Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami gyógymód a hematómá...

Minimanó94 kérdése:

Van valami gyógymód a hematómára? Esetleg ami segíti a felszívódását? Esetleg homeopátiás szer?

Figyelt kérdés
9hetes állapotos vagyok, a 8. héten kerültem be a korházba hatalmas vérzéssel, ahol felkészítettek a legrosszabbra is hogy bármikor elmehet a babám, mind ez a hematóma miatt. Egy hétig bentvoltam, feküdtem, most is fekszem itthon, Duphastont szedek 2x2 naponta, vasat, magnéziumot, nospát írtak fel, a magzat eddig szépen fejlődik viszont a hematóma utolsó vizsgálatnál nőtt.Nemtudom mit tehetnék tényleg szigoúan fekszem csak wc-re járok ki, meg zuhanyozni. Nagyon szeretném hogy a kisbabám megmaradjon!

2017. márc. 16. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tobb terhessegemnrl is volt.

A fekvesen kivul nekem meg rutascorbint javasolt az orvos, az erositi az erfalakat, igy nem pattan el talan ujabb er es nem lesz tobb verzes. Ezen kivul a szokasos szex mentesseg volt meg, vagyis hogy az orgazmus ne irritalja a mehet osszehuzodasokkal.

Volt olyan terhessegem, amit siman kihordtam a hematoma utan, szepen fel is szivodott/kiurult nehany het alatt.

A legutobbinal sajnos tul nagy volt a beverzes, epp az embrio felett helyezkedett el, ahol a placenta elkezdett "gyokeret verni", azaz kialakulni a mehfalon es a hematoma nagyobb volt mint a petezsak. Akkor sajnos elhalt a terhessegem par nappal kesobb, valoszinuleg a placenta nem tudott kifejlodni.

Gybkent probalj megnyugodni, pihenj, mert nagyon gyakori ez a terhesseg alatt, a legtobb esetben semmi gondot nem okoz es szepen eltunik. Szerencsen mulik, hogy mekkora, hol helyezkedik el, stb.

2017. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az első is írja, igazán semmi nem segít ezen, magától kell felszívódnia, egyedül a C vitamin, ami segíti a felszívódást. nekem is azt javasolták.
2017. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen a szexmentesség az nálunk is megvan, igaziból azóta nem is volt mióta megtudtuk hogy babát várok! Köszönöm a válaszokat, nekem jelenleg a magzat 22mm viszont a hematóma 52x25mm. És sajnos kicsit a magzat mellet helyezkedik el. Azóta nincs semmi vérzésem, de rettegek hogy ne is legyen. Remélem felszívódik a hematóma és minden rendben lesz, Hallottam olyat is hogy ha a 12.-hétig megmarad a baba utána már nagyobb esélyel marad meg, esetleg elnőheti a hematómát?
2017. márc. 16. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tenni a fent felsoroltakon kívül nem tudsz semmit, sajnos nem tudod kimondottan elősegíteni a felszívódását, különben az orvos is mondta volna. Pihenj és pozitív gondolkodás.

Igen elvileg a 12. hét után már jobb a helyzet, bár nekem pont a 13. héten volt vérzésem és lett hematómám, de utána már nem volt semmi gond, megmaradt a baba.

Ha nem lesz több vérzésed, nem nő a hematóma és fejlődik a baba akkor kb a 20. hét után már nem kell feküdnöd.

2017. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem is volt 12 hetesen. Fekves, magnezium, rutascorbin vagy nagy dozisu C vitamin. Ezeket teheted. Nekem vegul kiurult/felszivodott a 16.hetre. Drukkolok.


20hkm

2017. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs. Fekvés és ima... :(
2017. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat, tanácsokat igyekszem mind betartani! Viszont tegnap estétől barnázgatok. Meg is ilyedtem hirtelen, de olvastam hogy ez nem feltétlen rossz dolog mert a hematóma igy azt jelenti ürül. Remélem tényleg amiatt és nem megint vérzés lesz ! :(
2017. márc. 17. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha barnázol akkor menj vissza az orvoshoz, jobb megnézetni.
2017. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Istenhegyin (ahol az ország egyik legjobb orvosai vannak...) mondták, hogy a barnázás "jó" jel a haematoma után, mert ürül. Ettől nem kell megijedni...
2017. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, voltam azóta orvosnál, ő azt mondta a barnázás nembaj. Nézett ultrahangot, a baba fejlődik szépen jó a szívműködése, viszont a hematómám ugyan akkora... :( Pedig tényleg egész nap fekszem :( Remélem minden rendben lesz !
2017. márc. 24. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!