Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok nagyon aggodóm...

22 hetes vagyok nagyon aggodóm agykamra tágulata van a babámnak, és még sok a magzatvíz is, volt valaki ebben az esteben?

Figyelt kérdés
egyik héten az agykamra tágulat 8.0mm volt rá másik hétre 10mm , plexus és medialis fal közötti rés 5mm :( de ez nem minden sok a magzatvízem is 12 hetes korom ota :( ráadásul lehet cukor szintem is magas :( ez a baba se így se úgy nem lenne egészséges? Voltam Debrecenbe 4 d uh on és genetikán is vettek vért torch -ot nézik meg nem e esteleg valami fertőzés e . 2 hét múlva kontroll :( de ha vissza is húzodna a tágulat akkor is gond van a sok magzatvízzel és a cukorral is az is vezethez rendelleneséget, úgy hallottam. Nem akarok beteg babát , ha úgy van akkor mi előbb megkéne szülnöm :( :(
2017. febr. 17. 12:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az agykamra tágulatról nem tudok nyilatkozni,de én terhességi cukros lettem. Amiatt nem lesz beteg a baba, diétával vagy ha az nem elég inzulinnal szépen kordában tartható. Én már 32 hetes vagyok 24.héttől diétázok,inzulinra nincs is szükségem szerencsére és a babámnak semmi baja.
2017. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, hogy a sok magzatvíz miatt nem küldtek amniocentézisre, holott ez már a 12. héten kiderült... Az agykamra tágulatot mikor látták először?

Nem tudom, hogy 22 hetesen van-e még értelme az amnio-nak, de az még viszonylag pontosan meg tudná mondani, mi a helyzet.

2017. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg a baba, a 24. hétug elveszik...tudom, hogy durva ilyet írni, de jobb, ha tudod.
2017. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Picuri1 ***** válasza:
A magzatvízről nem tudok mit mondani! De az agykamra tagulat sok babanal előfordul! Tavaly a sogornőmnél volt ez sőtt nagyobb tágulata volt a babanak plusz meg ciszta is volt benne neki mind a 2 oldalt ! És idővel felszivodott a ciszta a tagulat meg a helyere állt! És egy gyönyörű fejlett kisöcsém van ;)
2017. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó és a rosszabb válaszokat de inkább mert jobb szembe nézni a tényekkel... Nem küldtek sehová 12 hetesen sem akkor még nem volt tágulat csak sok magzatvíz a tágulat kb. 2 hete alakult ki.. egyébként mi az a amnio??? Ha azt mondják egészséges és megszületik , az nem áll fenn , hogy későbbiekben estelg valami betegsége kialakul pl. ideggyógyászhoz vinni kell vagy egyéb? Mert olvastam róla
2017. febr. 18. 13:24
 6/22 A kérdező kommentje:
a cukromról pedig annyi elkeztem diétázni ... mert lehetséges a túl sok evés miatt alakult ez mind ki pl. a sok magzatvíz ?
2017. febr. 18. 13:26
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem küldtek genetikára sem?

Az amniocentézis során magzatvízből vesznek mintát, a genetikai betegsgeket tudják kiszáűrni vele csaknem 100%-os pontossággal.

2017. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
genetikán csak ezt a Torch ot vették le vérvétel volt csak , de azt is 2 hét mire megtudom ... olyan ideges vagyok másra se tudok gondolni :( , és ezt a amniot kérni lehet???
2017. febr. 18. 17:58
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen, kérheted.Hova valósi vagy?
2017. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Vagyis nekik kellett volna javasolniuk... :(

De menj be hétfőn valahova és kérd.

2017. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!