Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan alakulnak a napok, a...

Hogyan alakulnak a napok, a munkavégzés és később a kiadások is óvodás kor után 3 gyerek esetében, akik kis korkülönbséggel születtek? Írna erről valaki?

Figyelt kérdés
Van két gyerekünk 17 hónap különbséggel és most nem tudom, hogy a harmadikat merjem-e vállalni. Nem védekeztünk, szeretnénk is még gyereket, anyagilag sem okozna gondot a jelenben, de kicsit megijedtem most. (15 hónap lenne a 2. és 3. között.)

2016. febr. 25. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Ovis kor után még nem tartunk, de leírom a helyzetet.

Fiam és a lányom között 19 hónap különbség volt tervezetten, majd a harmadik gyerek nem tervezetten született 22 hónappal a második után. Mindhárom császármetszéssel. A második születése után nehéz volt, depressziós lettem, jött a tél, szar passzban voltam. Beteg is lettem minden összejött. Az első félév nekem össze is mosódott. Aztán belevágtunk a házvásárlásba, közben terhes lettem. Épp, hogy könnyebb lett a két nagyobbal jött az újabb terhesség. 34 évesen szültem a harmadik gyerekemet 3,5 év alatt három császárral. Nézd, nagyon nem könnyű. Most féléves a kicsi, de iszonyú nehéz. A nagy fiam akkor kezdte az ovit, mikor a kicsi született, így keresnem kellett valakit, aki oviba hordja a fiam, mert több km és újszülött mellett ezt nem tudtam megoldani. Igaz, hogy anyum jött sokat az elején segíteni, de nem a közelben lakik, úgyhogy napi szinten nem tud jönni. A harmadik terhességemmel semmi gond nem volt. Nagyon jól éreztem magam, viszont utána egy csomó eü problémám előjött. Szóval én nagyon megéreztem, hogy nem vagyok huszonéves. Emellett depresszió megint, befordulás. Nulla libidó. Kicsit most kezdek magamhoz térni, hogy kevesebbet szopik a baba, mert elkezdtem etetni, de edig gyakorlatilag nulla szex volt. Kérdés, hogy melyik férfi bírja ezt? Ha nagy benend a kalandvágy, akkor azt mondom rajta, vágj bele most! Ha tudsz tanulni más esetéből, akkor várj vele még legalább egy évet! Ha jól gondolom fél éves a kicsid, az nagyon pici, enyém is akkora most, a nagyobbat sem sokkal nagyobb, kb két éves lehet. Most még lehet boldogulsz, de azt nem tudod, hogy a második és harmadik gyerek vízválasztó. Nagyon sok a teendő, mindig ordít valamelyik, mindig úszik a ház. Néha az őrület határán állok, de komolyan. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz, főleg úgy, hogy nincs fix segítségem azonkívül, hogy a fiamat elviszi egy néni az oviba. Főzés, iszonyat sok mosnivaló, állandóan takarítani utánuk. Két pelenkásom van. Azt mondom az vállaljon ilyen különbséggel gyereket, aki nagyon strapabíró vagy fix segítsége van.

Arról nem is beszélve, hogy három pici mellett, hogy fogsz majd dolgozni? Ez a kérdés nem csak rád, de rám is ugyanúgy vonatkozik. Nekem van még másfél évem a gyedből, de hogy utána mihez kezdek az a jövő zenéje. Őszintén szólva rettegek az egésztől.

Kiadások? A csillagos égre készülj, ha elkezdik a sulit, én is ezzel számolok.

(Nem CSOKra szültem... Sajnos mi még akkor vettük a házat, mikor használtra sem járt, fél évvel később jött be a használt házra a CSok- ezúton is köszönet a kormánynak)

2016. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Igen, most 6 és 24 hónaposak. Segítségem nekem sincs, 180km-re vannak a nagyszülők. + én is most 34 leszek, most vettünk nagyobb lakást stb. Nagyon hasonló a helyzet. Nekünk vannak jobb és rosszabb napok, gyakran hozatok ebédet, mert vagy főzés, vagy pakolás, vagy séte, minden nem megy egyszerre. Azt tudom, hogy bolondokháza az első 3 év, illetve tapasztalom kettővel is.

Azt várnám, hogy ovis kortól könnyebb lesz, a legkisebb bölcsődés lesz 1 évtől (ez vagy a kettes, vagy a hármas, ha most jön a 3.), de utána el sem tudom képzelni mi lesz.

A sulis korúak kiadásairól pl. fogalmam sincs.

Meg a munkavégzés, hogy hogyan lehet dolgozni, ha vki mindig beteg :/

Nem tudom, mi legyen.

2016. febr. 25. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is 3 gyerek van. 18, és 20 hónap a korkülönbség. Nálunk nagyon bevált ez így. Mivel minden közel van hozzánk (10 perc séta az ovi, az orvosi rendelő, a bevásárlási lehetőségek), a logisztika nem nagy a kihívás. A mindennapok nyugodtan telnek. Megvan a napirendünk, de nem szoktam kétségbe esni, ha valami máshogy alakul. A gyerekek már nagyobbak, szeptembertől mindenki ovis. Dolgozni valószínűleg nem megyek vissza, mivel a gyerekekkel, és a háztartással kapcsolatos tennivalók egészében rám maradnak. A férjem sokat utazik a munkája miatt, viszont nagyon jól keres, így az anyagiak egyenlőre nem okoznak gondot.

Óvodáskor után biztosan megnövekednek majd a költségek, de most is járnak sportolni, illetve "különórákra". Nekem olyan a munkám, hogy akár otthonról is végezhető. Ha úgy alakul, akkor elkezdek én is dolgozni. Ha már nagyobbak, akkor nekem is több időm lesz.

2016. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

sziasztok!

Nekem 3 gyerkőcöm van kis korkülönbséggel! A két nagy ovis a kicsi 1 éves! ahogy az első válaszoló írta szerintem is iszonyat nehéz! Nálam nem a fizikai része, hanem inkább a lelki oldal! Depresszió, befordulás stb. igyekszünk minden nap délelőtt foglalkozásokra járni, a gyerkőcnek is jót tesz, én is kicsit kimozdulok, ez segít!

Főleg az első év nehéz, amikor nem alszik a kicsi rendesen, volt, h egész éjjel fent voltunk, 6 kor tettem le, de fél 7 kor már kelni kellett, mert indultak a nagyok oviba!nálunk apa viszi őket de van, h amint kilépnek az ajtón fél 8 kor már hulla vagyok! (rossz éjszaka, reggelizés, öltözködés stb. ) utána kezdeni az elején a kicsivel is!

nekem még annyi a véleményem, h a nő 2 gyerek mellett még élhet teljes élet, kibontakozhat a karrierje, eljárhat szórakozni, sportolni, lehet utazgatni akár kettesbe stb. 3 gyerek mellett én úgy érzem, h a háttér vagyok, aki összefogja a dolgokat, h haladjon az életünk!

2016. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!