Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 korai vetélés után, ha újra...

2 korai vetélés után, ha újra terhes leszek, menjek táppénzre?

Figyelt kérdés
Vagy irassam ki magam veszélyeztettnek? Irodai munkám van, első terhességnél nem is gondoltam arra, hogy ne dolgozzak, másodiknál sem, de ha mégegyszer terhes leszek, lehet többet kellene pihenni? Vagy nem ezen múlik?
2015. jún. 9. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvos kivizsgált, hogy mi van a sorozatos vetélés hátterében? Én ezen aggódnék, mert a legtöbb orvos félvállról veszi, míg 3-4 eset fölé nem mész! Először tudd meg az okot és utána, ha az megvan, el tudod dönteni, hogy összefügg-e a munkáddal, kell-e fokozott óvatosság, vagy sem. Nekem inzulinrezisztencia volt, a dokim meg tojt rá magasról. Tanulj mások hibájából és ha kell válts orvost és járj utána! Egy még lehet véletlen, kettő már nem hiszem.
2015. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én kiirattam magam. Nálam 2x ment el a 6. héten a baba, majd utána következett egy év szünet a próbálkozással mert ennek hatására elküldtek a munkahelyemről. A 3. babánál ugyanúgy az 5. héten kórházba kerültem egy kis barnázással de kaptam rá gyógyszert és azóta minden rendben van (jövő hétre várom a babát). Abszolút semmi panaszom nem volt az egész terhesség alatt azóta, és most sincs, viszont nekem meggyőződésem, hogy erősen közrejátszik, hogy a kórház után már nem dolgoztam. Legfontosabb volt a baba egészsége! Nálam a 2 vetélés után adtak beutalót ilyen kivizsgálásra, hogy ha gondolom menjek el de én úgy döntöttem, hogy inkább hagyom mert akkoriban 2 munkahelyem volt és elég sok stressz ért, úgyhogy ennek tudtam be a történteket. Akkor el is döntöttem, hogy visszaveszek és a következő igenis sikerülni fog! És így is lett. Az elsőnél még tudatlan voltam és nem rohantam a kórházba a barnázással. A másodiknál szerintem még nem készült fel újra a szervezetem. A harmadiknál már rohantam egyből, így nem is lett semmi baj mert kaptam hormontablettát, de alapból már úgy küldtek haza a kórházból, hogy odaadták a veszélyeztetett papírt. Tény, hogy sokat számít, hogy mennyit tudsz pihenni de nem tudom ezen múlik-e a dolog vagy csak pusztán genetika.....szerintem ha úgy érzed megerőltető a munka maradj otthon, a szervezeted jelezni fog. Nekem rohangálós melóm volt, nem bírtam 8-10 órát talpon.
2015. jún. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!