokkal jobban tud parázni dolgokon, mint egyébként. Főleg úgy, hogy egy babát már "elvesztettünk" bárányhimlő miatt! :(
2017. jan. 28. 23:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnalom. Igen, en is nagyon feltem vegig. Egeszsegugyis vagyok, igy meg foleg, mert sok olyat tudok, amit atlag ember nem ( pl szalami miatt liszterozist kapott ujszulott legeztetogepen vegetal ) .


Elso voltam.

2017. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztattam volna az oltást, anno mi is halasztottunk emiatt.


Azt mondják, nem fertőz, de ha megnézzük a külföldi tájékoztatót, abban vannak érdekességek...

2017. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyáltalán hány éves vagy? Elég régóta oltanak rózsahimlő elken, előtte pedig nagyon gyakori gyerekbetegség volt, sokan átestek rajta.


Egyébként nem fertőz a mellékhatásként előjött kiütés.

2017. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
30 leszek nyáron. Igen, egyébként én is úgy gondolom, hogy már oltva vagyok, de elkapni tuti nem kaptam el, semmilyen himlőm nem volt gyerekkoromban csak skarlát. A bárányhimlőt is a kisfiamtól kaptam el 3 éve, és akkor pont 6 hetes várandós voltam! :( Egyébként azért vagyok ilyen parás, mert elég sok "rémtörténetet" hallani, nekem is van ismerősöm, aki volt gyerekként bárányhimlős, és felnőttként 33 hetes terhesen is elkapta a két nagyobb gyerkőcétől, meghalt a babája. Tudom, ez elég rendhagyó eset, dehát na. Egyébként már nem kiütéses a lánykám, remélem itt a vége a dolognak. :)
2017. jan. 29. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!