Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben, hogy alakuln...

Ebben az esetben, hogy alakulnak az ellátások?

Figyelt kérdés

Augusztus 22. a szülés várható időpontja.


2012.12.31-től folyamatosan dolgozom egy munkahelyen, a bérünk alapbérből + 3 havonta járó prémiumból áll.


Május végéig terveztem, hogy bejárok dolgozni, de sajnos problémák léptek fel, így áprilistól táppénzre kell mennem.


Ha jól értelmeztem a leírtakat, akkor nekem a csed összegét december 30-tól számítják majd? Viszont mi lesz az áprilisi, májusi táppénzes időszakkal? Úgy tudom, hogy ezt nem veszik figyelembe mert az ellátás sosem lehet ellátás alapja. Tehát ha táppénzre megyek akkor úgymond rosszabbul járok?


A havi alapbérem fixen bruttó 167.700 Ft, és összesen decembertől május végéig két alkalommal kapok prémiumot, ennek az összege 2 x bruttó 240. 000 Ft.


Köszönöm szépen ha valaki segít mert én már teljesen összezavarodtam és egyáltalán nem világos számomra a dolog. :)


2017. márc. 21. 06:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A táppénzes időszakot átugorják a számításnál. A prémium beleszámít az alap kiszámításába, kivéve ha már táppénzen leszel, mikor kapnád.
2017. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!