Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még akit megijesztettek...

Van még akit megijesztettek egy 4d-s vizsgálaton? Lett később gond?

Figyelt kérdés

Második gyerkőc, igazából csak azért mentünk 4d-re, mert hogy is néz ki, ha az elsőnél voltunk és a második kimarad... Azt hittük gondtalan nézegetés lesz, ehelyett:

MINDEN mérete min 2 héttel nagyobb, mint a terhességi kor (a bpd 3-al!!!), több a magzatvíz, az oldalkamrák súrolják a normál felső határát (10 mm-ig jó, 8-9 mm közt van nálunk), az egyék veséjében 4mm-es tágulat és sálszerűen jól rátekeredve a nyakán a köldökzsinór.

El se hiszem, most csak pislogok hogyan tovább, persze péntek, esz majd a fene egész hétvégén. Amúgy pont 28 hetes vagyok.

Persze utánaolvastam és kivagyok, hogy vízfejű lesz, fertőzésem van/volt stb...


Amúgy eddig minden oké volt, egyedül egy laborom nem lett jó, herpes vírust találtak (de a vérvétel után volt a 19 hetes genetikai uh és ott semmi nyoma nem volt semmilyen eltérésnek. Bár ott is feltüntették, hogy az oldalkamra 6.5 mmm). A herpes virusról meg azt mondták szájüregi, ami azért is fura, mert soha életemben nem volt herpeszem, csak feltűnt volna, pláne ha mostanában...

Volt valaki így, hogy hidegzuhany lett a babamozi helyett? Elmentetek máshová is vagy mit csináltatok, próbáltatok pozitívan gondolkodni?



2013. nov. 8. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Idemásolom egy hasonló kérdésre adott válaszom egy részét:


Nálunk a 26. héten észleltek tágulatot A ikernél, ami akkor 11,6 mm volt. B ikremnél a születésééig nem láttak ilyet, de a születése utáni UH-nál már igen, bár kisebb mértékben. A tágulatuk mindig növekedett, de mindig a felső határon mozgott. Rendszeresen járnunk kellett koponya UH-ra. A növekedés 4 hónapos korukban állt meg.

Mivel semmi egyéb kóros jel nem volt tapasztalható, egy éves korukban kimondták, hogy vsz. nem lesz már ezzel semmi gondunk, talán csak genetika... addig viszont iszonyú sokat idegeskedtünk.


Nagyon megértelek, mert én is így voltam vele, hogy az a bizonyos 4D után rémálom volt a terhesség, sokat sírtam és féltem. De látod, nekünk a 26. héten jóval nagyobb volt a tágulat, mint a te babádnál, és mégsem lett gond. A vízfejűség az más, hidd el. A legrosszabb az, ha egy orvos a biztonság kedvéért nem akar vagy nem mer állást foglalni ebben a dologban, de ne hagyd magad, kérdezz, préselj ki belőle biztatást.

Szülésig amúgy simán elnőheti az oldalkamrai és a vesetágulatot is! Többnyire ez történik. (ezt az alapján írom, amit mások történeteiből megtapasztaltam, mert én is kutattam a sorstársakat)


A harmadik babámnak meg a köldökzsinór volt a nyakán, nem lett semmi gáz, talán mert császároztak amúgy is.


kitartást, ne keseredj el!

2013. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, örülök, hogy nálatok, ráadásul mindkét babával végül jóra fordult minden!

És nálatok a terhesség alatt nőtt tovább ez az érték? Vagy csak szülés után?

Ha már terhesség alatt is nőtt, nem merült fel, hogy korábbra hozzák a szülést, vagy szülés utána shunt kérdése?

Mekkora lett a legnagyobb tágulat?


Egyébként az első fiamnál is rajta volt a köldökzsinór, nagyon nehezen szültem meg, 2 óra volt a kitolás - de szerencsére nem lett baja.

Ez így egyszerre viszont sokkolóan sok, reménykedem benne, hogy csak az ultrahangos mér túl, mert tényleg mindent túl nagyra mért... Hétfőn megpróbálok máshová is bejelentkezni, legyen egy másodvélemény, aztán bezsélek a dokimmal.

2013. nov. 9. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, egy mérés nem mérés.

Nálunk a terhesség alatt is volt tágulatnövekedés, meg utána is folytatódott. Úgy emlékszem, hogy a legnagyobb, ami után már leállt a növekedés, az 20 mm körül volt...

