Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikor jelentkeztek a...

Nektek mikor jelentkeztek a terhesség első tünetei és melyek voltak azok? Annyira izgatott vagyok.

Figyelt kérdés

A párommal tegnap együtt voltunk és valószínűleg bennem ment el. 3 hét múlva kellene megjönnie de alig bírok várni addig. Igaz nem mostanra terveztük, "véletlenül" alakult így de nagyon örülnénk neki.

Nektek mik voltak a legelső tünetek és kb mikor jelentkeztek?


2017. márc. 12. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát, a felnőtt nénik és bácsik ezt úgy csinálják, hogy leülnek és megbeszélik, átgondolják, hogy jöhet-e a baba, milyen alapvető kihatással lesz ez a közös életükre kb. a következő 60 évre és ez alapján meghoznak egy közös döntést és aszerint cselekszenek szex közben. Namost a "valószínűleg bennem ment el" alapján ti még nem tartotok ennél a közös akaratnál. Hogy lehet ezt nem tudni? Hogy nem lehet ezt nem megbeszélni? Hány éves vagy, 18-19? A "nagyon örülnénk neki"-t meg ne jelentsd ki ilyen optimistán királyi többesben, mert nagy pofára esés lehet a vége, főleg ha a pasid végül beléd se ment, ami igen valószínű, mert nehéz nem észrevenni, ha az emberbe beleélveznek...


Bocsi, ha nyers vagyok, de a gyerekvállalás nem kiskutyavásárlás. Ezt két embernek kell őszintén és higgadtan átgondoltan akarni.


32/N

2017. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

A nőknek általában kb. olyan 14 nappal a következő menstruáció előtt (azaz visszafelé számolva) befejeződik a peteérésük és kiszabadul a petesejt (alias tüszőrepedés/ovuláció). Ha ilyenkor találkoznak a hímivarsejttel (amik általában csak 1, de olykor akár 5 napig is életképesek), remélhetőleg (?) megtermékenyül, miközben tovább vándorol a petevezetékben még 7 napig. Ha leért a méhbe, ott még 5 napon keresztül szintén remélhetőleg beágyazódik. Ekkor, azaz általában pont az esedékes menstruáció környékén lehet kimutatni pisiteszttel és általában innentől érezhetsz terhességi tüneteket (amik tényleg megegyezhetnek a menzesz előtti tünetekkel, tehát nem lehet rájuk alapozni). Kisebb eséllyel lehet egy-egy hónapban extra peteérésed, sőt akár menzesz alatt is teherbe eshetsz, tehát működhetsz eltérően a "nagykönyvtől", de akkor is minimum 10-11, biztosabban kb. 14-16 nap kell együttlét után, mire bármi kiderülhet - de csak teszttel (leghamarabb vérből, utána pár nappal pisiből) vagy (kb. még egy hétre rá) ultrahanggal.

Ha viszont mégsem szeretnétek még mind a ketten gyereket, receptre lehet kapni esemény utáni tablettát, általában olyat, amit 72 órán belül, de minél hamarabb kell bevenni. Ez eltolja az ovulációt és/vagy megakadályozza a beágyazódást és persze lehetnek mellékhatásai. Olvassatok utána és mérlegeljétek.

2017. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Értem én, de miért kell leszólni rögtön a másikat meg idiótának nézni? Nem, nem volt egyértelmű. Már egy ideje nem védekezünk de mielőtt megy kiveszi. Van amikor csak pár csepp jön, van amikor sok és ez általában nem függ semmitől. Utána megtöröltem magam de nem tudtam eldönteni, hogy az belőle jött vagy belőlem, ugyanis az állaga hasonló, szaga meg nincs és nem éreztem, hogy folyt volna ki belőlem valami. Viszont rajta meg csak 1-2 kis csepp volt és ezt nagyon keveseltük. Ezek szerint egyszerre mentünk, ezért én semmi mást nem éreztem csak annyit, hogy nekem jó. És én voltam felül, úgy nem olyan egyszerű neki kiszállni. Ha már ennyire számítanak a részletek. Tudom, hogy hogyan kell tesztet csinálni.

Én most éppen suliba járok de már csak pár hónap van belőle, utána simán jöhetne a baba(projekt). Tehát egyáltalán nincs az, hogy valamelyikünk ellene lenne vagy nem örülne neki. Nincs semmi ami visszatartana minket, csupán annyi, hogy nem akarok sokat hiányozni a suliból és ha baba lesz akkor el kell majd járnom orvoshoz meg vizsgálatokra, esetleg ha nagyon rosszul leszek akkor nem fogok tudni járni rendesen gyakorlatra. Mondom, mindez nem lenne eget rengető probléma csak másabb lenne ha ezt a sulit is el tudnám végezni. Egyébként nem vagyunk már tizenévesek.

2017. márc. 13. 17:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem védekeztek és örülnétek a gyereknek, de félig kiveszi és találgattok. A gyerekhez elég egy sperma, és nem lehet kitörölni vagy kimosni, ami már bement. Ugyanakkor egészséges, jól időzítő pároknak is néha hónapokba telik, mire összejön a baba. Nem tudhatod, nálatok melyik jön be. Ennyi változónál viszont nem lenne egyszerűbb vagy rendesen védekezni vagy minden beleadni? Gyanítom, hogy romantikusabb :) úgy csinálni, mintha ez véletlen lenne és várni a nagy meglepetést, de hát olyan sincs, hogy csak egy "kicsit" vagy csak "félig" leszel majd terhes. A terhesség egyébként sokféleképp alakulhat - persze adja az ég, de az is benne van a pakliban, hogy nem sikerül befejezni a sulit. Szerintem a lelkesedésen túl gondoljátok át ésszel is és addig is beszélgessetek, informálódj a témában.
2017. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Legelőször "csak" nem jött meg, és fura volt, hogy nem is érzem előtte, hogy meg akarna, szóval nekem az a tipikus mensi előtti fájdalom elmaradt, valami kis fájdogálás volt de semmi erős.

7. héten állandó hányinger. 8-9. héttől mellfájdalom, álmosság, fura (rám nem jellemző) nyugodtság, húsundor. :)

2017. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!