Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Derék és hasfájásra, keményedé...

Derék és hasfájásra, keményedésre szedtem magnerotot 1 drb.500 mg. Kellett tartsa szünetet de nem tartottam mert néha keményedtem és bevettem. Egy felet 250 mg. Àrthattam a babának? 31. hkm

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 16:02
 1/3 gabriell88 ***** válasza:
Dehogy, magnéziumból terhesség alatt nem tudod túladagolnu magad. Nekem is szednem kell. A doki napi 600-700 mg- ot mondott . 21 hetes vagyok
2017. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána mert a Magnerotban kb. 50 mg felszívódó magnézium van. Én sokat keményedek így a dokim azt mondta hogy napi 4x2-t (azaz 8 db-ot) lehet szedni. 1 db az semmi. 33 hkm
2017. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne keverjük össze a mennyiségeket: az említett 500 mg a magnéziumvegyület tömege (magnézium-orotát-dihidrát), amiben egy csomó másik elem mellett csak egyetlen a magnézium, ami nekünk kell!

A magnézium-orotát esetében a vegyület magnéziumtartalma csak ~6%!

Emiatt van az, hogy egy tabletta magnerotban csak ~30 mg magnézium van, hiába szívódik fel jól, csak ennyi tud felszívódni belőle... Egy tabletta se ér semmit, nemhogy fél, ha a 450 mg teljes magnéziumszükségletet vesszük várandósság idején, bizony az napi 15 tabletta lenne...!

2017. jún. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!