Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok,...

9 hetes kismama vagyok, jelenleg munkanélkülin, ami decemberben lejár. Megvan a szülés előtti 2 évben a 180 nap munkaviszonyom. Mi jár nekem és mi nem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel munkanélküli vagy sajnos csak a GYES fog járni, abban az esetben, ha legalább 4 alkalommal megjelensz terhestanácsadáson. Én abban a helyzetben voltam, hogy 3 éve folyamatos a munkaviszonyom de most okt. 1-én lejárt a határozott idejű szerződésem. Ha nem hosszabították volna meg, akkor hiába a 3 év nem kaphattam volna GYED-et. Sajnos az csak akkor jár, ha a szülés időpontjában is van bejelentett munkahelyed. Azt hiszem a TGYÁS-nál ugyan ez a helyzet. Szerintem kaphatsz még egyszeri anyasági támogatást, ami kb 60.000 Ft.

Ha a párodnak van bejelentett munkahelye, akkor ő igényelheti a családi a pótlékot, ami kb. 11.000. Ha te szeretnéd azt is kérni annak nem tudom mi a menete.

Talán megoldás lenne, ha találnál valakit, aki fel tudna venni.

Remélem segítettem.


Boldog babavárást:)


31 hetes kismama

2008. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


El kell,hogy keserítselek.Semmi nem jár,csakis a gyes,ami 25000ft.Ez év januárban tett ilyen jót velünk ez a drága kormány.Én most júniusba a gyesbe szültem,tehát előtte dolgoztam,de határozott szerződéssel.Persze amint megtudták,hogy terhes vagyok nem hosszabították meg a szerződésemet.De végig kihúztam táppénzen,igénybe vettem a passzív táppénzt is,majd bejelentkeztem a munkanélkülibe.De ellátást nem kaptam,mert arra az időre már szültem.Akkor járt minden normálisan,most 2,5 éves volt a gyerekem mikor a másik megszületett,és közölték velem a tb-nél,hogy sem t-gyás.ra,sem gyed-re nem vagyok jogosult.Gondolhatod,hogy az agybaj megkerült.Munkanélküliről egyik sem vehető igénybe.Magyarul,a közel 20 éves munkaviszonyommal annyit kapok,mint aki életében egy órát sem dolgozott.Na ez a mi országunk,ide szüljünk gyereket.

Ezután pedig,táppénzről sem lehet T-gyás-ra menni,hanem közvetlen a szülés előtt kell meglenni a munkaviszonynak,amit még emelni is akarnak.

Hát én is ebbe a helyzetbe kerültem,és nem tudok tenni semmit:(((


Minden jót,üdv

2008. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

- egyszeri anyasági támogatás: 60.000 Ft.

- GYES, ami 20-onvalahány ezer FT. (GYED nem jár.)

- családi pótlék: 11.000 Ft.

- illetve ha 3-nál több gyerkőcötök van, akkor adójóváírás.

2008. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A családi pótlék,az egyszeri anyasági,és a gyes alanyi jogon jár mindenkinek sajnos.Annak is,aki soha nem dolgozott.Szerintem arra kíváncsi a kérdező,hogy a munkaviszonya után mi illeti meg még.

Hát sajnos semmi,nálunk aki tisztességesen próbál dolgozni így jutalmazzák.


2 válaszoló.

2008. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy van, ahogy az előttem írók leírták. Ha nincs a szülés időpontjában munkaviszonyod, akkor sajna nem jár gyed, hiába van meg visszamenőleg a 180 napod. Mi is kénytelenek voltunk úgy csinálni, hogy a párom bejelentett, és vállaltuk a havi járulékfizetést, kb. 40.000. ft, mert a 180 napom nekem is meglenne, de a szülés időpontjában már nem lenne munkaviszonyom, mivel már nem dolgozom annál a cégnél. Esetleg, ha van valami ismerősöd, aki be tudna jelenteni, legalább az utolsó pár hónapra, az jó lenne.

2008. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!