Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás papírjaimat az Oepnek...

Tgyás papírjaimat az Oepnek (Rep-ek) küldjem be, vagy a munkáltatómnak adjam oda (aki magánvállalkozó)?

Figyelt kérdés

Az Oep honlapjáról már letöltöttem a papírokat, bár nem teljesen tiszta hogy most az igénybelentést a pótlapot a nyilatkozatot mind ki kell tölteni vagy a munkáltatómnak a könyvelője majd megcsinálja?!

Ráadásul tavaly egy másik magánvállalkozónál dolgoztam. Onnan kell kérnem valami igazolást?

Bocsi ha nagyon hosszú!Előre is köszönök minden választ!


2010. máj. 11. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A munkáltatót nem lehet kihagyni, ha kifizetőhely, márpedig az mivel magánvállalkozó, akkor a munkaügyese, aki a bérszámfejtést végzi, intézi majd, a pótlapot amin a munkviszonyok és a bért kell feltüntetni nem neked kell kitölteni, hanem a munkáltatónak.


30 hetes km

2010. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ez tényleg gyors válasz volt! Én is 30 hetes vagyok :)
2010. máj. 11. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Amúgy pedig ha a múlt évben másnál dolgoztál akkor az adóbevalláshoz kapni kellett egy igazolást, hogy mennyi volt az egészségbiztosítási járadék alapját képező éves bekereseted, ami ha megvan odaadhatod a munkáltatónak és szólj neki a másik munkaviszonyról is. Hiszen a múlt évi jövedelmed lesz az alapja a TGYÁS összegének. Ha nem biztos a munkáltató a dolgában akkor hívja fel az OEP-et ott mindent elmondanak. Gratulálok, te hogy vagy, hogy viseled a terhességet?


30 hetes km

2010. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is gratulálok Neked! Minden rendben van.Lányom lesz.Az ismerősök szerint keveset híztam(6 kg). ez van.. pedig aztán annyit eszem!! :) nehezebb elaludni meg már nagyon izgulok a szülés miatt. és főleg h mi lesz azután! jó anyuka leszek e ..stb . szóval para a köbön ;)

És te?Minden rendben? fiad lesz vagy lányod?

2010. máj. 11. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát mi még nem tudjuk, mert szégyenlős. Nem is tudom hogy csinálja de amint megérzi, hogy hozzáér valami a pocimhoz, akkor összhúzza magát. A 32 héten lesz UH-hátha akkor már látni lehet. Egyébként én is jól vagyok, 4 kg híztam eddig, csak a derekam fáj régen elestem télen és megütöttem a csigolyámat, hát az hajnalban nagyon hasgat a lábomba, úgyhogy mennem kell az ortopédiára. Én még a szülésre nem igazán gondolok, de várom már. Engem inkább az rémíszt hogy már nem megyek dolgozni és hogy kijövünk-e biztosan anyagilag, nagyon spórolos és aggodalmaskodó vagyok. A babát én úgy érzem el tudom majd látni, bár annyi előnyöm van, hogy 20 éves koromban született a kistestvérem, akkor még otthon laktam, úgyhogy sokat volt velem, a városban azt hitték az én babám. Már úgy magamhoz ölelném, akármi lesz is már várom a szülést.


30 hetes km

2010. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szurkolok az ortopédia miatt! Remélem tudnak segíteni! Biztos megérzik ha kíváncsiskodni akarunk mert az én lánykám meg az arcát takarja el állandóan. :)

További boldog babavárást kívánok Neked! Az anyagiak pedig rendeződni fognak csak bízz benne!

2010. máj. 11. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!