Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős savam van. Kettesé...

Anivagyok kérdése:

Nagyon erős savam van. Kettesével eszem a renniet hideg tejet iszom. Ittam már a salvus vizet. Szódabikarbóna. Semmi nem segít?

Figyelt kérdés
Ha felpolcolom magam s a hátamon fekszem kez elmúlni de 5 percnél tovább nem tudok úgy feküdni,aztán ahogy fordulok oldalra már a torkomon a sav. Mit csináljak? 30hkm

2017. márc. 9. 23:49
1 2
 1/19 anonim válasza:
Egyél kekszet az enyhíti nekem is szokott lenni és ha hagymát eszek akkor rosszabb egyél citromot az is szokott nekem segíteni de a keksz mindenképp jó
2017. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Tejet ne igyál, mert az a gyomrod tejsavra bontja le, azaz pont savat okoz.

Ha ez akut, azaz folyamatos probléma akkor kórház, vagy házi orvos, valószínűleg reflex. Aminek a legjobb kezelése az étrend, de vannak jó protonpumpa gátló gyógyszerek, azok segítenek.

Szélsőséges esetben műteni is lehet, laporoszkópiával csinálják.

2017. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Tej helyett sokszor egy pár korty sima víz segíthet. De mindenképp kezeltesd, mert komoly szövődmények is lehetnek belőle ha kimarja a sav a nyelőcsöved.
2017. márc. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bal oldaladon fekszel az elvileg jó. (Nem folyik vissza a sav a gyomrodból a nyelőcsőbe,mert "mélyebben" van? Nem akarok butaságot beszélni, olvass utána.) Én ezenkívül nyers paradicsomot szoktam enni,nem tudom miért, de leviszi a savam.
2017. márc. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt semmi nem segitett. :( Terhesseg vegere veres-sebesre marta a gegemet a sav. Most ujra varandos vagyok, ha eldurvul a vegere akkor a gegesz azt mondta h mindenkepp kell ra gyogyszer. Pl gaviscon szirup. Reniee semmit nem er nekem.
2017. márc. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A gaviscon tényleg jobb. Abból is kettő kell egyszerre. Inkább kevés kaja többször és kitartás. Szülés után jó lesz.

Az előző terhességemnél volt, hogy ülve aludtam annyira rossz volt, most szerencsére csak nagyon enyhén érzem néha.


32hkm

2017. márc. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Az emberi szervezet 'tudja' mit kell csinálnia.

Termel gyomorsavat. Ha te gyomrod savasságát csökkented (szódabikarbóna), helyreállítja a szükséges szintre, tehát még többet termel.

Nem a gyomorsavad 'erős', hanem un. refluxod van.

Ez pedig a nyelőcsövet a gyomortól elválasztó záróizom nem kellő működése okozza.

A savat semlegesítő szerek hatása közben gáz fejlődik, ami fokozza a refluxot.Feltétlen keresd fel háziorvosod, van gyógyszer a reflux csökkentésére/megszüntetésére.

Ha szóbeszédre hallgatsz és magad kivánod magadat gyógyítani, nagy valószinüséggel csak rosszat csinálsz magadnak!

2017. márc. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én Ludea-t kaptam a dokimtól plusz az segített ha a bal oldalamon feküdtem 2 párnával a fejem alatt. De ígyis volt,hogy éjszaka csak ültem az ágy szélén órákig,mert a gyomorszájam és a nyelőcsövem majd szétszakadt. A fura az,hogy nálam ez a 20-26 hétig tartott. Cukros lettem,talán a diéta miatt is(3 óránként eszem keveset) de teljesen elmúlt,a gyógyszert is elhagytam. Mondta a dokim,hogy lehet kesőbb,ha nagyobb lesz a baba majd visszatér,de eddig semmi (kopp-kopp) 35hkm
2017. márc. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. (a bal oldalas fekvés nem jön be se a keksz. Sajnos csak a felpolcolós félig ülős módszer. De legalább aludtam :) ) megyek akkor orvoshoz mindenképp
2017. márc. 10. 05:22
 10/19 anonim ***** válasza:
A Ludea nekem is bevált, pedig előtte nagyon kínlódtam én is.
2017. márc. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!