Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Mikor...

7 hetes terhes vagyok. Mikor vagyok köteles bejelenteni a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű a szerződésem.Mit tehet a főnököm?Mit kell nekem tenni?Eléggé frusztrál a helyzet, hogy elé kell állnom.
2010. febr. 7. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

bármikor elmondhatod, de ajánlanám, hogy várd meg a 12 hetet. amúgy a törvény által már védett vagy ha elmondod ha nem, nem bocsáthat el. a többivel ne foglalkozz, most magatokra kell vigyázni. táppénzre is bármikortól elmehetsz.

bővebben a munka törvénykönyvében olvashatsz.

2010. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég akkor szólni, ha betöltötted a 12.hetet. Ha arra gondolsz, hogy kirúghat-e, akkor nem teheti, te pedig addig dolgozhatsz, ameddig bírsz (lehet). Miért frusztrál ez a helyzet?
2010. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs problémád, akkor jelented be, amikor jónak látod. Általában megvárják a kismamik a 12. hetet. Ha pedig problémásnak ígérkezik a terhességed, akkor azonnal.

Ezt ő jelezni fogja a hr osztály felé, ahol majd megteszik a szükséges lépéseket. pl. nálunk 4 nap plusz szabadság jár a kismamának (nem tudom, hogy ez mindenkinek jár-e), ezt a kötelező vizsgálatokra kiveheti. Persze utána be kell mutatnia a kiskönyvét, hogy valóban ott volt-e.

2010. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Idősebb és férfi.Nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ezeket nyugodtan el tudjam neki mondani.Rendszeresen érezteti hogy a mai világban ő igenis dirigálhat,mert ő adja a fizetésemet.Félek attól is hogy ki akar majd készíteni, hogy inkább idő előtt mondjak fel.De lehet hogy csak eltúlzom?!
2010. febr. 7. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj attól,h felmondásra kényszerít,ha nem bírod,egyszerűen kiíratod magad táppénzre.Én pl azért voltam félidőtől táppénzen,mert nem bírtam a reggeli egy órás szumómeccseket a metrón-villamoson.
2010. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miért,van olyan orvos aki kiír táppénzre hónapokig?Csa tegnap kezdődtek a rosszulléteim,de már kivagyok!
2010. febr. 7. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondod el, amikor csak Te akarod. Valóban jó lenne kivárni a 12. hetet, az nagy vízválasztó. Te semmiképpen se mondjál fel, hiszen védve vagy törvényileg is. A munkáltató nem mondhat fel. Ha nem bírod a főnöködet, akkor simán menj el táppénzre, mond el a nődokidnak, hogy szeretnl otthon maradni.
2010. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A nőgyógyász tutira kiír, mert a terhesség ugyan nem betegség, de általában még ők szokták megkérdezni, hogy otthon akar-e maradni. Engem azonnal kiírt anno. Ő bármilyen dolgot ráírhat a kartonra. Ez nem olyan, mint a sima háziorvos, hogy nagy a lebukás lehetősége, ha az illető nem is annyir beteg, csak szeretne egy kicsit otthon maradni.
2010. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most azért megnyugodtam!!! :-)
2010. febr. 7. 20:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az idegeskedés a legártalmasabb ilyenkor, ha elmondod a nőgyógyásznak simán kiír!
2010. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!