Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, aki a második...

Volt olyan, aki a második trimeszterben hízott a legtöbbet, aztán lassaban jöttek fel a kilok?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok, és már 6 kilot híztam, ami az utóbbi néhány hétben jött fel. Szinte megrémít, hogy ahányszor mérlegre állok, többet mutat. Rendesen eszek, nem mondanám, hogy zabálok, de nem vetem meg a jó dolgokat. Nem fekszek, de igyekszek lightosan mozogni méleyn fekvő lepény miatt, ami gyakran okoz pecsételést, viszont semmi különös teendő nincs vele. Félek, sokkal többet szedek fel, mint első babával, akkor 11 kgot híztam. Tapasztalatok? (Légyszi, a ne zabálj annyit beszólások nem visznek előrébb...)

2017. febr. 17. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenkor a "jó dolgokat" korlátozni kell, csökkenteni a szénhidrátot, és növelni a fehérjét és zöldségeket. Ha több húst eszel, eleve nem is leszel annyira éhes, meg nem is hízlal annyira, mint mondjuk egy szendvics. Nem azt mondom, hogy koplalj, vagy fogyókúrázz, mert az hülyeség lenne, csak picit jobban oda kell figyelni.
2017. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mind2 terhességemnél így voltam, már az első trimeszterben feljött 1-2 kg,a második végén +6 kg-nál jártam,majd az 1. terhességem össz. 8-,a 2.-at 7kg súlygyarapodással zártam, pedig semmit nem tettem érte, ettem ahogy és amennyi jól esett (elég sokat),viszont az igaz,hogy sokat is mozogtam. (Alapjáraton normál testalkatú vagyok egyébként). A sógornőm engem is ijesztgetett a közepén,hogy az utsó trimeszterben még kétszer annyit fogok felszedni,mint addig,de én ilyen alkat vagyok,a második babával már elkezdtem fogyni az utsó pár hétben,az elsővel csak stagnált a súlyom,de a pocakom mindkettővel nőtt még ilyenkor is és a babák híztak is. Ami még számít talán,hogy nyári baba mind2.

Te nem vizesedsz esetleg? Ha a vércukorszinted,vérnyomásod rendben van,én nem izgulnék!

Kellemes babavárást!!

2017. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre nem tűnt fel, hogy vizesednék, vérnyomásom rendben. Első terhesség végén én is lefogytam 2kgot, kicsit furcsálltam is, de aztán utánaolvastam, hogy normális. 65 kgoval mentem szólni, a babám csak 2500 gramm volt, de makkegészséges, és most figyeljetek, mikor otthon ráálltam a mérlegre 62,5 kg voltam. Szóval, nálam nem sikerült a kórházban hagyni semmit, hát, ilyen is van :D Persze aztán lemet több, mint ami feljött.
2017. febr. 17. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A könnyen lement több utólag, akkor viszont nem aggódnék a helyedben. :)

1.

2017. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kb. csak a 2. trimeszterben híztam. Az 1. trimeszterben hányingerem volt, alig tudtam enni. A másodikban kimondottan jó étvágyam volt, feljött 9 kg. Utána terhességi cukorbetegséget állapítottak meg, diétáznom kellett. A baba szépen fejlődött tovább, én viszont nem híztam.
2017. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 6-7 hetesen már sajna +3-4 kg-nál jártam, mert nem voltam rosszul, hanem én ellentétben más kismamákkal, rengeteget kezdtem enni.A párom egyik vacsorázásomat végignézve megállapította, hogy "te tuti terhes vagy..."Pedig még akkor a nemvárt előtt voltam. És igaza lett. Most a 15. hétben szerencsére még mindig ott járok kg-ban, mint a 6. hétben, tehát nagyjából 4 kg-nál. Viszont sokat kellet feküdnöm, nem igazán mozoghattam. Viszont mostanra szűntek meg az evési rohamaim. Nem eszem egyszerre túl sokat, és napi 5 alkalommal.Ezt a 4 kg pluszt szeretném megtartani még jó néhány hétig, ha menni fog. Majd kiderül... :-)
2017. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!