Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a has keményedése...

Normális a has keményedése (méh megfeszülése) már a 12. héttől?

Figyelt kérdés

Elő terhességem alatt a 15. héttől éreztem, hogy keményedik a hasam, akkor azt hittem, hogy ezt hívják görcsnek. Említettem is az orvosnak, bent tartottak napokig, kaptam magnéziumos infúziót, de ugyanúgy keményedett a kórházban is, meg egészen a terhesség végéig.

Már itthon google-ztam ki, hogy nem ez a görcs, hanem teljesen normális dolog ez, de kell rá magnéziumot szedni. Igazából a saját orvosom se mondta hogy mennyit kellene, találomra szedtem akkor is.

Most a második terhesség alatt már a 12. héttől érzem, nem is aggódtam, mert az előző terhesség alatt sem okozott gondot. De említettem a védőnőnek, ő meg nem volt ilyen nyugodt, mondta hogy naponta többször is szedjek Mg-t. Tényleg valami bajt okoz ez a fajta enyhe keményedés (ami ugye nem erős görcs)?


2017. márc. 26. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A második gyereknél nekem is sokat keményedett az elejétől,pedig simán jól laktam a magnéziummal. 23. héttől kezdet nyílni a 31. héten teljesen nyitva voltam és elkezdték a tüdőérlelő szurit meg erősebb gyógyszereket amitől már csak napi 4-5 és nem óránként 4-5 alkalommal éreztem. Mindenki nagy meglepetésére a 39. hét közepéig kihúztam,úgy,hogy a 36. hét után már nem pihiztem. Vérezni kezdtem és bő 2 ujjnyi volt már a méhszáj, 4-5 óra múlva kezdődtek a fájások és 50 perc múlva már a kezembe volt.
2017. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen ez a fajta keményedés bajt okoz mert ettől nyílik ki a méhszáj.Napi 4-5 még normális (bár nem a 12.héten).Mindenképp szedj extra adag magnéziumot.
2017. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!