Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen nagyon korai...

20 hetesen nagyon korai táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Nagyon elfáradok a munkában, nehezen bírom a napi 3 óra utazást, és fél 6kor kell kelnem, sokszor stresszes is . Fogadott orvosom van, ki fog írni ha kérem?
2017. febr. 26. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

nem kérésre működik (illetve nem működhetne kérésre).

Ha terhességeddel nincs gond, akkor nem vagy keresőképtelen, tehát hiányzik a tp alapvető feltétele.

Ha a munkakörülmények nem felelnek meg az állapotodnak, az sem keresőképtelenség, tehát továbbra sem vagy tp-re jogosult.

Utóbbi esetben az fogl eü orvost kell felkeresned, az ő javaslatára tudnak felmenteni a munkavégzs alól, erre az időre az alapbéred jár.

2017. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor felkeresem őt.
2017. febr. 26. 16:28
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem attól, hogy korán kell kelned és stresszes a munka, még nem lesz nem megfelelő a munkaköröd. Az olyankor van, amikor pl. vegyszerekkel kell dolgozni vagy nehéz cuccokat emelgetni. Ezek közvetlenül veszélyeztetik a baba egészségét. A korán kelés nem.


Én első körben a nőgyógyásznál próbálkoznék, mert ő viszont a fáradtság és a stressz miatt elbírálhatja úgy a terhességet, hogy keresőképtelen vagy.


Egyébként az én orvosom (majd rögtön utána a háziorvosom is!) már a 14. héten felajánlotta, hogy ha akarok, menjek táppénzre, igaz, én veszélyeztetett terhes vagyok. De mivel nekem egyáltalán nem kell megeröltetni magam semennyire, nem kértem. De ha kicsit is elfáradnék, akkor kérném, nem kockáztatnék.

2017. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem akartak táppénzre venni,sőt az orvos elég furcsán nézett mikor kértem. Azt mondta nincs semmi betegségem és a munkátatómmal beszéljek könnyebb munkakörről. Hozzáteszem szalag mellett ilyen nincs.
2017. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját dokid van, akkor könnyedén kiírhat tp-re, ha rendes. Alapvetően eü. oka nincs, de szerintem egy kismamának joga van eldönteni mit bír és mit nem. Értem én, hogy nem kell lustának lenni, meg miegymás, de bizony a 3 óra utazás ahogy írtad azért elég sok.


Van aki bírja simán a végéig van aki nem. Ettől nem leszel se több se kevesebb, ha hamar feladod :) Ha anyagilag nem gond és a dokid is szájhúzás nélkül támogat, akkor menjél nyugodtan táppénzre.


Nem szabad, hogy erről mások döntsenek. A te életed, a te tested, a te egészséged és a te babád.

2017. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én az első fiammal 12 hetesen mentem táppénzre. már nem emlékszem hogy volt, hogy kinél kértem először, de arra igen hogy a házi orvos annyit kérdezett miért. én meg mondtam, hogy 3 műszak, 8 órás állás, emelgetés, hajolgatás, irtó hangos helyen.

a 8 óra munka végére, már majd leszakadt a derekam, alig bírtam leülni, ha sikerült utána meg a felkelés volt necces. és emlékeim szerint nem faggatózott, kiírt.

2017. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megyek nemsokára az orvosomhoz, rákérdezek.
2017. febr. 26. 20:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, csinálom, h 8hetesen kivettem a megmaradt szabijaimat (22nap) és most megyek 12hetesen tp-re. Igaz veszélyesztetet terhes vagyok, de ha nem ez lennék akkor is így csinálnám, mert olyan munkahelyen dolgozom ahol kismamaként nem szabad dolgozni.
2017. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ilyenkor kiadják az egész éves szabadságot táppénz előtt?
2017. febr. 27. 14:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem adják ki. Úgy működik, hogy amennyi marad, majd azt megkapod amikor visszamész hozzájuk szülés után. Persze, ha akarod és tudod tp előtt kiveheted.
2017. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!