De egyszer meghallottam, amint egy UH orvos azt mondta egy gyakornoknak, hogy akkor van gond, ha az összes kamra tágul, nálunk meg erről szó sem volt. A kora osztályon meg azt mondták, hogy mi igen messze vagyunk a shunt-től, Istennek hála. Most már három évesek, makkegészségesek, szépségesek. :)

A szülészorvosom amúgy azt mondta, hogy terhesség alatt semmi sem csinálnak ezzel semmit, csak nyomon követik. A szülést nem hozták korábbra, mert amúgy is megcsászároztak 35 hetesen pre-eklamsia miatt.

2013. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Voltunk máshol, sajnos ott is ugyanezt az eredményt kaptuk, sőt, itt 9,5 mm-nek mérték. De itt is biztatott a doki, csak éppen én nem tudtam megnyugodni.

Viszont se a magzatvizet, se veséjét nem látott eltérőnek, ez azért valami. Illetve a toxoplasma-szűrést javasolta megismételni, de azt sem érezte annyira indokoltnak.

Köszi, hogy írsz, mert erről valahogy sehol sem lehet infot találni vagy csak én vagyok ennyire béna, fórumokon is max félbehagyott történetek vagy már a másik véglet, hogy sönt stb, de ez is tök kevés :(

2013. nov. 14. 22:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Vsz. azért kevés az infó, mert ezen a területen az orvostudomány sem áll túl magas szinten még.

Például erre is a magam tapasztalatai alapján jöttem rá, hogy a tágulat sokszor örökletes. Lehet, hogy nekünk is van, csak a mi gyerekkorunkban még nem nagyon mentek UH-ra, pláne 4D-re, ezért nem vették észre. Akinek shunt kell, azt még a háziorvos is észreveszi, mert az már nem genetika, hanem az agyvíz nem tud elfolyni, azért kell közbeavatkozni. Állítólag amúgy shunt-tel is teljes életet lehet élni, csak hát senki sem akar egy plusz műtétet a gyerekének.

na, most nem tudok többet írni, piszkálnak a lurkók :)


Lényeg, hogy ne hagyd magad megijeszteni, lehet, hogy egy hónap múlva már semmilyen tágulat nem fog látszódni, ilyet is sokat hallottam!

Néha fertőzéstől van tágulat, azért is ismételnék meg a toxoplazmát. Egyébként nekünk azt mondták, 12 mm a felső határ, nem 10, de erről is megoszlanak a vélemények.

2013. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hellóka, mi van veletek? Azóta biztos voltál orvosnál megint. Látszódik még tágulat?
2013. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia, köszi az érdeklődést, igen voltunk azóta már 2 uh-n is, nem nőtt a kamraméret (bár nem is csökkent), továbbra is 9-9,5 mm körül van. Viszont egyértelműen megkönnyebbülés volt, hogy 1 hónap alatt sem rosszabbodott, abszolút pozitív volt a doki is, aki nézte, és konkrétan úgy fogalmazott, hogy nem gondolja, hogy bármi baja lenne a babának, a tapasztalat alapján születés után ezek a "tágulatok" (hiszen ez még nem is tágulat, csak a normál felső határa) nem is szoktak látszódni. De ha így maradna se lenne gond, szóval egyenlőre nagy megkönnyebbülés. Nyilván maradt még bennünk félelem, de azért sokkal nyugodtabbak vagyunk.

Egyenlőre elég majd a 36 hetes uh-n ránézni és aztán szülés után az amúgyis kötelező koponya uh-n.

Nagyon kedves tőled, hogy írtál és most érdeklődsz is, nagyon sokat segítettél nekem!

Majd jelentkezem még az eredményekkel, remélem csupa jó hírrel!

2013. dec. 10. 14:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban úgy néz ki, hogy szépen elnövitek a tágulatot. :) Nagyon örülök, és további jó egészséget kívánok! :)
2013. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia, mar 37 hetes vagyok, a heten neztek megint, es bar annyira lent van a buksija, hogy nehez hozzaferni, de nem nott tovabbra sem, maradt a 9-9,5 mm. Azt mondta a doki (plane mivel nagyon nagy baba, mar most majdnem 100-as a bpdje es hosszu is nagy is, aranyosan kb 3,5 kg), hogy ha nem direkt az agykamrat merne, meg se nezne, mert aranyositva mar egyaltalan nem szembetuno, hogy picit nagyobb az atlagnal. Szoval marad a 6 hetes uh majd es egyenlore ennyi.

Remelem tenyleg nem lesz gondunk!!

A szules mondjuk mas teszta, az elso fiam ennel kisebb meretekkel is nehezen szuletett, kisse parazok, higy fog menni :)

Boldog Ujevet Neked es meg egyszer kosz, hogy irtal!

2014. jan. 10. 11:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyszerű hírek! :) Nagyon szép szülést, és jó egészséget kívánok! :)
2014. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!