Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hónapja tervezünk babát a...

Pár hónapja tervezünk babát a férjemmel. Most úgy néz ki összejött, de mikor megtudtam nem örömömben sírtam. Volt így vele más is?

Figyelt kérdés
Annyira rémült vagyok. 28 évesen túl fiatalnak érzem magam. Eddig minden tesztnél szurkoltam, hogy pozitív legyen, de mikor ez megtörtént, minden megváltozott. Lelkiismeret-furdalásom van amiatt, amit érzek, de nem tudok ellene tenni. Remélem ez majd változni fog, de most nagyon rossz.
2017. febr. 20. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj változni fog, most egy picit megijedtél, mert pontosan érzed ennek a súlyát. Lesz 9 hónapotok felkészülni és a hormonok is szépen végzik majd benned a dolgukat. :)
2017. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat 28 evesen nagyon nem vagy tuul fiatal a gyerekvallalashoz! Oke manapsag kitolodott es a 30-as nok hetvegente buliznak meg ilyenek, de 25 felett abszolut benne vagy a legjobb korban hogy csaladod legyen. Nem vagy termeszetesen idos, de a 28 mar nagyon nem a fiatal csajszika kategoria.........


Az ismeretlentol, felelossegtol, meg a meg fel nem fogott boldogsagtol van, majd hozzaszoksz :)

2017. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj. Szerintem a legtöbben hirtelen megijednek. Nővérem több évet várt a babára, végül csak lombikkal sikerült, de amikor a pozitív teszt ott volt a kezében, ő is megijedt, hogy ez most akkor komoly és nincs vissza út.

Én is megijedtem először. Kb 2napig nem aludtam semmit. Rengeteg dolog kavargott bennem. Berezeltem rendesen. 23 éves voltam, megvolt akkor is mindenünk a gyerekvállaláshoz, anyagilag is biztos lábakon álltunk, de mégis megijedtem, hogy mi lesz most. De utána átvált ez az érzés ne izgulj. Komoly felelősség az biztos, de a legcsodálatosabb dolog. Imádom, hogy ilyen fiatalon lettem anya, most érzem magam igazán jól a bőrömben.

Ne izgulj. 1-2 nap és te is máshogy fogod érezni magad. Ez az első sokk.

Boldog babavárást!

2017. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Tudom, hogy nem vagyok annyira fiatal 28 évesen, csak most gyereknek érzem magam :( Plusz nem sokan tudtak erről a tervünkről, én mindenki szemében az a típus vagyok, aki még jó ideig nem akar gyereket. Nem tudom megmagyarázni, hogy pontosan miért, de szinte "szégyellem magam", pláne a szüleimnek lesz nehéz elmondani. Ebből annyira egyértelmű, hogy a lányuk szexel. Tudom, hogy furán hangzik, de most ezeket érzem.

2017. febr. 20. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyfiamnál pontosan ugyanígy voltam! :) Kb. 4 hónapot próbálkoztunk és jött a baba. Amikor összejött úgy megijedtem, hogy sírva fakadtam. Csomó kérdés volt bennem meg hogy biztos készen vagyok-e erre. Ma már 8 éves és minden a lehető legjobban alakult!!!
2017. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a második babánkra 3 évet vártunk. Már lemondtunk róla, mikor egyszer csak sikerült. Sírtam, nem tudtam.mi lesz úristen két gyerekkel nem lesz könnyü. 16 hetes múltam most, és nagyon boldog vagyok mostmár. Szerintem a legtöbb kismama átesik ezen, ne aggódj miatta 😊
2017. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj én dettó így voltam 5 évvel ezelőtt...😄 27 éves voltam, és már nagyon szerettünk volna babát, viszonylag hamar össze is jött.Aztán jött a teszt-2 csík, és konkrétan lepergett előttem az életem!😃 Nem igazán tudtam hogy sirjak vagy nevessek!😃De szerintem ez tök normális egyébként, hiszen hatalmas felelősség, persze hogy hirtelen beparázik az ember lánya.:) Ne aggódj, ez idővel elmúlik, és nem is fogsz erre emlékezni.../kivéve,ha valaki majd GYIK-ra kiír egy ilyen kérdést, és akkor eszedbe jut!😄/
2017. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is hónapokig próbálkoztunk, és nagyon vágytam már az anyaságra. Amikor pozitív lett a teszt, bepánikoltam, hogy mi lesz a gyerekkel, lesz-e pénz mindenre (pedig tudom, hogy lesz), hogy fogok boldogulni stb. Azóta megnyugodtam, és biztos vagyok benne, hogy te is meg fogsz nyugodni. Egyszerűen most nem álmodozol már, hanem reálisan látod a jövőtöket. Boldog babavárást!
2017. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtátok a saját élményeiteket. Megnyugtató volt olvasni, hogy másnak is lepergett az élete egy pillanat alatt, nem csak nekem :) Elmondtam a páromnak és utána az anyukámnak, mindketten sírtak, csak ők örömükben és végre már nem erzem annyira rosszul magam :)

Mégegyszer köszönöm és mindenkinek kívánok sok szépet és jót :)

2017. febr. 20. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem vagy fiatal a szüléshez. Én 26 voltam, mikor szültem. Állítólag jobb 30 előtt bevállalni az első babát, mert a szervezet könnyebben regenerálódik. A hormonok változása miatt rosszul lehetsz és a hangulatod is váltakozhat. Kitartást kívánok és jó egészséget!
2017. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!