Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41 évesen a terhesség hányadik...

41 évesen a terhesség hányadik hetéig dolgoztál, dolgoznál, tervezed dolgozni?

Figyelt kérdés
ha nem kell feküdnöd és nem fizikai munkád van
2017. febr. 2. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyedi. Függ a rosszullétektől és minden mástól. A kor itt nem mérvadó, 41 évesen jobban viseltem a terhességet, mint 30 évesen.
2017. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha nincs olyan baj,hogy feküdni kelljen egész nap, akkor te meddig dolgoztál?


Ha kórház vagy otthoni fekvés, az más. :(

2017. febr. 2. 18:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
43 évesen szültem tavaly. Én végig dolgoztam, ráadásul fizikai munkát.(nyomda) Én augusztus 10-én szültem, és július 22-én pénteki nap mentem utoljára melózni. Jól bírtam végig a terhességet, és könnyű szülésem volt.
2017. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 40 vagyok, és úgy tervezem, hogy a 7. hónap végéig, feltéve, hogy bírom addig. Ez az első terhességem, nem tudom, mire lehet számítani. De nem fogok mártírkodni, a baba fontosabb most, mint a munka (amit egyébként nagyon szeretek), ha úgy érzem, szükséges, azonnal és lelkifurdalás nélkül elmegyek táppénzre.
2017. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
bocsi, pontozzatok le....de én 41 évesen terhességet sem terveznék...
2017. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De ötös, ezt senki sem kérdezte. Nem szabad belerondítani mások boldogságába még akkor sem, ha nem értesz egyet.
2017. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Betu ***** válasza:
100%
Kedves 5! Nem tudhatod hogy miért ebben a korban vállal valaki babát. Lehet hogy most jött össze neki vagy ilyesmi. Ezt azért írom le mert a második babámat én is 35 év fölött fogom bevállalni sőt közelebb leszek a negyvenhez. Ilyen az élet nem mindenkinek jön minden időben, attól mèg lehet boldogan élni és lehet problémamentes terhesség is.
2017. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

utólsó!

Nekem nem kell bemutatni ezt, nekem nem jött össze időben a baba, most, közel a 40hez, már teszek róla, hogy ne is legyen. Nekem az a véleményem, hogy mindennek megvan a maga ideje, nekem sajna nem adatott meg, lehet azóta már sikerült volna, de már felelőtlenség lenne részemről. 5ös voltam

2017. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Betu ***** válasza:
Bocsánat nem kell leharapni a fejem nem megbántani akartalak. Te döntését, te életed, de attól más még vállalhat nem igaz? Sajnálom hogy veled így történt!
2017. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

# 8: Ez a te döntésed, de valahányszor szóba kerül, hogy hány éves korig "illik" babát vállalni, mindig elmondom, hogy 50 évvel ezelőtt ez a kérdés nem létezett, lévén nem volt fogamzásgátlás. Amíg fogamzóképes volt egy nő, addig simán vállalhatott gyereket és vállalt is!

Nézegettem egyszer régi, 1900-as évek elejéről származó anyakönyvi bejegyzéseket. Nagyjából minden 5. újszülött baba szülei 40 felettiek voltak. Először meglepett ez az adat, aztán logikusan végiggondolva rájöttem, hogy amíg nem létezett fogamzásgátlás, addig az emberek nem gondolkodtak azon, hogy hány évesen optimális gyereket vállalni. A természet ezt már sok százezer évvel ezelőtt elrendezte és meghatározta azt a kort, amikor egy nő alkalmas a gyerekvállalásra. Márpedig a természet úgy döntött, hogy a klimaxig alkalmasak vagyunk, utána már természetes körülmények között nincs lehetőség. Ha több százezer éven keresztül ez megfelelt az emberiségnek, akkor milyen alapon jelenti ki bárki, hogy eddig lehet szülni és kész?

Egy 40-45 közötti nő a természet törvényei szerint igenis alkalmas gyermekvállalásra. Aztán úgyis jön a klimax és eldönti, hogy mikortól nem vagyunk alkalmasak. Bízzuk ezt szépen a természetre, jobban tudja, mint mi!


Zárójeles megjegyzés: az egyetlen olyan tényező, ami ebben az életkorban a gyermekvállalás ellen szólhat az a genetikai rendellenességek megnövekedett kockázata. Csakhogy az elmúlt évek, évtizedek tapasztalata alapján ez a kockázat már gyakorlatilag nem létezik, hiszen szinte rutinszerűen szűrik a 40 körüli nőket. A statisztikák szerint a fiatal anyák esetében lényegesen nagyobb a genetikai rendellenességgel született csecsemők aránya, úgyhogy ezt már nem lehet a 40 körül szülő nők nyakába varrni...

2017. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!